Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Місце правоохоронних органів у загальнодержавному механізмі забезпечення фінансової дисципліни та законності

Місце правоохоронних органів у загальнодержавному механізмі забезпечення фінансової дисципліни та законності

Назва:
Місце правоохоронних органів у загальнодержавному механізмі забезпечення фінансової дисципліни та законності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,73 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Забезпечення законності та дисципліни в сфері економічної діяльності країни покладено як на контролюючі, так і на ряд правоохоронних органів. Наявність суперечливих питань, відсутність чітко визначених теоретичних положень, а також комплексного дослідження місця правоохоронних органів у загальнодержавному механізмі фінансового контролю породжує цілий ряд недоліків у практичній діяльності із забезпечення фінансової дисципліни та законності в державі, а іноді призводить до прямих зловживань з боку посадових осіб. У той же час запорукою оздоровлення національної економіки є об’єднання зусиль контролюючих і правоохоронних органів у розробці та подальшому впровадженні дієвого механізму фінансового контролю, як засобу ефективної протидії правопорушенням у сфері економіки. Контролюючі органи не мають можливості в повному обсязі забезпечити попередження порушень у сфері фінансової діяльності, оскільки їх повноваження певним чином обмежені. Тому, виявивши порушення в господарчій документації вони передають їх до правоохоронних органів для детального розгляду та прийняття рішення по суті. Президент України своїм Указом „Про заходи щодо підвищення ефективності контрольно-ревізійної роботи” від 27 серпня 2000 року № 1031/2000 указав правоохоронним органам на забезпечення належного розгляду матеріалів про виявлені факти порушень при використанні коштів бюджетів усіх рівнів, а також на своєчасне реагування на факти порушення, порядку розгляду матеріалів, що надходять від контрольних органів [1]. У свою чергу правоохоронні органи наділені спеціальними повноваженнями: можливість застосування системи гласних і негласних пошукових, розвідувальних і контррозвідувальних заходів, що здійснюються із застосуванням оперативних та оперативно-технічних засобів, уповноважені приймати заяви та повідомлення про скоєні злочини, в тому числі і в сфері економіки, мають право самостійно притягувати до відповідальності, а саме до кримінальної, винних осіб. Виходячи з вищевикладеного, на нашу думку, було б хибним не розглянути участь правоохоронних органів у забезпеченні режиму законності та фінансової дисципліни. Фактично фінансовий контроль у державі, і є тим інструментом виявлення, попередження та протидії зловживанням і безгосподарним діям з боку господарюючих суб’єктів.

Місце контролюючих органів у загальнодержавному механізмі фінансового контролю встановлене та чітко регламентовано законодавством. Щодо правоохоронних органів, то на визначення їх місця та ролі в зазначеному механізмі суттєво впливає сучасне розуміння фінансового контролю взагалі, та визначення правового статусу окремо взятого правоохоронного органу зокрема.

Виходячи з теоретичного розуміння фінансового контролю, можна окреслити межі їх діяльності і підкреслити необхідність їх розгляду, саме як суб’єкта забезпечення фінансової дисципліни та законності. Найбільш сучасне та повне поняття фінансового контролю дає В.В. Бурцев, який вважає, що в широкому розумінні під ним слід розуміти діяльність органів державної влади та управління всіх рівнів, а також підрозділів з виявлення, попередження та припинення процедур управління державними фінансовими потоками та фінансово-господарської діяльності суб’єктів економічної діяльності, а саме: недодержання законодавства при здійсненні фінансово-господарської діяльності організацій (виконання фінансово-господарських операцій), під час бюджетного процесу, а також при виконанні будь-яких інших процедур управління державними фінансами (у тому ж числі при проведенні бухгалтерського обліку та складанні бухгалтерської звітності); недоліків у різних галузях фінансово-господарської діяльності державних організацій, а також їх об’єднань, діяльність яких пов’язана з управлінням державними фінансовими ресурсами, в контексті ефективності, цілеспрямованості фінансово-господарської діяльності; помилок і зловживань в управлінні державними та матеріальними ресурсами, який тягне за собою прямі чи опосередковані фінансові (матеріальні) збитки державі; дії, які обумовлюють виникнення загроз фінансовій безпеці держави [2, с. 46–47]. В одному з проектів Закону України „Про фінансовий контроль” закріплено наступне визначення: Фінансовий контроль – функція дослідження суб’єктом фінансового контролю об’єкта фінансового контролю, спрямована на забезпечення дотримання законності, ефективності і економності в ході формування, володіння, використання і відчуження об’єктів права власності незалежно від її форми, а також повноти і своєчасності виконання зобов’язань [3]. З вищевикладеного видно, що розуміння поняття фінансового контролю є неоднозначним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Місце правоохоронних органів у загальнодержавному механізмі забезпечення фінансової дисципліни та законності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок