Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Місце менеджера в формуванні ефективної структури організації

Місце менеджера в формуванні ефективної структури організації

Назва:
Місце менеджера в формуванні ефективної структури організації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,28 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Формування структур організації проводиться відповідно до принципів управління. На практиці виділяють найбільш пріоритетні принципи, зокрема, цільовий, раціонального розподілу праці, поєднання лінійних, функціональних, лінійно-функціональних та інших форм зв’язку в організаційних структурах.

Цільовий принцип передбачає сувору орієнтацію організації в цілому і кожного її підрозділу на групу взаємопов’язаних цілей. Кожній меті, як правило, відповідає структурний підрозділ (або їх блок), який організаційно забезпечує її досягнення. Цілі вищого ієрархічного рівня поділяють на підцілі, що є цілями ланок нижчих рівнів. Вирішальне значення при цьому має взаємопоєднання цілей всіх структурних підрозділів. Сукупність цілей ланок нижчого рівня повинна забезпечити відповідно реалізацію цілей вищих ланок. Виходячи з прийнятої ієрархії та взаємозв’язків цілей, встановлюють взаємовідносини керівництва організації і взаємодії підрозділів структури [1].

Можна виділити такі забезпечуючі горизонтальні структури: інформаційну, технологічну, структуру людських ресурсів, організаційну структуру, структуру робочих функцій, структуру обміну послуг. Щоб зробити висновки про ефективність управління в тій чи іншій організації, необхідно детально проаналізувати всі ці структури.

На практиці часто зустрічаються поняття та терміни, які вживаються в літературі з управління. Наприклад, застосовується понад 30 понять ”організаційна структура управління” (ОСУ), які мають різний зміст: для одного й того ж поняття вживаються різноманітні позначення – ”рівень”, ”сходинка”, ”ланка” тощо. Для виключення різних тлумачень та зручності застосування рекомендацій з формування ОСУ організації і будь-яких нових організаційних форм доцільно застосувати визначення: оскільки підприємство являє собою виробничо-господарську організацію, організовану взаємодією різноманітних видів структур, а його призначення – виробництво і реалізація продукції, послуг, що користуються попитом, то термін ”підприємство” дозволяє розглядати й інші нові, організаційні форми: мале підприємство, асоціацію, концерн, приватне підприємство тощо. Структура розглядається як побудова системи, як сукупність її складових частин (елементів), їх властивість і взаємодію, взаємовідносини. Структура поєднує тільки ті елементи, які пов’язані взаємними відносинами. Характер стосунків визначає відносини елемента до тієї чи іншої структури; відносини – це умови і засоби реалізації елементами структури своїх властивостей. Кожну окремо взяту структуру можна розглядати як одну з можливих структур організації; виробнича структура – частина організації, яка поєднує виробничі підрозділи. Між елементами виробничої структури існують складні відносини, які витікають зі специфіки виробництва: а) створення нової чи покращання існуючої продукції; б) отримання ресурсів і розміщення кадрів; в) перетворення ресурсів у кінцеву продукцію; г) реалізація продукції.

Ці фази створюють два різних типи об’єктів управління: одні пов’язані з матеріально-речовими процесами (вплив на сировину та матеріали для випуску продукції), інші – зі створенням необхідних умов для виробництва продукції (конструкторська документація, фінансування, розміщення кадрів тощо); технологічна структура покликана поєднувати засоби та предмети праці, трудові та речові елементи в єдиному виробничому процесі. Відносини елементів технологічних і виробничих структур породжують технологічні зв’язки, вплив яких досить великий; зв’язок – це елемент, за допомогою якого структури організації можуть виявити свої властивості; соціальна структура характеризує склад працівників організації та їх розподіл за професійним та статево-віковим складом і створюється двома складами працівників – виробничими і управлінськими, принципи групування яких у структурі відмінні. Виробничі працівники і зв’язки між ними утворюють структуру, яка має назву професійно-кваліфікаційної; структура апарату управління – абсолютна сукупність управлінських працівників, пов’язаних між собою різними формами цілеспрямованої сумісної діяльності.

Розглянуті види структур перетинаються між собою, мають загальні елементи і зв’язки. Взаємне накладення структур (перетинання кіл) відображає їх взаємозалежність, при якій одна структура багато в чому визначає інші, а також необхідність координування процесу перетворення ресурсів у готовий продукт. Місце перетину всіх структур відповідає організаційній структурі управління. ОСУ виступає як органічна єдність виробничої, технологічної і частини соціальної структури, яка поза межами такої єдності взагалі немислима. З іншого боку, ОСУ є поєднуючим елементом (ланкою) організації, надаючи їй властивості цілісності. У ній реалізується процес управління, спрямований на приведення в дію фаз виробництва. Цей процес здійснюється працівниками апарату управління. Для здійснення суб’єктом управління своїх функцій необхідне накладення структури апарату управління на ОСУ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Місце менеджера в формуванні ефективної структури організації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок