Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Новели в проекті кримінально-процесуального кодексу України

Новели в проекті кримінально-процесуального кодексу України

Назва:
Новели в проекті кримінально-процесуального кодексу України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,34 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Проект Кримінально-процесуального кодексу України розроблено на основі вивчення та врахування положень КПК Німеччини, Франції, Російської Федерації та ряду європейських країн. При його розробці було враховано зауваження і пропозиції ряду наукових і державних установ, навчальних закладів, відомих учених-процесуалістів, використано матеріали судової практики, рішення Конституційного Суду України, результати наукових досліджень, положення міжнародно-правових актів і договорів.

Проект Кодексу складається із 696 статей, в які народними депутатами України та членами робочої групи було внесено понад 3,5 тисячі поправок, понад 70 % з яких, а це становить близько 2,5 тисячі поправок, було враховано повністю, частково або враховано редакційно. Цей процес дозволив суттєво покращити зміст проекту, привести його у відповідність з Конституцією України, міжнародно-правовими договорами, актами та рекомендаціями з урахуванням національних особливостей та традицій і набутого історичного та практичного досвіду. Враховано основоположні принципи кримінального процесу, які продекларовано у ряді міжнародних документів про захист прав людини.

Оскільки кримінальний процес передбачає активну роль держави в захисті прав і свобод громадян, це положення закріплено в пунктах 1,3 статті 2 проекту КПК, тобто застосування переважно публічного права. Концепція цього проекту передбачила врахування тих пропозицій, які, з одного боку, надають можливість ефективного захисту прав і законних інтересів потерпілих, держави, суспільства, забезпечення результативної боротьби із злочинністю, а з іншого – забезпечили б дотримання загальновизнаних міжнародним співтовариством норм захисту прав людини у кримінальному провадженні, виключали притягнення до кримінальної відповідальності і засудження невинуватих або порушення прав підозрюваних, обвинувачених, підсудних, засуджених, а також забезпечували б надання їм належної правової допомоги. Це дозволило врахувати як теоретичні положення, так і проблеми практики та в цілому зробити проект більш демократичним, підвищити його якість як майбутнього нормативного акта, а також зберегти основні інститути національного кримінально-процесуального права, які відповідають демократичним засадам і особливостям розвитку українського суспільства.

Цим проектом КПК було частково враховано помилки та недоліки кримінально-процесуальних норм, які були введені Законами України від 21 червня 2001 року та 12 липня 2001 року на продовження судової реформи.

У пресі є багато негативних оцінок проекту нового КПК, які в тому числі висловлювалися й народними депутатами України Кармазіним Ю.А., Онопенком В.В., Головатим С.М., вченими, практиками з-поміж адвокатів, суддів, прокурорських працівників та іншими. Однак його редакції до другого читання з урахованими поправками та зауваженнями ще не всі не змогли побачити і ознайомитися, а тому й не ознайомилися з тими новелами, які значно покращили зміст проекту. Також слід врахувати специфіку кримінально-процесуального права, яка полягає в принципі „не нашкодь”, бо найменші відступи від демократичних чи гуманістичних засад тягнуть за собою жахливі наслідки від незаконних притягнень до кримінальної відповідальності до засудження невинуватих, що в нашому суспільстві, чого гріха таїти, неодноразово мало місце. Однак і надмірно ліберальне ставлення до злочинності може призвести до безкарності, уникнення відповідальності злочинцями за вчинені злочини, росту злочинності, істотного обмеження та порушення прав потерпілого, інтересів суспільства, заподіяння шкоди авторитету держави, яка не спроможна захистити своїх громадян від злочинів. Проект КПК намагався збалансувати завдання, спрямовані на виконання Конституції України, сприяти захисту прав людини та демократизувати таку консервативну галузь права, як кримінальний процес України.

Статтею 2 проекту КПК визначено завдання кримінально-процесуального законодавства, де на першому місці поставлено охорону прав, свобод і законних інтересів громадянина, що само по собі вже є новелою, бо раніше на першому місці стояв захист інтересів держави.

До новел, які є у проекті КПК, слід віднести значне розширення гарантій недоторканості особистості, зокрема в питаннях затримання та арешту. У розділі проекту щодо процесуального примусу окрему главу присвячено регламентації затримання. Запобіжні заходи застосовуються до підозрюваного, обвинуваченого, підсудного з метою забезпечити його перебування в тому місці, де здійснюється провадження у справі, запобігти спробам ухилитися від слідства і суду, перешкодити встановленню обставин у кримінальній справі або продовжити злочинну діяльність, а також для забезпечення виконання процесуальних рішень. Якщо немає підстав для застосування запобіжного заходу, від підозрюваного, обвинуваченого або підсудного відбирається письмове зобов’язання про явку на виклик особи, яка здійснює дізнання, слідчого або суду, а також про те, що він повідомить про зміну свого місця перебування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Новели в проекті кримінально-процесуального кодексу України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок