Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Місцеве оподаткування в Україні

Місцеве оподаткування в Україні

Назва:
Місцеве оподаткування в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,58 KB
Завантажень:
158
Оцінка:
 
поточна оцінка 1.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Місцеве оподаткування має в Україні конституційний рівень закріплення [1, ст. 143] і розглядається як один із найголовніших атрибутів місцевого самоврядування. Згідно зі статтею 7 Конституції України у державі визнається і гарантується місцеве самоврядування. Це положення міститься в „Основних засадах” Конституції України [1, ст. 7], а основні положення щодо статусу місцевого самоврядування розвинено в розділі ІХ Основного Закону. Необхідно зазначити, що Європейська Хартія місцевого самоврядування не вимагає обов’язкового закріплення положення про місцеве самоврядування на рівні Конституції, вказуючи, що „принципи місцевого самоврядування визнаються в національному законодавстві і, по можливості, в Конституції”. Це конституційне положення безпосередньо пов’язане зі здійсненням народовладдя в Україні, оскільки носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ, який здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування [1, ст. 5], діяльність яких потребує необхідної матеріально-фінансової бази, що існує у вигляді належного їм майна та фінансових ресурсів, перш за все – бюджету. Що ж до місцевих податків і зборів, то здійснення державної влади передбачає певною мірою управління ними на місцевому рівні.

Місцеве самоврядування є правом „територіальної громади – жителів села чи добровільного об’єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста – самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України” [1, ст. 140]. Закон України „Про місцеве самоврядування в Україні” визначає місцеве самоврядування як „гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади – жителів села чи добровільного об’єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста, самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України” [2].

Районні та обласні ради Конституцією розглядаються як органи місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст. Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.

Найважливіше значення для діяльності органів місцевого самоврядування мають його основи – економічні, соціальні, фінансові, правові та інші можливості та умови, сукупність яких утворює базис діяльності місцевого самоврядування.

Стаття 142 Конституції України визначає, що матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об’єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад. Територіальні громади сіл, селищ і міст можуть об’єднувати на договірних засадах об’єкти комунальної власності, а також кошти бюджетів для виконання спільних проектів або для спільного фінансування (утримання) комунальних підприємств, організацій і установ, створювати для цього відповідні органи і служби.

Зміст права комунальної власності розкриває стаття 60 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”: територіальним громадам сіл, селищ, міст належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров’я, науки, рухомі та нерухомі об’єкти, визначені відповідно до закону, як об’єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження.

Основи прав місцевого самоврядування в сфері фінансів закріплено в статті 143 Конституції України, яка визначає, що територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є в комунальній власності; затверджують програми соціально-економічного та культурного розвитку і контролюють їх виконання; затверджують бюджети відповідних адміністративно-територіальних одиниць і контролюють їх виконання; встановлюють місцеві податки і збори відповідно до закону; вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції. Обласні та районні ради затверджують районні і обласні бюджети, які формуються з коштів державного бюджету для їх відповідного розподілу між територіальними громадами або для виконання спільних проектів і з коштів, залучених на договірних засадах з місцевих бюджетів для реалізації спільних соціально-економічних і культурних програм, та контролюють їх виконання; вирішують інші питання, віднесені законом до їхньої компетенції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Місцеве оподаткування в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок