Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Міжнародно-правовий статус морських об’єктів спільної спадщини людства

Міжнародно-правовий статус морських об’єктів спільної спадщини людства

Назва:
Міжнародно-правовий статус морських об’єктів спільної спадщини людства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,74 KB
Завантажень:
49
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Актуальність питань, що піднімаються, вбачається у істотній невизначеності окремих правових положень морських об’єктів спільної спадщини людства та в прагненні загострити увагу на них наукової громадськості.

У процесі роботи над матеріалом статті використана монографія „Поза конфронтацією”, колективу авторів (США, Росія), роботи академіка Бреховского Л.М., Клименко В.М., Галіцина В.В., Калінкіна Г.Ф., Островського Я.А. і Радзивілла О.А.

Проаналізовано певний міжнародно-правовий нормативний матеріал, зокрема: Конвенцію ООН про морське право 1982 р.; Договір про Антарктику 1959 р. і Міжнародні конвенції у галузі регламентації режиму використання живих і неживих ресурсів Світового океану й Антарктики та ін.

Аналіз розвитку міжнародної обстановки в останні десятиліття, і особливо у зв’язку з розвитком „нового мислення”, свідчить про значне розширення сфери демократизації всього громадського життя і підвищення ролі права, у тому числі і міжнародного, у житті світового співтовариства.

Це підтверджується істотною розрядкою існуючої раніше напруженості в міжнародних відносинах, особливо між Сходом і Заходом, процесами інтеграції, що відбувалися в Європі, значним підвищенням уваги до прав людини, їхнього дотримання і розширення, а також факторів у сфері розвитку міжнародного права.

Зростаюча відкритість міжнародного співтовариства, що прогресує, значимість суспільної думки впливають на подальший розвиток міжнародного права.

Яке воно буде в майбутньому? Автори книги „Поза конфронтацією” думають, що контури його „усе ще не ясні” [1]. Деякою мірою з цим можна погодитися, але на основі існуючого матеріалу, і враховуючи сучасні тенденції, спробуємо спрогнозувати ці контури.

Аналіз міжнародної обстановки показує, що в житті світового співтовариства все більшого значення набуває питання використання вод Світового океану, його ресурсів (живих і неживих), транспортні можливості і потенційні здібності в сфері оздоровлення всієї екології Землі.

Значно збільшується чисельність населення Землі, з одного боку, а також прогресуюче виснаження життєво важливих ресурсів, що видобуваються на суші, забруднення навколишнього природного середовища і насамперед атмосфери в результаті науково-технічного прогресу – з іншого. Це далеко не повний перелік факторів нашої сучасності, що підтверджує нагальну потребу пошуків шляхів виходу з ситуації, що склалася [2]. Для підсилення цієї тези зазначимо, що подібні твердження в літературі, у тому числі й міжнародно-правовій, зустрічаються нерідко. Однією з найбільш вдалих є думка: „Століття, що іде в минуле, ХХ залишає багато невирішених проблем екологічного, демографічного, соціального, економічного і політичного характеру. Усі вони в підсумку зводяться до пошуку відповіді на головне питання – де і як одержати ресурсне забезпечення, коли стрімко збільшується чисельність населення нашої планети”. У цьому аспекті інтенсифікація використання ресурсів Світового океану виступає дуже кардинальним рішенням. І до цього людство прийшло не сьогодні [3]. Однак методи такого використання не ведуть до спільного прогресу і не відповідають вимогам сучасності, не сприяють перетворенню в життя найважливіших принципів, закладених у Статуті ООН про суверенну рівність, міжнародне співробітництво, справедливість у вирішенні питань, що стосуються всіх народів світу тощо. У зв’язку з цим виникає природне запитання, „а що ж сприяє” і чи є щось, що можна запропонувати як щось ефективне?

У зв’язку з цим цілком актуальними є питання, що стосуються міжнародно-правового режиму використання ресурсів Світового океану. В основі цього режиму може лежати метод формування цілком визначеного правового статусу величезних морських просторів, що мають велике значення в житті світового співтовариства. Проте положення таких просторів у міжнародно-правовому аспекті вивчено поки що недостатньо.

Йдеться про міжнародно-правовий статус і режим використання таких морських просторів, як води відкритого моря, Міжнародний район морського дна й Антарктика. Усі вони з самого початку їх використання розглядалися і розглядаються донині як особливі об’єкти, призначені для спільного використання всіма людьми. Першість у цьому належить водам відкритого моря, що ще задовго до настання нової ери мали широку практику такого використання і це знайшло відображення ще в юридичних концепціях римських юристів. У міру відкриття й освоєння Антарктики, у міру проникнення в її таємниці та осягнення її особливостей і можливостей світове співтовариство також стало перед необхідністю використання Антарктики тільки в спільних інтересах. З появою технічних можливостей використання ресурсів глибоководних районів морського дна, зважаючи на загальну потребу в цих ресурсах і з огляду на тенденції світового розвитку, ці райони були також оголошені для використання тільки на благо всього людства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Міжнародно-правовий статус морських об’єктів спільної спадщини людства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок