Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Міжнародне співробітництво органів податкової міліції України у боротьбі з податковими правопорушеннями

Міжнародне співробітництво органів податкової міліції України у боротьбі з податковими правопорушеннями

Назва:
Міжнародне співробітництво органів податкової міліції України у боротьбі з податковими правопорушеннями
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,65 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
З відкриттям нових ринків все більша кількість вітчизняних фірм веде операції за кордоном. Зовнішньоекономічна діяльність більшості промислових підприємств України є запорукою їх подальшого розвитку, а також забезпечення надходжень до бюджетів усіх рівнів. Тільки зовнішньоторговельний обіг Дніпропетровської області у 2000 році становив 4,3 млрд. дол., у т. ч. обсяг експорту товарів та послуг склав 2,9 млрд. дол., імпорту – 1,4 млрд. дол. Зовнішньоторговельні операції з партнерами 146 країн світу здійснювали понад 2 600 підприємств та організацій області [1].

Проте, як свідчить практика, зовнішньоекономічна діяльність залишається одним із найбільш криміналізованих видів господарської діяльності. Найбільш значимі за ступенем громадської небезпеки злочини економічного характеру нерідко скоюються на території двох або більше держав, а придбане злочинним шляхом приховується і “відмивається” за межами країни, де було скоєно злочин [2].

Злочинність у сфері економічних відносин в Україні, Росії, Казахстані, Узбекистані та інших державах СНД все більше набуває транснаціонального, міжнародного характеру [3]. Велика кількість підприємств, здійснюючи зовнішньоекономічну діяльність, використовує різноманітні схеми ухилення від сплати податків, легалізації незаконно отриманих прибутків, незаконного формування податкового кредиту та протиправного відшкодування сум податку на додану вартість із бюджету держави.

Статистика адміністрування податку на додану вартість в Україні свідчить про збереження тенденції дисбалансу між надходженням до бюджету податку і його відшкодуванням. За перше півріччя 2002 року в бюджет країни надійшло 5,8 млрд. грн. податку на додану вартість, у той же час підприємствами заявлено до відшкодування 7,5 млрд. грн. і відшкодовано з бюджету 7,2 млрд. грн. ПДВ, з яких 2,1 млрд. грн. – на розрахункові рахунки “живими коштами”. Бюджетна заборгованість становить 6,1 млрд. грн.

Наведені цифри свідчать про значні обсяги “псевдоекспорту” (укладання фіктивних договорів із нерезидентами України), який оподатковується за нульовою ставкою податку на додану вартість.

Як справедливо наголошує Я. Янушевич, сьогодні незаконне відшкодування ПДВ з бюджету стало одним із видів кримінального бізнесу, який приносить величезні прибутки підприємствам, але призводить до значних втрат державного бюджету. Доходить до того, що організовуються навіть центри, які надають послуги з так званої мінімізації податкових зобов’язань, а також з отримання відшкодування ПДВ з бюджету [4].

У зв’язку з вищевикладеним, причини утворення від’ємного значення податку на додану вартість обов’язково необхідно ретельно аналізувати з метою запобігання незаконному відшкодуванню ПДВ з бюджету, через яке держава зазнає величезних збитків.

Проведення якісної перевірки подібних фактів у більшості випадків вимагає звернення до компетентних органів іноземних держав із метою перевірки заявлених платником податку фінансово-господарських взаємовідносин із нерезидентами України.

Крім того, необхідність звернення до правоохоронних органів іноземних держав з проханням про надання інформації або проведення спільних заходів виникає при здійсненні перевірок та організації заходів, спрямованих на боротьбу з відмиванням грошей та легалізацією незаконно отриманих прибутків, приховуванням валютної виручки та її переведенням за межі України.

Про масштабність тіньового обігу коштів із використанням фірм та банків нерезидентів наглядно свідчать результати роботи податкової міліції. Так, тільки у 2000 році виявлено 3,6 тисячі фіктивних підприємств і 74 “конвертаційні центри”, які займалися незаконним переведенням безготівкових коштів у готівкові, а також на рахунки у зарубіжних банках. Загалом попереджено відтік до тіньового обігу близько 6 млрд. грн., повернуто 54,3 млн. доларів США, що опинилися на зарубіжних рахунках внаслідок приховування валютної виручки [5].

Сьогодні ще не вироблено єдиного комплексного підходу та методики виявлення й документування податкових правопорушень у сфері зовнішньоекономічної діяльності. Схеми ухилення від сплати податків та переведення валютної виручки за кордон постійно вдосконалюються ділками тіньового бізнесу та набувають якісно нових форм.

Така ситуація потребує прийняття ефективних спільних заходів протидії, використання професійних контактів, інформаційних, науково-технічних та інших можливостей правоохоронних органів під час проведення перевірок фінансово-господарської діяльності злочинців, які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність.

Україна як молода незалежна держава ще не має достатнього досвіду міжнародного співробітництва у боротьбі з економічними злочинами, тому владним структурам необхідно змінити свої підходи щодо координації дій правоохоронних органів і готовності їх до міжнародної співпраці [6].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Міжнародне співробітництво органів податкової міліції України у боротьбі з податковими правопорушеннями

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок