Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Механізм фінансового контролю: поняття та основні категорії

Механізм фінансового контролю: поняття та основні категорії

Назва:
Механізм фінансового контролю: поняття та основні категорії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,51 KB
Завантажень:
72
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
У період проведення ринкової реформи, соціально-економічних перетворень в Україні особливого значення набувають питання посилення ролі механізму фінансового контролю за ефективним використанням фінансових ресурсів. У ринкових умовах фінансовий контроль має бути спрямований на прискорення економічного та соціального розвитку, повинен покласти кінець безгосподарності, розкраданням і зловживанням з боку посадових осіб, підвищити ефективність проведення перевірок своєчасності виконання зобов’язань перед бюджетом [8, с. 74]. Така цільова настанова диктує потребу не лише в адекватних прикладних дослідженнях, розрахованих на безпосередній результат, а й дослідженнях фундаментального характеру, теоретичного переосмислення ряду категорій і понять. Фінансовий контроль необхідно розглядати як складне, багатоаспектне поняття. Системно-функціональний аналіз механізму фінансового контролю, як цілісної системи, створить науково-теоретичну основу вирішення питання про шляхи вдосконалення проведення фінансового контролю.

Чітке визначення поняття та основних категорій механізму фінансового контролю на законодавчому рівні, розкриття їх сутності сприятиме належному здійсненню контрольних дій, надасть можливість зробити цілісною систему фінансового контролю, зведе до мінімуму зловживання в сфері економіки.

Вітчизняними науковцями вже досліджувались окремі аспекти фінансового контролю, але протягом минулих років роль контролю значно занижувалася, лише кризовий стан економіки держави та державних фінансів змусив учених змінити своє ставлення до його теоретичних основ. У науці фінансового права проблеми фінансового контролю вченими висвітлювалися в різних аспектах. Деякі автори розглядали контроль як функцію фінансів, інші – як різновид державного контролю, а треті досліджують його як інститут фінансового права. Вагомий внесок у розробку питань механізму фінансового контролю зробили А.О. Альський, А.В. Ніколаєва. Помітну позитивну роль у розвитку фінансового контролю відіграли праці вчених 30–40-х років Д.І. Аленчикова та О.М. Ляндо. Важливе значення для подальшої розробки питань фінансового контролю мали роботи вчених 70–80-х років: Г.А. Айвазяна, І.А.Андрєєва, І.А. Белобжицького, Е.О. Вознесенского, Л.М. Крамаровського, В.І. Туровцева, В.Н. Шеметова. Внесок у розвиток фінансового контролю зробили вчені М.Т. Білуха, О.М. Дорогих, О.М. Козирін, Н.Д. Погосян, Ф.М.Хашукаєва, Л.К.Царьова, С.О. Шохін, О.А. Ялбулганов, але вони в основному досліджували лише окремі питання фінансового контролю не приділяючи уваги саме його механізму. Неможливо уявити аналіз практично будь-якого питання фінансового контролю без праць відомих учених, які зробили значний вклад у розвиток інституту фінансового права: О.Ю. Грачової, Л.А. Савченко, І.П. Устинової та ін [9, с. 6]. Як видно з викладеного, дослідженню окремих елементів фінансового контролю були присвячені праці як теоретиків, так і практиків, але аналіз матеріалів свідчить про неефективність фінансового контролю на практиці. Формування ринкових відносин на сучасному етапі докорінно змінює фінансову діяльність держави і впливає на здійснення фінансового контролю. Збільшується обсяг завдань, цілей, які стоять перед ним. Постійно трансформується сам механізм проведення фінансового контролю. У минулому механізм фінансового контролю був значно спрощений, але нині відслідковується процес ускладнення організації проведення фінансового контролю, тому що останній охоплює не лише фінансову діяльність держави, муніципальних органів та організацій, а й недержавних, комерційних структур. Все це зумовлює переосмислення деяких основоположних ідей, які стосуються контролю, а отже, і вказує на необхідність його ретельного дослідження.

Автор ставить перед собою мету – провести системно-функціональний аналіз поняття механізму фінансового контролю, розкрити зміст його основних елементів, їх взаємозв’язок і взаємодію, а також з’ясувати значення механізму фінансового контролю у виробленні підходів до вдосконалення чинного законодавства в галузі фінансового контролю.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Механізм фінансового контролю: поняття та основні категорії

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок