Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Межі встановлення причин і умов, що сприяли вчиненню злочинів

Межі встановлення причин і умов, що сприяли вчиненню злочинів

Назва:
Межі встановлення причин і умов, що сприяли вчиненню злочинів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,13 KB
Завантажень:
47
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Боротьба зі злочинністю полягає не лише у розкритті злочинів і притягненні до відповідальності осіб, винних у їх вчиненні, а й у їх профілактиці. Вирішення цього важливого завдання передбачає комплекс заходів, до яких входить ефективне законодавче регулювання профілактики злочинів, робота відповідних державних структур, контроль з боку керівництва держави за станом профілактики злочинності тощо.

З метою забезпечення активної наступальної протидії злочинності та досягнення уповільнення темпів її зростання на основі чітко виражених пріоритетів, поступового нарощування зусиль держави і громадськості, вдосконалення законодавства, організації засобів і методів запобігання і розкриття злочинів Президент України Указом від 25.12.2000 р. № 1376/2000 затвердив Комплексну програму профілактики злочинності на 2001–2005 роки [1].

Окремим напрямом зазначеної програми є вдосконалення законодавства, яке регулює профілактику злочинності, зокрема передбачено розробити комплекс нормативно-правових актів, спрямованих на вдосконалення профілактики злочинності, серед яких закони про профілактику злочинності, про посилення боротьби з терористичними актами, про основні засади міграційних процесів та ін.

Профілактика злочинності також вважається одним з головних завдань органів дізнання та досудового слідства [2]. Ст. 23 Кримінально-процесуального кодексу України (далі – КПК) зобов’язує орган дізнання, слідчого, прокурора під час проведення досудового слідства обов’язково виявити причини і умови, які сприяли вчиненню злочину. Після встановлення цих причин і умов слідчий у разі необхідності повинен скласти подання в порядку ст. 23-1 КПК України для усунення виявлених причин і умов, які сприяли вчиненню злочину. Але процес виявлення причин і умов, які сприяли вчиненню злочину, має ряд проблемних питань. Дискусійним є питання, чи входить виявлення причин і умов, які сприяли вчиненню злочину, до предмета доказування. Зокрема п. 10 Проекту нового кримінально-процесуального кодексу України відносить безпосередні причини злочину та умови, що сприяли його вчиненню, до предмета доказування [3], тоді як чинний КПК, а саме ст. 64 КПК не відносить причини і умови, які сприяли вчиненню злочину, до обставин, що підлягають доказуванню у кримінальній справі.

Існує питання, до яких меж слідчий повинен встановлювати причини і умови, що сприяли вчиненню злочину, і як визначити достатність цього встановлення, тоді як закон не згадує про ці поняття.

Новий тлумачний словник української мови дає таке визначення слова межа: 1. Лінія поділу якої-небудь території; границя. 2. Вузька цілинна смуга між полями, що є водночас і польовою стежкою або шляхом; обміжок, межник. 3. Простий, обмежений чим-небудь. 4. Допустима норма чого-небудь дозволеного; край, кінець, грань, ліміт, рамки, поріг. 5. Останній, крайній ступінь [4].

У кримінальному процесі існує питання меж доказування при встановленні обставин, які входять у предмет доказування. Тому перш ніж торкатися питання про межі виявлення причин і умов, які сприяли вчиненню злочину, слід коротко зупинитися на дослідженні питання, що ж саме в науці кримінального процесу розуміється під межами доказування. Серед вчених немає єдиного розуміння визначення меж доказування, а також співвідношення предмета доказування з межами доказування.

І.Б. Міхайловська, В.Г. Танасевич під межами доказування розуміють необхідну і достатню сукупність доказів, зібрану по справі, забезпечує її правильне вирішення [5], такої ж думки дотримується і Є.Г. Коваленко, зазначаючи при цьому, що якщо поняття предмета доказування виражає, що повинно бути з’ясовано, встановлено по справі, то поняття меж доказування виражає кордони, обсяг і глибину дослідження всіх істотних обставин справи. Правильне встановлення меж доказування передбачає: а) забезпечення з необхідною повнотою з’ясування обставин, що складають предмет доказування; б) використання з цією метою лише допустимих доказів, причому в обсязі, необхідному для достовірних висновків у справі [6]. Р.Д. Рахунов вважає, що межі доказування – „це менш вдалий вираз обставин, які підлягають доказуванню по кримінальній справі” [7]. Як зазначає Л.М. Карнєєва, якщо предмет доказування слід розглядати як межі дослідження обставин справи по горизонталі, то межі доказування, що визначають глибину їх дослідження, можна умовно визначити, як межі по вертикалі [8]. Торкаючись цього питання М.С. Алексєєв звертає увагу на те, що межі доказування відрізняються від предмета доказування тим, що вони вказують на ті межі у з’ясуванні, пізнанні фактів, які дозволяють точно встановити такі факти і правильно на цій підставі їх юридично кваліфікувати [9]. На подібне співвідношення понять, що розглядається, звертає увагу і Ц.М. Каз, вважаючи, що на відміну від предмета доказування, який визначає, що підлягає встановленню по справі межі доказування, встановлюють кордони, у яких здійснюється доказування на різних етапах процесуальної діяльності [10].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Межі встановлення причин і умов, що сприяли вчиненню злочинів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок