Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Концепція раціональної бюрократії у галузі державного управління

Концепція раціональної бюрократії у галузі державного управління

Назва:
Концепція раціональної бюрократії у галузі державного управління
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,55 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реально українська держава сьогодні переступила тисячолітню межу в часовому просторі, а формально – між командно-адміністративною і ринковою економіками, між тоталітарним політичним режимом і справді незалежною демократичною державою, між утисками і гнобленням української культури і її справжнім розквітом. Але це тільки формально. По-справжньому незалежну і заможну державу ще необхідно розбудовувати. Важливим інструментом подолання трансформаційної кризи в Україні є створення сучасної, ефективної системи державного управління [4, с. 41]. Сам термін „управління” означає процес впливу суб’єкта на об’єкт управління. Управління повинно здійснюватися на основі підпорядкованості та єдності волі учасників спільної діяльності. За роки незалежності в Україні проведено ряд наукових досліджень у галузі державного управління. Зв’язок між управлінням та адміністративно-правовими проблемами досліджували у своїх працях ряд учених, таких як: В.Б. Авер’янов, І.П. Голосніченко. Л.В. Коваль, Д.П. Калоянов, А.Т. Комзюк та інші. Питанням, пов’язаним із підвищенням ефективності державного управління, присвячені праці провідних учених: В.Б. Авер’янова, О.К. Безсмертного, В.Т. Білоуса, Ю.П. Битяка, А.С. Васильєва, Є.В. Додіна, М.М. Дорогих, В.В. Зуй, Р.А. Калюжного, Ю.Ф. Кравченка, В.Г. Лукашевича, О.В. Негодченка, Н.Р. Ніжник, О.І. Остапенка, П.І. Орлова, В.М. Плішкіна, П.М. Рабиновича, Ю.І. Римаренка, О.П. Рябченко, О.Ф. Скакун, М.М. Тищенка, Ю.С. Шемшученка, В.К. Шкарупи, Х.П. Ярмакі, О.Н. Ярмиша та інших авторів, які розробили теоретичні та методологічні основи використання наукового менеджменту в органах державного управління України.

Основним завданням даної статті є розгляд системи державного управління та застосування позитивних сторін „раціональної бюрократії” в галузі державної служби.

Оскільки управління є організуючою діяльністю держави, основна ознака якої – влада, то такий вид управління називається державним. Під державним управлінням розуміють специфічну діяльність держави, що проявляється у функціонуванні її органів, які безперервно, планомірно, владно і в межах правових норм впливають на суспільну систему з метою її вдосконалення відповідно до державних інтересів. Тільки державне управління може забезпечити функціонування і розвиток суспільства як єдиного цілого. Державне управління є частиною соціального управління, і частково зберігає його характеристики. Але, оскільки, державне управління має свої численні характеристики, які відображають його специфіку і дозволяють детермінувати як самостійний вид управління, то для того, щоб здійснювати якісне управління країною, необхідно створити систему державної влади [4, с. 16].

„Державна влада – це важливе політико-правове явище, сутність якого полягає в тому, що, виражаючи хоча б формально волю всіх громадян держави, влада здійснює спрямовуючий, організуючий вплив на суспільство” [3, с. 172]. Статтею 6 Конституції України визначено: „Державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову” [1, с. 457]. Основу організаційної структури державного управління становить система органів виконавчої влади. Виконавча влада забезпечує безпосереднє управління державними справами. Вона має такі ознаки:

– організаційний характер;

– неперервне здійснення скрізь, де функціонують колективи людей;

– примусовість, опора на силу.

Формою виконавчої влади є ієрархічно побудований адміністративний апарат, в якому ланки нижчого рівня підпорядковані ланкам вищого рівня. Виконавча влада реалізує певну частину повноважень держави, виконує функції, пов’язані з реалізацією положень Конституцій держави, її законів та інших нормативних актів. Органи виконавчої влади формують своєрідну систему державного управління.

„Державне управління – практичний організуючий і регулюючий вплив держави на суспільну (політичну) життєдіяльність людей з метою її упорядкування, збереження і перетворення” [2, с. 157].

Завданнями та функціями держави зумовлена необхідність існування державної служби. Виникає потреба у формуванні персонального складу органів державної влади, нормативно-правовому врегулюванні державно-службових відносин державних службовців із відповідними органами.

Законом України „Про державну службу” особливим видом служби визначається державна служба. У ст. 1 державна служба визначена як “професійна діяльність осіб, які займають посади в державних органах та їх апараті з практичного виконання завдань і функцій держави та одержують заробітну плату за рахунок державних коштів” [1, с. 240].

За висновком О.Ю. Оболенського, „державна служба об’єднує тих працівників органів влади, хто працює на постійній, професійній основі, отримує заробітну плату з державного бюджету, тобто від державної влади, включаючи органи законодавчої, виконавчої та судової влади, прокуратури тощо, та вирішує завдання і реалізує функції цих органів” [6, с. 6].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Концепція раціональної бюрократії у галузі державного управління

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок