Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Здійснення органами державної податкової служби України валютного контролю

Здійснення органами державної податкової служби України валютного контролю

Назва:
Здійснення органами державної податкової служби України валютного контролю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,78 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
На шляху інтеграції України до Європейського співтовариства основними стратегічними напрямами апарату державного управління є реформування податкової служби відповідно до світових стандартів.

Аналізуючи законодавство України в сфері податкових відносин, необхідно зазначити, що воно потребує нагального перегляду та встановлення прозорих і чітких окреслених меж діяльності контролюючих органів. Значних зрушень потребує законодавство у сфері валютних відносин, яке на сьогодні складається з великої кількості нормативно-правових актів різних державних органів. З метою підвищення рівня здійснення валютного контролю органами ДПС потребує удосконалення форм, методів і напрямів проведення перевірок за дотриманням валютного законодавства. Одним із основних завдань органів ДПС України є здійснення ними валютного контролю за дотриманням законності проведення резидентами та нерезидентами на території України валютних операцій з валютними цінностями. Зазначене вище вказує на актуальність теми.

Питанням фінансового контролю приділяли увагу як українські, так і зарубіжні вчені: Д.І. Аленчиков, А.Г. Андрєєв, А.Д. Соменков, Є.А.Вознесенський, Н.А. Ковалева, Е.А. Ровинський, М.М. Ровинський та багато інших. Найбільш комплексне дослідження в сфері правових проблем фінансового контролю в Україні було проведено Л.А. Савченко [20].

Якщо охарактеризувати стан і перспективи теоретичного дослідження валютного контролю як інституту фінансового чи валютного права, то можна прийти до висновку, що в даній сфері відсутні будь-які комплексні дослідження, за винятком російських науковців І.В. Хаменушка [21] та М.М. Артемова [13].

Поряд з цим, у своїх дослідженнях намагалися комплексно дослідити економічну сутність валютних операцій вчені-економісти: Д.Ю. Пискулов, Г.Н.Бурлак, О.І. Кузнєцова, Л.П. Петрашко, А.Л. Яковлев, І.Я. Носкова, А.Д.Голубович, М.В. Кулагін, О.М. Миримская, Г.Л. Нидеккер, С.В. Суслов, І.В. Стратонников та інші.

Мета статті полягає у встановленні предмета та завдань валютного контролю, порядку проведення органами ДПС України контролю за дотриманням резидентами та нерезидентами законодавства у сфері валютних операцій, з’ясуванні основних недоліків правового регулювання здійснення органами ДПС України валютного контролю та внесенні до законодавства України пропозицій щодо їх усунення.

У структурі фінансового контролю особливе місце відводиться валютному контролю, який перш за все покликаний захищати фінансову та валютну безпеку країни.

Відповідно до пункту 8 статті 8 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” № 509-XII (далі – Закон № 509-XII) [3] до функцій Державної податкової адміністрації України належить розробка основних напрямів, форм і методів проведення перевірок з дотримання податкового та валютного законодавства. Але, на жаль, поставлені завдання найчастіше виконуються щодо податкового законодавства. Разом з тим, податковими органами майже не проводиться робота з удосконалення форм, методів і напрямів проведення перевірок за дотриманням валютного законодавства. Причиною цього є перш за все велика кількість нормативних актів різних державних органів, якими регулюється валютні відносини.

У Законі № 509-XII (ст. 2) чітко перераховано завдання органів державної податкової служби. На жаль, здійснення контролю за проведенням валютних операцій не визначено як окреме завдання податкових органів. У той же час у статті 8 цього ж Закону до функцій Державної податкової адміністрації України віднесено організацію роботи державних податкових адміністрацій та державних податкових інспекцій зі здійснення контролю за дотриманням законодавства про валютні операції. Враховуючи це, ми пропонуємо доповнити статтю 2 Закону № 509-XII абзацом другим такого змісту:

„здійснення контролю за дотриманням законодавства резидентами та нерезидентами (фінансовими установами та іншими суб’єктами господарювання усіх форм власності) у сфері валютних операцій, зокрема, порядку проведення готівкових і безготівкових розрахунків у національній та іноземних валютах на території України”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 



Реферат на тему: Здійснення органами державної податкової служби України валютного контролю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок