Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Заходи забезпечення правового захисту працівників державної податкової служби України

Заходи забезпечення правового захисту працівників державної податкової служби України

Назва:
Заходи забезпечення правового захисту працівників державної податкової служби України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,04 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Правовий захист працівника податкової міліції передбачає надання можливості відновлення стану, в якому він перебував до порушення його прав; припинення дій, які порушують його права чи створюють загрозу їх порушення; визнання недійсними актів державного органу, органу місцевого самоврядування, інших організацій, установ відносно працівника податкової міліції, якщо вони прийняті з порушенням чинного законодавства; самозахисту своїх прав у передбачених законом випадках; відшкодування збитків, компенсації моральної шкоди, завданої працівникові протиправними діями.

Правовий захист неможливий без законодавчої правової бази, нормативних актів, реалізації організаційно-профілактичних заходів і засобів, програм, планів, наказів та інших управлінських рішень.

Заходи забезпечення правового захисту працівників податкової міліції здійснюються на основі Конституції України та її законів, зокрема таких, як Закони “Про державну податкову службу в Україні”, “Про міліцію”, “Про оперативно-розшукову діяльність”, “Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів”, “Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ”, “Про надзвичайний стан”, “Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю”, “Про державну службу” та ряду інших нормативних актів.

Згідно зі ст. 4 Конституції України [1] держава через відповідні органи забезпечує охорону правопорядку, інтересів суспільства, прав і свобод громадян, у тому числі й працівників податкової міліції, оскільки вони є носіями всіх прав і свобод громадян України.

Закон України “Про оперативно-розшукову діяльність” [2] ч. 3 ст. 12 передбачає, що за наявності даних про загрозу життю, здоров’ю або майну працівника та його близьких родичів у зв’язку з участю його в оперативно-розшуковій діяльності в інтересах безпеки України, або після розкриття тяжкого злочину, або викриття організованої злочинної групи оперативний підрозділ зобов’язаний вжити спеціальних заходів щодо забезпечення їх безпеки, якими є зміна даних про особу, зміна місця проживання, роботи і навчання та інших даних у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.

Спеціальні заходи щодо правового захисту, умови і порядок їх застосування відповідними посадовими особами передбачені Законом України “Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів” [3]. Цей Закон поширюється на всі правоохоронні органи, тобто на тих, які здійснюють правоохоронні та правозастосовчі функції, а також на їх близьких родичів.

Ст. 5 цього Закону [4] передбачає наступні види спеціальних заходів для забезпечення безпеки:

а) особиста охорона, охорона житла і майна;

б) видача зброї, засобів індивідуального захисту і попередження про небезпеку;

в) встановлення телефону за місцем проживання;

г) використання технічних засобів контролю і прослуховування телефонних та інших переговорів, візуальне спостереження;

д) тимчасове розміщення у місцях, що гарантують безпеку;

е) забезпечення конфіденційності даних про об’єкти захисту;

є) переведення на іншу роботу, направлення на навчання, заміна документів, зміна зовнішності, переселення в інше місце проживання.

Рішення про вжиття спеціальних заходів забезпечення безпеки щодо працівників податкової служби та їх близьких родичів приймає голова суду (ст. 14 цього Закону). Здійснення заходів безпеки покладається на спецпідрозділи в структурі органів внутрішніх справ (ст. 15).

Даний Закон установлює відповідальність за невжиття заходів безпеки (ст. 21), а також за розголошення відомостей про заходи безпеки (ст. 22). Так, ст. 21 передбачає, що неприйняття рішень, несвоєчасне прийняття або прийняття недостатньо обґрунтованих рішень, невжиття відповідних заходів безпеки працівників суду і правоохоронних органів та їх близьких родичів відповідними посадовими особами органів, зазначених у статтях 14 і 15 цього Закону, тягне за собою дисциплінарну чи кримінальну відповідальність, передбачену чинним законодавством.

Ст. 22 – відповідальність за розголошення відомостей про заходи безпеки, зокрема:

1) розголошення відомостей про заходи безпеки особами, які прийняли рішення про застосування відповідних заходів безпеки або безпосередньо їх здійснюють, тягне за собою дисциплінарну відповідальність, а у випадках, коли розголошення таких відомостей спричинило тяжкі наслідки, – кримінальну відповідальність відповідно до чинного законодавства;

2) розголошення таких відомостей особою, взятою під захист, тягне за собою адміністративну відповідальність, а у випадках, коли розголошення відомостей про заходи безпеки спричинило тяжкі наслідки, – кримінальну відповідальність, передбачену чинним законодавством.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Заходи забезпечення правового захисту працівників державної податкової служби України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок