Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Застосування податковою міліцією заходів адміністративного припинення

Застосування податковою міліцією заходів адміністративного припинення

Назва:
Застосування податковою міліцією заходів адміністративного припинення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,75 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Серед заходів адміністративного примусу, що застосовуються податковою міліцією для забезпечення вчасного надходження коштів до бюджетів різних рівнів і позабюджетних цільових фондів, найбільш численними є заходи припинення. Головне призначення цих заходів полягає в тому, щоб вчасно відреагувати на ті чи інші антигромадські діяння, припинити, перервати протиправну поведінку і тим самим не допустити настання її шкідливих наслідків.

Для визначення змісту адміністративного припинення потрібно з’ясувати зміст терміна „припинення”. Отже, припиняти – означає переривати яку-небудь дію, процес, стан, що триває, змушувати кого-небудь припинити робити що-небудь, поводити себе відповідно до встановленого порядку, не давати безчинствувати [1, с. 717–718]. Як видно, припинення неможливе без наявності певних дій, процесу тощо, які тривають у часі. Те саме стосується й адміністративного припинення.

Таким чином, заходи адміністративного припинення є засобом захисту суспільних відносин від небезпеки незалежно від того, виникла вона внаслідок правопорушення чи іншого вчинку або події.

Адміністративне припинення може здійснюватися як в інтересах суспільства, так і в інтересах самого правопорушника, оскільки воно дозволяє попередити дії чи події, які можуть погіршити стан особи.

Заходи адміністративного припинення у сфері оподаткування мають важливе значення, оскільки під час їх застосування забезпечується можливість притягнення правопорушника до відповідальності, причому, не тільки адміністративної. Зазвичай ці заходи використовуються для припинення найбільш суспільно небезпечних діянь – злочинів. Тобто заходи адміністративного припинення є засобом захисту суспільних відносин, що виникли щодо порушень норм податкового законодавства, незалежно від причин виникнення небезпечної ситуації.

Однак і цим значення заходів адміністративного припинення в діяльності податкової міліції щодо забезпечення справляння податків не вичерпується. Їх застосуванням нерідко організовується усуненням шкідливих наслідків правопорушень і відновленням правомірного стану, чого жодними іншими засобами адміністративного примусу досягти неможливо. Оскільки заходам адміністративного припинення властива оперативність, невідкладність, порядок їх застосування порівняно простий.

Застосування заходів адміністративного припинення працівниками податкової міліції здійснюється тільки на основі чинного законодавства, з дотриманням вимог законності під час їх застосування, що забезпечується систематичним контролем з боку вищих органів податкової служби та посадовими особами податкової міліції за застосуванням зазначених заходів, прокурорським наглядом, правом адміністративного та судового оскарження, рядом організаційних заходів та іншими встановленими законодавством способами.

Значна кількість заходів припинення актуалізує проблему їх класифікації. При цьому можна погодитися з думкою Ю.П. Битяка та В.В. Зуй [2, с. 116], що на сьогодні не існує вичерпного переліку та чіткої класифікації зазначених заходів, а також єдиної думки щодо того, які з них доцільно вважати заходами адміністративного припинення.

О.М. Бандурка поділяє заходи припинення на дві групи: заходи припинення загального характеру та спеціально припиняючі [3, с. 25]. Вони застосовуються значно рідше порівняно із заходами загального призначення і тільки у виняткових випадках, коли інакше припинити протиправну поведінку не можливо, тобто коли використані і не дали бажаних результатів інші засоби адміністративно-примусового характеру.

Залежно від суб’єкта застосування та сфери державного управління, яка піддається охоронно-правовому впливу, розрізняють адміністративно-фінансові, адміністративно-санітарні, адміністративно-кредитні, адміністративно-торговельні, адміністративно-ветеринарні та інші заходи адміністративного припинення [4, с. 201].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Застосування податковою міліцією заходів адміністративного припинення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок