Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Застосування методу розрахунку грошових надходжень для визначення суми податкового зобов’язання платника податків

Застосування методу розрахунку грошових надходжень для визначення суми податкового зобов’язання платника податків

Назва:
Застосування методу розрахунку грошових надходжень для визначення суми податкового зобов’язання платника податків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,61 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Становлення та розвиток України як незалежної держави з одночасним формуванням у країні ринкової моделі господарювання вимагає розробки нових теоретичних підходів і принципів податкових відносин. Здійснюється перехід податкової системи від виконання функцій конфіскаційного механізму до набуття нею функцій головного інструмента стимулювання господарської активності соціальних суб’єктів. Соціальна ефективність оподаткування визначається тим, наскільки воно цілеспрямовано вирішує комплекс завдань, пов’язаних із управлінням соціумом, розвитком суспільного виробництва і підвищенням добробуту населення країни.

Недосконалість системи оподаткування в сучасній Україні, нерозробленість методологічних принципів побудови податкових відносин призводить до виникнення в суспільстві у значних масштабах тіньової економіки.

Податкова практика показує, що доходи, отримані у тіньовому секторі економіки, акумулюються у вигляді приватних заощаджень окремих громадян, які, порушуючи вимоги чинного законодавства, не подають до органів податкової служби декларації про сукупний річний дохід, оскільки офіційно працюють в одному місці, а не задекларовані доходи отримують із інших джерел. Іншою категорією є громадяни, які подають декларації, але при цьому занижують (приховують) свої доходи від оподаткування (суб’єкти підприємництва без створення юридичної особи та інші).

Традиційні методи перевірок не завжди дозволяють об’єктивно визначити податкові зобов’язання платника на підставі поданої декларації або проведеної документальної перевірки.

Для успішної протидії таким негативним явищам у світовій практиці застосовується підхід, що полягає у вишукуванні дійсних джерел походження невідображених прибутків, та, враховуючи, що приховані від оподаткування кошти акумулюються у вигляді приватної власності окремих громадян, розглядається питання про відповідність задекларованих такими громадянами доходів з витратами на власні споживчі і господарські потреби.

Сучасні умови розвитку економічних процесів і загальні тенденції криміналізації сфери оподаткування вимагають від податкових органів саме таких підходів у визначенні дійсних податкових зобов’язань громадян.

Для вирішення цієї проблеми Законом України від 21.12.2000 р. № 2181-III „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами” було передбачено застосування непрямих методів у визначенні податкових зобов’язань платників податків, а також методики їхнього практичного застосування, затвердженої постановою КМ України від 27.05.2002 р. № 697 „Про ствердження Методики визначення сум податкових зобов’язань по непрямих методах” і Методичних рекомендацій визначення сум податкових зобов’язань по непрямих методах, затверджених наказом Державної податкової адміністрації України від 05.07.2002 р. № 312/ДСК.

Податкові зобов’язання платника податків визначаються такими непрямими методами:

– методом економічного аналізу;

– методом розрахунку грошових надходжень;

– методом контролю витрат і доходів суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб;

– методом аналізу інформації про доходи і витрати платника податків.

Як видно навіть із назв непрямих методів визначення сум податкового зобов’язання, вони переважно призначені для встановлення (валових) доходів і витрат суб’єкта господарювання і на підставі цього визначення розміру податку на прибуток з юридичних осіб чи податку з доходів фізичних осіб, стягнутого з фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності.

Метод розрахунку грошових надходжень базується на визначенні показника доходів, отриманих платником податків від проведення господарської діяльності. Для розрахунку цього показника використовується інформація про надходження засобів на банківські рахунки платника податків, що підтверджується банківськими документами, і інша інформація (документи), що підтверджує одержання засобів платником податків.

Метод грошових надходжень базується на вивченні державним податковим ревізором-інспектором внесків платника податків на його банківські рахунки і з’ясуванні джерел одержання засобів для цих внесків. Доцільніше використовувати зазначений метод у випадках, якщо платник податків вкладає в банки велику частину свого доходу, отриманого за наявні засоби, і розраховується в безготівковій формі.

За допомогою цього методу можна визначити обсяг грошових надходжень, що може містити в собі виторг від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), виторг від продажу основних фондів, виторг від іншої реалізації, а також позареалізаційні доходи.

Якщо з безготівковими розрахунками проблем не виникає (інформацію про грошові надходження на рахунки платника можна без особливих проблем одержати у відділеннях обслуговуючого банку), то знайти відповіді на питання, що стосуються наявних надходжень, значно складніше.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Застосування методу розрахунку грошових надходжень для визначення суми податкового зобов’язання платника податків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок