Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Зарубіжний досвід застосування адміністративних засобів підвищення безпеки дорожнього руху

Зарубіжний досвід застосування адміністративних засобів підвищення безпеки дорожнього руху

Назва:
Зарубіжний досвід застосування адміністративних засобів підвищення безпеки дорожнього руху
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,48 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Дослідження поведінки учасників дорожнього руху і причин, які спонукають їх ігнорувати вимоги безпеки на дорозі, ні в колишньому СРСР, ні в пострадянських країнах фактично не проводилось, незважаючи на те, що вони могли б найбільш раціонально визначити взаємозв’язок і взаємозалежність між трьома основними чинниками, що впливають на підвищення безпеки дорожнього руху:

– законодавчим регулюванням поведінки учасників дорожнього руху;

– здійсненням контролю за дотриманням встановлених норм і вимог;

– застосування санкції за порушення.

Знання особливостей цих залежностей законодавцями і посадовими особами, а також учасниками дорожнього руху дозволило б вживати відповідних дієвих заходів, особливо при ухваленні відповідних нормативно-правових актів і, крім того, уникнуло б непотрібних міркувань про ”корисність” тих чи інших нововведень, методу контролю за дотриманням установлених норм і вимог. А розуміння існуючих об’єктивних залежностей між установленими вимогами нормативно-правових актів, контролем за їх дотриманням і негативним застосуванням адекватних санкцій за порушення дозволило б підвищити ступінь пошани учасників дорожнього руху до положень законодавства в цій сфері. Для того, щоб проаналізувати вплив зазначених процесів на безпеку дорожнього руху, скористаємося результатами практичних досліджень у цій сфері, проведених у ряді зарубіжних країн. Більшість нормативно-правових актів, що регулюють дорожній рух, передбачають покарання тих, хто не дотримується встановлених вимог.

При цьому законодавство визначає дії, за які настає покарання і ступінь покарання. Мета застосування правового регулювання в дорожньому русі з відповідними санкціями спрямована на підвищення безпеки руху.

Міжнародні дослідження рекомендують контроль за дотриманням Правил дорожнього руху здійснювати разом з іншими заходами (роз’ясненням у засобах масової інформації, поширенням інформаційних брошур, заохоченням законослухняних водіїв). У контрольній діяльності поліції США і Канади широко застосовується стратегія ”STEP”, до якої входять три складові: освіта – контроль/ санкції – оцінка.

Головне полягає в тому, щоб більше навчати учасників дорожнього руху, інформувати їх про роботу поліції та про нововведення у законодавстві, що стосується безпеки дорожнього руху.

Порушення Правил дорожнього руху в Норвегії карається цілим рядом різних санкцій. Багато з них застосовується у вигляді штрафу, і той, хто хоча б раз мав подібне покарання, потрапляє в офіційний реєстр покараних осіб, а інші заходи можуть бути застосовані без внесення порушника в такий реєстр.

За незначні порушення найчастіше призначають адміністративний штраф після спрощеного розгляду. Такий розгляд не передбачає накладення стягнення безпосередньо уповноваженими особами поліції без передачі справи до суду. Норвезький досвід свідчить, що оскільки вироки про покарання, порушення Правил дорожнього руху, у тому числі і за незначні, повинні були б виноситися судами із звичайною можливістю оскаржити вирок, то всі судові інстанції були б завалені дріб’язковими, в переважній більшості випадків, справами, доказ вини по яких не становить будь-яких проблем. Для того, щоб прискорити і підвищити ефективність покарання за незначні порушення, було ухвалено рішення про спрощення процедури стягування штрафів і розгляду порушення уповноваженою особою на місті.

Мета цих заходів полягає в наступному:

– спростити застосування покарання так, щоб за дрібні порушення штраф накладався негайно;

– забезпечити пошану до Правил дорожнього руху так, щоб їхнє порушення було пов’язане з певними незручностями для порушника;

– запобігти повторенню порушень Правил дорожнього руху.

Зрештою, ця процедура сприяє зменшенню кількості дорожньо-транспортних пригод і ефективно впливає на порушників.

Штрафи за дрібні порушення можуть накладатися за неправильну парковку, невикористання пасів безпеки або шолома, перевантаження транспортного засобу, перевищення швидкості, недотримання вимог дорожніх знаків, дорожньої розмітки тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Зарубіжний досвід застосування адміністративних засобів підвищення безпеки дорожнього руху

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок