Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Зарубіжний досвід державного управління в системі житлово-комунального господарства

Зарубіжний досвід державного управління в системі житлово-комунального господарства

Назва:
Зарубіжний досвід державного управління в системі житлово-комунального господарства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,46 KB
Завантажень:
101
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
У країнах з розвиненою ринковою економікою (США, Великобританії, Німеччини, Японії, Швеції, Франції, Австрії та інших) накопичений великий досвід організації житлово-комунальних служб у межах державного (муніципального) і приватного секторів. Його детальне вивчення дозволяє використовувати позитивний досвід у нашій практиці. Це і обумовило актуальність статті.

Науково-теоретичними джерелами роботи, крім нормативної бази, є роботи з фінансового права, теорії управління, теорії фінансів, а також статистика. Даній проблемі присвячували свої праці Веліхов Л.А., Воронін О.Г., Воронова Л.К., Кубрак І.А., Лапін В.А., Москаленко О.Г., Родионов Д.Г., Хайло О.Г., Широков О.М., Шопенко Д.В. та інші.

Метою статті є вивчення досвіду зарубіжних країн, результатів господарської діяльності, системи нормативно-правових актів, детальний аналіз якого дозволить запозичити позитивні риси у вітчизняній практиці реформування житлово-комунального господарства.

Для реалізації поставленої мети перед автором постали такі завдання: проаналізувати діяльність муніципалітетів зарубіжних країн у комунальній сфері, вивчити досвід застосування міжтериторіальних угод, договорів, контрактів про надання послуг у комунальному господарстві, вивчити можливості використання децентралізованих систем комунального обслуговування, що може стати кроком на шляху до підвищення рівня благоустрою невеликих міст, селищ, сіл.

У 80 – 90-х роках уряди багатьох країн у межах соціально-економічних програм і програм реформування державного сектора економіки проводили приватизацію об’єктів комунального господарства, керуючись тим, що державні підприємства – це частіше національні зобов’язання, ніж національне майно. Для нації набагато краще, якщо підприємства будуть передані приватному сектору, який приноситиме дохід на основі конкуренції. Паралельно з процесом приватизації йшов пошук нових форм надання комунальних послуг за участю представників приватного бізнесу.

При цьому зберігається надання послуг муніципальними службами, в першу чергу, у сфері комунального обслуговування. Муніципалітет тут виступає організатор виробництва послуг. Іншими словами, надання послуг здійснюється не самим муніципалітетом, а підприємствами, заснованими на муніципальній власності і підзвітними муніципалітету. Надання подібних послуг здійснюється муніципальними департаментами по „санітаризації” (збір, вивіз, утилізація харчових відходів і побутового сміття та інше), департаментами парків (озеленення, благоустрій міської території та інше), департаментами по автомагістралях тощо [3, с. 83; 5, с. 101; 6, с. 154; 7, с. 150].

Розповсюдженою формою надання муніципальними службами послуг у розвинених країнах є міжтериторіальні угоди (договори на обслуговування), при яких адміністративно-територіальні утворення (наприклад, „city” в США) можуть заключати угоди на надання тих чи інших послуг, які вони не можуть надати споживачам самі або вважають їх надання власними силами нераціональним, з більш високими владними структурами (наприклад, урядами штатів). Останні надають послуги тим представникам територій, які в змозі і готові їх купити. У даному випадку один орган управління може дозволити собі найняти інший і оплатити надані послуги. Аналогічно вирішено питання про надання комунальних послуг із водо-, газо-, теплопостачання, водовідведення, послуги із „санітаризації” територій, прибирання снігу та інші [8, с. 39–40]. У договірних відносинах беруть участь два органи управління, крім того, один є організатором, а інший – надавачем послуг. Як показує досвід США, Великобританії, Канади, Німеччини, Швеції, Японії і інших країн, це дозволяє більш економно використовувати фінансові ресурси, потужності і можливості виробників послуг.

На нашу думку, використання такої інституціональної моделі забезпечення послугами може бути перспективним і у нас у країні. Для її реалізації, на нашу думку, потрібно:

1) оцінити можливості комунальних служб, підприємств, організацій з надання послуг, які відповідають стандартам якості, потрібному асортименту і лімітам витрат;

2) проаналізувати потреби різних груп населення в послугах, у тому числі і тих, які поки що не надаються;

3) розробити і налагодити механізм договірних взаємовідносин і розрахунків при укладенні угод між різними адміністративно-територіальним одиницям;

4) узагальнити інформацію про можливих виробників послуг в інших адміністративно-територіальних одиницях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Зарубіжний досвід державного управління в системі житлово-комунального господарства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок