Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> реферат: Законодавчі передумови залучення іноземних інвестицій через банківську систему України

Законодавчі передумови залучення іноземних інвестицій через банківську систему України / сторінка 2

Назва:
Законодавчі передумови залучення іноземних інвестицій через банківську систему України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,33 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Протягом трьох останніх років завдяки діяльності Президента України в питаннях удосконалення правової бази, створення ефективних механізмів стимулювання інвесторів та усунення адміністративних перешкод у їх діяльності в державі створено 11 спеціальних економічних зон (СЕЗ) та 9 територій пріоритетного розвитку (ТПР) у Луганській, Закарпатській, Чернігівській, Волинській, Сумській областях, містах Харкові, Миколаєві, Одесі, Славутичі та АР Крим.

У цих зонах для інвесторів створені надзвичайно сприятливі умови діяльності. Запровадження протягом такого стислого терміну пільгових умов для інвесторів більш ніж на 10 % території країни не має аналогів у світі. За короткий період питома вага залучених у СЕЗ і ТПР іноземних інвестицій досягла більш як 7 % їх загального обсягу в Україні [16].

У період функціонування зон і територій у межах реалізації інвестиційних проектів суб’єктами господарювання сплачені податки у 2000 році перевищували одержані ними податкові пільги лише на 1 %, то у 2001 році – на 8 %, у 2002 році – на 17,3 %, 2003 році – 21,2 %.

У Закарпатській області, яка має одні з найкращих показників розвитку ТПР, її суб’єкти сплатили у 2002 році на 36 % більше податків, ніж використали пільг [16].

Так, сьогодні у СЕЗ і ТПР затверджено близько 500 інвестиційних проектів на суму понад 2,1 млрд. доларів США та залучено більше 500 млн. дол. США [16].

Однією з форм інвестування є вкладення капіталу на концесії згідно з прийнятим Верховною Радою України у липні 1999 р. Закону України „Про концесії”. Цей Закон передбачає для іноземних та вітчизняних інвесторів можливості отримання та використання на умовах концесії об’єктів державної та комунальної власності. Законом визначено, що зазначені об’єкти можуть надаватися у концесію інвесторам на термін до 50 років.

Найбільшим інтересом для концесіонерів викликає житлово-комунальне господарство міст України, зокрема надання послуг з водопостачання, тепло- та газопостачання, утилізація сміття, громадський транспорт.

Так, у житлово-комунальне господарство України згідно з проектом буде вкладено інвестицій Світовим банком та ЄБРР понад 220 млн дол. США та 32 млн євро. Сьогодні ці проекти вже реалізуються у Києві та Запоріжжі [16].

Законом України „Про концесії на будівництво та експлуатацію автомобільних доріг” від 14 грудня 1999 року створені умови для залучення інвестицій на концесійних засадах. Так, на сьогодні на умовах концесії споруджуються автомобільна дорога „Львів-Краковець” у Львівській області, автомагістралі Західний кордон – м. Київ, Київ-Одеса, в результаті чого на будівництво залучено іноземних інвестицій близько 4 млрд. дол. США та створено додатково 3200 робочих місць [11].

Ще однією можливістю вкладання капіталу іноземними підприємцями є укладення угод про розподіл продукції відповідно до прийнятого у вересні 1999 року Закону України „Про угоди про розподіл продукції". Метою Закону є створення сприятливих умов для інвестування у пошук, розвідку та видобуток корисних копалин у межах території України, її континентального шельфу та виняткової (морської) економічної зони.

З метою узгодження положень чинного законодавства із згаданим Законом у червні 2000 року був прийнятий Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів”. А у березні 2000 року Кабінет Міністрів України створив Міжвідомчу комісію з організації та виконання угод про розподіл продукції. Основним завданням Міжвідомчої комісії є визначення переліку ділянок надр, які можуть надаватися у користування згідно із Законом України.

У діяльності іноземних інвесторів на умовах угод про розподіл продукції органами державної виконавчої влади буде проведено широку презентацію інвестиційних можливостей розробки родовищ корисних копалин. Згідно з оцінкою українських фахівців буде залучено додаткових іноземних інвестицій у цю сферу близько 150–200 млн. дол. США тільки за 2003–2005 роки [13].

Це дозволить Україні вирішити ряд питань економічного та соціального розвитку держави як на центральному, так і на регіональному рівні, найбільш важливими з яких є питання енергетичної безпеки держави та впровадження сучасних видобувних технологій.

Дія банків, які беруть участь в інвестуванні економіки, продиктована намаганням вигідного вкладання капіталу та успішного розвитку у новому конкурентному середовищі.

У даний час інвестори Заходу використовують два основні способи вкладання коштів в українську економіку:

– за допомогою іноземних інвестиційних фондів, представлених на українському ринку;

– за допомогою українських банків (в основному комерційних), які формують для інвесторів необхідні пакети акцій.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Законодавчі передумови залучення іноземних інвестицій через банківську систему України

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок