Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> реферат на тему: Законодавчі передумови залучення іноземних інвестицій через банківську систему України

Законодавчі передумови залучення іноземних інвестицій через банківську систему України / сторінка 3

Назва:
Законодавчі передумови залучення іноземних інвестицій через банківську систему України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,33 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Другий із цих способів практикується частіше, оскільки українські комерційні банки краще орієнтуються у вітчизняній стихії, краще уявляють собі перепони і шляхи їх подолання. Єдиними посередниками на ринку, які сьогодні можуть і здійснюють інвестиційні вкладення, є банки. Банківська система вже відіграла свою пріоритетну роль як засіб оперативного обслуговування грошових потоків у формуванні ринкової економіки України. Нині її роль має бути іншою, вона повинна стати головним активним фактором розвитку, основним внутрішнім інвестором ринкової економіки.

За способом вкладання грошових коштів банками інвестиції поділяють на реальні та фінансові (або портфельні):

1. Реальні банківські інвестиції – це вкладання банками коштів безпосередньо у матеріальні та нематеріальні активи через механізми інвестиційного кредитування.

2. Фінансові (портфельні) банківські інвестиції – це вкладання банками коштів у різні фінансові активи, передусім у цінні папери для придбання прав на участь у діяльності інших фірм, боргових прав тощо.

Банківські інвестиції мають постійну тенденцію щодо зростання, так за останні 5 років вони збільшились у 2,5 рази з 887 млн. грн. до 1865.

Банківське кредитування має значно більші можливості фінансування інвестиційних проектів порівняно з фінансуванням у формі портфельних інвестицій. Згідно з нормативами НБУ, щодо діяльності комерційних банків, передбачено, що обсяг прямих і портфельних інвестицій не має перевищувати 60 %, а інвестиції й цінні папери однієї установи не мають перевищувати 15 % капіталу банку.

Кредити в інвестиційну діяльність збільшились за 2003 рік на 9,7 % і дорівнюють 3 786,5 млн. грн.

Найбільші обсяги кредитних вкладень в інвестиційну діяльність забезпечують комерційні банки:

– 1998 рік – 887 млн. грн;

– 2000 рік – 1073 млн. грн;

– 2002 рік – 1790 млн. грн [9].

Однак недосконалість банківського законодавства – одна з основних причин, що стримує процес становлення вітчизняної банківської системи в галузі інвестування.

Особливої уваги заслуговує питання про законодавче визначення механізму здійснення інвестицій в економіку.

Такий механізм міг би включати:

– види інвестицій і визначення сфери їх правового регулювання;

– порядок придбання прав власності інвестором;

– порядок державного регулювання інвестиційної діяльності.

Портфельні (фінансові) банківські інвестиції на сьогодні розвинені недостатньо через відсутність ринку цінних паперів.

За прогнозами вітчизняних економістів у найближчі роки ситуація на ринку цінних паперів має покращитись і тоді фінансове інвестування має відіграти суттєву роль в інвестиційному процесі. У країнах з розвиненою економікою за допомогою боргових цінних паперів підприємства залучають найбільше коштів для інвестицій. Зокрема, за даними Міжнародної організації фондових бірж питома вага облігацій у фінансуванні інвестицій в США становить 72 %, у Німеччині – 40,4 %, у Великобританії – 81,2 %.

Однією з найбільших проблем для банків у сфері інвестування є недостатність залучених довгострокових коштів для здійснення інвестицій.

Подолати цю проблему можна шляхом:

– капіталізації банків. Національний банк встановив мінімальний розмір статутного капіталу на рівні 1 млн євро, З млн євро, 5 млн євро, залежно від масштабів діяльності банку. Збільшення розміру статутного капіталу банків – необхідна умова зростання рівня інвестування реального сектору економіки;

– створення механізмів захисту вкладів людей у банках, що є основою довіри людей до банківської системи та економічних процесів у державі загалом.

Пріоритетним напрямом розвитку інвестиційної діяльності є реалізація механізмів залучення іноземного капіталу через лізингові операції.

У державі на сьогодні сформовано належну нормативну базу для широкого використання лізингу, основою якої є Закон України „Про лізинг” від 16 грудня 1997 року. Цей Закон не встановлює обмежень для суб’єктів підприємницької діяльності щодо права займатися лізинговими операціями, що сприяло зростанню обсягу лізингових операцій, який у 2003 році збільшився на 12 % і становив понад 400 млн дол. США.

Зараз в Україні працює 172 суб’єкти підприємницької діяльності, які займаються лізинговими операціями [12].

Умовою здійснення лізингових операцій є доступ до джерел середньо- та довгострокового капіталу, значний потенціал роботи на ринку лізингових послуг в Україні мають комерційні банки та небанківські кредитні установи. Право комерційних банків займатися лізинговою діяльністю передбачено статтею 47 Закону України від 7 грудня 2000 року „Про банки і банківську діяльність”.

Збільшенню участі комерційних банків у лізингових операціях сприяє і зростаюча конкуренція на ринку банківських послуг. Активно запроваджуються механізми лізингу у транспорті, суднобудуванні та агропромисловому комплексі.

З метою створення найбільш сприятливих умов для діяльності лізингових компаній Уряд України продовжує роботу з удосконалення відповідної нормативно-правової бази.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Законодавчі передумови залучення іноземних інвестицій через банківську систему України

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок