Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Скачати реферат: Законодавчі передумови залучення іноземних інвестицій через банківську систему України

Законодавчі передумови залучення іноземних інвестицій через банківську систему України / сторінка 4

Назва:
Законодавчі передумови залучення іноземних інвестицій через банківську систему України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,33 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Значний вплив на залучення іноземних інвестицій у галузях економіки мало прийняття Закону України „Про режим іноземного інвестування”. Статтями 18 і 24 цього Закону передбачено, що внесок іноземного інвестора до статутного фонду підприємств з іноземними інвестиціями, а також за договорами (контрактами) про спільну інвестиційну діяльність, звільняється від обкладення митом.

Відповідно до статті 19 Закону України „Про режим іноземного інвестування” підприємства з іноземними інвестиціями самостійно визначають умови реалізації своєї продукції (робіт або послуг). Продукція підприємств з іноземними інвестиціями не підлягає ліцензуванню і квотуванню за умови її сертифікації як продукції власного виробництва відповідно до порядку, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 5 вересня 1996 року „Про затвердження Порядку визначення продукції власного виробництва підприємств з іноземними інвестиціями”.

Підприємства з іноземними інвестиціями сплачують податки відповідно до законодавства України.

Тепер розглянемо, як вищезгаданий Закон України „Про режим іноземного інвестування” вплинув на стан залучення іноземних інвестицій у галузі економіки.

Так, станом на 1 січня 2004 року іноземними інвесторами було вкладено у промисловість України 2,3 млрд дол. США, що становить 51,9 % загального обсягу іноземних інвестицій у нашу країну. Іноземні інвестиції залучені у 786 спільних підприємств.

Найбільш успішно іноземні інвестиції у промисловість залучали м. Київ, на який припадає 15 % іноземних інвестицій у галузь, Київська область – 13 %, Донецька та Запорізька області по – 11 % (15).

У машинобудівну галузь України станом на 1 січня 2004 року залучено іноземних інвестицій близько 350,0 млн дол. США.

Лідером із залучення іноземних інвестицій у машинобудуванні у 1993–2003 роках є Запорізька область, яка акумулювала близько половини всіх іноземних інвестицій у галузь, друге місце по залученню іноземних інвестицій у цей період посідає м. Київ [15].

Незначну суму інвестицій вкладено іноземними інвесторами в агропромисловий комплекс України, станом на 1 січня 2004 року понад 85 млн дол. США, що становить близько 2 % загального обсягу іноземних інвестицій в українську економіку [15].

Найбільш успішними регіонами у залученні іноземних інвестицій у сільське господарство є Донецька (12,4 %), Київська (11 %), Дніпропетровська (9 %), Харківська (5 %), Херсонська (5 %) області [15].

Понад 630 підприємств харчової та переробної промисловості залучили прямих іноземних інвестицій на суму понад 800 млн дол. США, з них більше як 31 % припадає на Київську область [15].

Слід зазначити, що існує нормативний правовий акт, який регулює питання захисту іноземних інвестицій – Закон України „Про захист іноземних інвестицій на Україні” від 10 вересня 1991 року № 1540а-ХІІ, яким регулюються питання реквізиції іноземних інвестицій, гарантується перерахування іноземним інвесторам прибутків, отриманих на законних підставах, закріплюється право на реінвестування прибутку.

Законом України „Про усунення дискримінації в оподаткуванні суб’єктів підприємницької діяльності, створеної з використанням майна і коштів вітчизняного походження” від 17 лютого 2000 року № 1457 встановлено, що на території України до суб’єктів підприємницької діяльності включаючи постійні представництва нерезидентів, створених за участю іноземних інвестицій незалежно від форм і часу їх внесення, застосовується національний режим валютного регулювання і справляння податків, встановлений законами України для підприємств, створений без участі іноземних інвестицій.

Указом Президента України від 7 липня 1998 року „Про деякі питання іноземного інвестування” врегульовані питання здійснення іноземних інвестицій у формі придбання державних боргових зобов’язань.

Законом України „Про внесення змін до деяких законів України” від 15 липня 1999 року № 977 з метою стимулювання інвестиційної діяльності внесені зміни до Закону України „Про податок на додану вартість”, згідно з якими не обкладаються податком на додану вартість операції з передачі основних фондів як внеску до статутного фонду юридичної особи для формування його цілісного майнового комплексу в обмін на емітовані нею корпоративні права.

З метою захисту іноземних інвестицій 3 квітня 1998 року від імені України підписана Конвенція про порядок вирішення інвестиційних спорів.

Проведений у статті аналіз, показує, що головним фактором у формуванні інвестиційного клімату в державі є прийняття в 1997–2002 роках ряду законодавчих актів, сприятливих для економіки України та іноземних інвесторів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Законодавчі передумови залучення іноземних інвестицій через банківську систему України

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок