Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Скачати: Законодавчі передумови залучення іноземних інвестицій через банківську систему України

Законодавчі передумови залучення іноземних інвестицій через банківську систему України

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
Законодавчі передумови залучення іноземних інвестицій через банківську систему України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,33 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Упродовж останніх десяти років в економіку України закладено основи багатоукладної економіки, створено основні інститути ринку, продовжується адаптація підприємств до функціонування в нових умовах. Практика засвідчує, що економічні процеси прискорюються, якщо випереджувальними темпами збільшуються інвестиції. Тому важливим завданням ринкової трансформації економіки України була заміна командно-адміністративної ідеології інвестиційної політики ринковою ідеологією.

У період кризи основні зусилля у процесі ринкової трансформації інвестиційної діяльності були спрямовані на пом’якшення кризових явищ.

У післякризовий період необхідною умовою забезпечення незворотності економічного зростання є створення виробничих потужностей із залученням передових технологій. Для цього потрібне залучення значних інвестицій з усіх можливих джерел.

Однак інвестиційна діяльність найбільше була вражена кризою. У 1991–1997 рр. обсяги інвестицій зменшилися у 5 разів, а їх питома вага у ВВП знизилася з 18,6 % до 13,3 % [15].

Процес зменшення обсягів інвестицій, який розпочався у 1991 році, вдалося зупинити тільки у 1997 році. З 1998 року обсяги інвестицій почали зростати, проте вони майже у 4 рази менші за рівень 1990 року [14].

Важливу роль у забезпеченні ринкової трансформації економіки стали відігравати прямі іноземні інвестиції, тому що вони мають ринкову суть і сприяють розвитку приватної власності та приватизації економіки України.

Активна діяльність щодо залучення іноземних інвестиції проводилася з перших років незалежності України.

Проте до 1994 року залучення прямих іноземних інвестицій було незначне – 100–150 млн. дол. США на рік. Починаючи з 1994 року динаміка значно поліпшилася. У 1996–1998 рр. прямих іноземних інвестицій щорічно залучалося по 500–700 млн. дол. США, темпи їх приросту постійно підвищувались (15).

Однак починаючи з 1999 року динаміка залучення іноземних інвестицій знизилась, втратила рівномірність і зростання. У 1999 – 2001 рр. приріст прямих іноземних інвестицій був нижчий, ніж 1996–1998 роках (15).

За обсягом залучених прямих іноземних інвестицій на душу населення Україна посідає одне з останніх місць серед країн Центральної та Східної Європи. Цей показник в Україні на початок 2004 року становить близько 95 дол. США, що в 10 раз менше, ніж Польщі, Чехії та країнах Балтії (15).

Аналіз падіння темпів залучення іноземних інвестицій зумовило суттєво вдосконалити інвестиційну політику, вивчити інвестиційний клімат та імідж України. Найважливішим фактором у формуванні інвестиційного клімату є створення стабільного і сприятливого для економіки України та іноземних інвесторів законодавства. Початком такої роботи можна вважати 1997 рік, коли Указом Президента України була створена Консультативна рада з питань іноземних інвестицій при Президентові України.

Основоположним нормативно-правовим актом, що регламентує питання інвестиційної діяльності на території України, є Закон України „Про інвестиційну діяльність” від 18 серпня 1991 року № 1560-ХII.

За ініціативою Президента України на законодавчому рівні вжито ряд заходів, які докорінно поліпшили умови інвестування в економіку. Це стосується запроваджених у середині 90-х років пільг для іноземних компаній і підприємств з іноземними інвестиціями. У 1998 році у сільському господарстві було запроваджено дуже вигідний для інвестування і розширення виробництва фіксований сільськогосподарський податок.

У 2001 році Президентом України підписано два важливих Укази: „Про додаткові заходи щодо збільшення надходжень інвестицій в економіку України” від 22.02.2001 № 108/2001, який визначив залучення інвестицій пріоритетом діяльності виконавчої влади; від 12.07.2001 № 512/2001 „Про заходи щодо поліпшення інвестиційного клімату в Україні", яким визначено завдання щодо спрощення порядку і усунення фактів бюрократизації у реєстрації іноземних інвестицій, функціонування інвестиційного процесу. У грудні 2001 року на виконання Указу Президента України Уряд затвердив Програму розвитку інвестиційної діяльності на 2002–2010 роки, а згодом був підготовлений план заходів щодо її реалізації.

Завдяки вищезазначеним нормативним актам поліпшився інвестиційний клімат та імідж України, що дає позитивні результати. У першому кварталі 2004 року була залучена найбільша квартальна сума інвестицій за роки незалежності. Загальний обсяг залучених в економіку України іноземних інвестицій за 2003 рік становив 9 млрд. дол. США [15].

Інвестиції в українську економіку надійшли із 113 країн світу. Серед найбільших інвесторів: США, Кіпр, Великобританія, Нідерланди, Російська Федерація, Німеччина, Корея, на ці країни припадає 76,1% загального обсягу прямих інвестицій. На сьогодні загальний обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну ще незначний (на 1 січня 2004 року він становив 4 406,9 млн. дол. США), хоч ці інвестиції вкладені у 8 165 об’єктів [15].

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Законодавчі передумови залучення іноземних інвестицій через банківську систему України

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок