Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Законні інтереси особи як елемент її адміністративно-процесуального статусу

Законні інтереси особи як елемент її адміністративно-процесуального статусу

Назва:
Законні інтереси особи як елемент її адміністративно-процесуального статусу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,88 KB
Завантажень:
30
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Наявність такої правової категорії, як законні інтереси, ґрунтується на законодавстві і по-різному визнається вченими-правознавцями. Інтереси громадян у сфері права, виступаючи одним із видів соціальних інтересів, опосередковуються останнім і визначаються як “законні” або “ті, що охороняються законом” інтереси. Законний інтерес – це юридичний інтерес, що заснований на законі і випливає з нього, схвалюється ним, хоча і не закріплений у конкретних правових нормах.

Існування законних інтересів особистості не тільки можливе, а й необхідне, оскільки її різноманітні інтереси не завжди опосередковуються суб’єктивними правами і юридичними обов’язками.

Необхідно зазначити, що категорія законних інтересів стосовно адміністративного процесу ще не стала предметом дослідження вчених-адміністративістів. Значна увага цьому питанню приділялася в загальнотеоретичних дослідженнях, а також у працях, присвячених проблемам кримінального і цивільного процесів. Аналіз висловлених щодо цього питання суджень дозволяє виділити низку положень, що стосуються характеристики законних інтересів в адміністративно-процесуальній сфері.

Адміністративно-процесуальні інтереси громадянина становлять собою інтереси, що виникають у зв’язку з адміністративно-процесуальною діяльністю. Вони посідають окреме місце в структурі адміністративно-процесуального статусу громадянина, перебуваючи у сфері адміністративно-процесуальних суб’єктивних прав і обов’язків, але не збігаючись з ними.

Отже, законні інтереси – це своєрідні передправа, що можуть трансформуватися в суб’єктивні права, коли для цього створюються необхідні умови.

Громадяни як суб’єкти адміністративного процесу мають досить широкий діапазон інтересів, проте не всі з них можуть бути законними. Так, навряд чи можна визнати законним інтерес громадянина, пов’язаний із приховуванням окремих фактів, що можуть, на його думку, негативно вплинути на бажане для нього рішення з конкретної справи. Щодо цього потрібно чітко визначити, що законними необхідно визнавати ті процесуальні інтереси громадянина, які пов’язані з його суб’єктивними процесуальними правами та обов’язками, дозволяються державою, не ущемляють при цьому інтереси інших суб’єктів процесу.

Цілком допустимим, на нашу думку, є виділення різноманітних рівнів законних інтересів громадян. Так можна говорити про загальні законні інтереси громадян-учасників адміністративного процесу (досягнення юридично значущого результату, прийняття законного і обгрунтованого рішення у справі) і приватні або персоніфіковані законні інтереси (інтерес громадянина у встановленні конкретних фактів, що доводять його невинність у вчиненні адміністративного правопорушення або обґрунтовують його позицію у зв’язку зі зверненням у компетентний державний орган).

Адміністративно-процесуальні інтереси прямо залежать від процесуальної ролі громадянина в конкретному адміністративному провадженні. Саме з урахуванням цієї обставини ми говоримо про громадян-суб’єктів процесу, які мають у справі певний інтерес (особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілий, їх законні представники), а також про громадян, які не мають зацікавленості у справі, а лише сприяють здійсненню процесу (свідок). Для інших осіб, які сприяють здійсненню процесу (перекладач, експерт), процесуальні інтереси збігаються із загальними законними. Особливе місце у цьому процесі посідає адвокат. Але і тут не можна говорити про збіг його прагнень та інтересів з інтересами зацікавлених учасників процесу, які користуються послугами адвоката.

Необхідно зазначити, що в окремих випадках законні інтереси пов’язані не тільки із суб’єктивними адміністративно-процесуальними правами і обов’язками громадян, а й з конкретними процесуальними обов’язками відповідних органів, їх посадових осіб, із положеннями, що регламентують порядок вчинення певних дій. У даному ввипадку доречно говорити про наявність законних адміністративно-процесуальних інтересів громадянина у зв’язку з обов’язком відповідальних посадових осіб здійснювати особистий прийом громадян. Реальною в цьому випадку є наявність законних інтересів у зв’язку з положеннями, що регламентують порядок проведення особистого прийому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Законні інтереси особи як елемент її адміністративно-процесуального статусу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок