Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Загальнотеоретичний аспект сутності організаційної структури управління підрозділами податкової міліції як вирішальна передумова її оптимального формування

Загальнотеоретичний аспект сутності організаційної структури управління підрозділами податкової міліції як вирішальна передумова її оптимального формування

Назва:
Загальнотеоретичний аспект сутності організаційної структури управління підрозділами податкової міліції як вирішальна передумова її оптимального формування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,19 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Інтеграційні процеси, які сьогодні відбуваються у країнах Європи, необхідність об’єднання загальних зусиль держав демократичної орієнтації у вирішенні глобальних проблем людства (від попередження екологічних катастроф до протидії економічним кризам), вимагають від України, що перебуває на шляху розбудови суверенної, демократичної, правової держави, пошуку нової моделі державного управління. Саме недосконалість моделі управління, яка дісталась нам у спадщину від командно-адміністративної системи, є одним із вирішальних факторів, яким зумовлена економічна криза народного господарства, що не тільки не задовольняє і не відповідає нагальним вимогам сьогодення, а й безсумнівно перешкоджає розвитку нових соціально-економічних відносин в оновленому суспільстві.

Історичні умови, в яких відбувається становлення України, призвели до необхідності переорієнтації державного управління, посилення соціальної спрямованості, коли його завданням і кінцевою метою є вирішення загальнолюдських проблем, а в основі керівних принципів стають загальнолюдські цінності. Це беззаперечно стосується і невід’ємної складової частини державного управління – управління органами державної податкової служби України, зокрема і податковою міліцією, діяльність якої також змінює свою спрямованість: від виконання фіскальної функції до встановлення партнерських взаємовідносин із платниками податків.

Шлях до підвищення ефективності функціонування будь-якої соціальної системи лежить тільки через формування оптимальної моделі управління нею. На вирішення такого завдання з метою подолання негативних процесів у суспільстві саме й спрямована адміністративна реформа, що триває в усіх сферах державного управління, зокрема у правоохоронній діяльності.

Забезпечення якості управління підрозділами податкової міліції, у свою чергу, неможливе без удосконалення та перебудови його організаційної структури. Адже вдало, науково обґрунтовано створена організаційна структура управління соціальною системою забезпечує стійкість зв’язків між безліччю компонентів системи, її цілісність, а значить – її ефективність.

Побудова оптимальної організаційної структури управління податковою міліцією вимагає у першу чергу з’ясування її загальнотеоретичної сутності, використання у цьому досягнень як вітчизняних, так і зарубіжних науковців.

Проблемам організації державного управління, також і у сфері правоохоронної діяльності, у науковій літературі у різні часи приділялась значна увага. Дослідження цих питань знайшли місце у роботах Г.В. Атаманчука, В.Б. Аверьянова, В.Г. Афанасьєва, О.М. Бандурки, В.Д. Малкова та інших вчених і фахівців у галузі управління. Особливий інтерес викликають наукові розробки останнього часу В.М. Плішкіна, Н.Р. Нижник, О.А. Машкова, що пов’язано з однією з найсуттєвіших тенденцій у розвитку і вдосконаленні управління – становленням системного підходу.

Проте, не зважаючи на наявність значної кількості досліджень, їх багатогранність та авторитетність, науковці не мають одностайності при визначенні сутності організаційної структури управління, а також пов’язаних із нею понять, як-то – “організація”, “структура” тощо.

Так, за теорією менеджменту під організаційною структурою управління (ОСУ) розуміється упорядкована сукупність стійких взаємозалежних елементів, що забезпечують функціонування та розвиток системи як єдиного цілого. ОСУ визначається також як форма розподілу та кооперації управлінської діяльності, у рамках якої здійснюється процес управління за відповідними функціями, спрямованими на вирішення поставлених завдань і досягнення намічених цілей. З цих позицій структура управління уявляється у вигляді системи оптимального розподілу функціональних обов’язків, прав і відповідальності, порядку і форм взаємодії між адміністративними органами, що входять до її складу, та працюючими в ній людьми. Така позиція була притаманна і фахівцям із теорії управління виробництвом радянського періоду.

Близьке до неї, але зовсім не ідентичне, визначення, яке дають у своїй монографії О.Ф. Штанько та Л.І. Громовенко. За ними організаційна структура управління (у даному випадку ОВС) – це внутрішня його будова, що включає склад взаємопов’язаних та взаємодіючих структурних підрозділів (посадових осіб), між якими у певному порядку розподілено функції та повноваження, а також відповідальність за результати їх виконання.

Дещо іншу позицію займає В.М. Плішкін, який під організаційною структурою управління розуміє сукупність управлінських ланок, взаємопов’язаних організаційно-адміністративними відносинами .

Така різноманітність наукових поглядів при з’ясуванні поняття управлінської категорії “організаційна структура управління” свідчить про необхідність ще раз повернутися до питання характеристики її загальнотеоретичної сутності.

На наш погляд, при цьому доцільно спочатку визначитись з такими більш загальними категоріями, як “система”, “організація”, “структура”, “організаційна структура”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Загальнотеоретичний аспект сутності організаційної структури управління підрозділами податкової міліції як вирішальна передумова її оптимального формування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок