Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Забезпечення безпеки працівників органів державної податкової служби України суб’єктами охоронної діяльності

Забезпечення безпеки працівників органів державної податкової служби України суб’єктами охоронної діяльності

Назва:
Забезпечення безпеки працівників органів державної податкової служби України суб’єктами охоронної діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
46,39 KB
Завантажень:
41
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Службова діяльність працівників органів державної податкової служби України, підрозділів податкової міліції нерозривно пов’язана з професійним ризиком – можливою небезпекою. Для останніх професійний ризик у загальному розумінні є не що інше як невизначеність результатів (наслідків) здійснення окремих, а також комплексу операцій, зокрема оперативно-профілактичного характеру, та всіх інших заходів, що вживаються працівниками підрозділів податкової міліції ДПС України відповідно до наданих їм чинним законодавством повноважень і свого призначення при виконанні оперативно-розшукової, кримінально-процесуальної та охоронної функцій та поставлених завдань.

Небезпечність професійної діяльності податківців не викликає сумнівів. Це підтверджується практикою діяльності працівників органів ДПС і проведеними дослідженнями. Небезпека супроводжує працівників органів ДПС, підрозділів податкової міліції як при виконанні службових обов’язків, так і поза ними. Значна кількість таких випадків прямо пов’язана з професійною діяльністю податківців.

У Волинській області, наприклад, 8 лютого 2000 року о 17 годині 10 хвилин біля ДПІ в Любомильському районі стався вибух під приватним автомобілем “Ауді-80”, що належав начальнику відділу податкової міліції цієї ДПІ, внаслідок чого автомобіль зазнав значних пошкоджень, було також пошкоджено автомобіль “Фольксфаген-Гольф”, що знаходився поряд з ним і вибито скло в декількох вікнах адмінбудинку державної податкової інспекції; 29 вересня 2000 року о 12 годині 40 хвилин під час несення чергування добовим нарядом чергової частини ВПМ Конотопської ОДПІ Сумської області помічником чергового був затриманий зловмисник при спробі пронести до приміщення ОДПІ пристосування у вигляді рукоятки, заряджене для стрільби газовими набоями ; 16 листопада 2000 року о 5 годині 20 хвилин в м. Самборі Львівської області невідомий проник до приміщення Самбірської ОДПІ і, погрожуючи ножем сторожу, зламав замки дверей у кількох службових приміщеннях, звідкіля забрав гроші у сумі 200 гривень та монітор з клавіатурою до комп’ютера, після чого зник. На жаль, перелік таких подій можна продовжити. І тому недаремно питання мінімізації професійного ризику податківців (лат. minimus – найменше, доведення чого-небудь до найменших розмірів), забезпечення їх особистої безпеки сьогодні є одним із найважливіших у системі ДПС України.

Забезпечення особистої безпеки працівників є невід’ємною складовою мінімізації професійного ризику. Як відомо, особиста безпека забезпечується комплексом основних (безпосередніх) і допоміжних (забезпечувальних) заходів. Торкаючись мінімізації професійного ризику податківців, тобто заходів, спрямованих на зниження його рівня, виділимо серед них організаційно-правові, що стосуються охорони адміністративних будівель та приміщень органів ДПС, підрозділів податкової міліції, підвищення надійності якої позитивно відбивається і на забезпеченні особистої безпеки працівників, суб’єктами охоронної діяльності: структурними підрозділами податкової міліції, недержавними охоронними структурами, підрозділами охорони інших відомств.

Аналіз відомчих нормативних актів ДПА України дає можливість визначити поняття охорони адміністративних будівель і приміщень як комплекс організаційно-практичних заходів, спрямованих на своєчасне попередження, виявлення та припинення в них та на прилеглій території: спроб несанкціонованого проникнення сторонніх осіб; внесення, завезення або розміщення зброї, вибухівки, інших небезпечних і шкідливих виробів, речовин і предметів, заборонених технічних засобів; порушень правил пожежної безпеки; фактів протиправних посягань на життя, здоров’я, честь і гідність працівників, особисте майно, що їм належить, службову документацію, податкову інформацію, майно й іншу власність органів ДПС України, а також забезпечення їх нормальної службової діяльності. (Див. схему № 1).

Охорона повинна у першу чергу гарантувати належні умови для ефективної праці, сприяти якісному виконанню оперативно-службових завдань, забезпечувати особисту безпеку працівників під час їх перебування на робочих місцях, схоронність майна. Та, на жаль, недоліки в цій роботі ще мають місце.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Забезпечення безпеки працівників органів державної податкової служби України суб’єктами охоронної діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок