Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Деякі особливості контрольної діяльності органів ДПС України

Деякі особливості контрольної діяльності органів ДПС України

Назва:
Деякі особливості контрольної діяльності органів ДПС України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,21 KB
Завантажень:
41
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Діяльність Української держави базується на принципах законності, плановості, гласності, закріплених Конституцією України. Важливою контролюючою структурою, що здійснює державний фінансовий контроль, є державна податкова служба, функціонування якої – невід’ємна складова правової природи державного контролю.

Правова природа державного фінансового контролю проявляється у тому, що органи державної влади, їх посадові особи при здійсненні контролю діють у межах, визначених правовими нормами, на підставі норм права і відповідно до них. Таким чином, державний контроль здійснюється у чітких межах, визначається чинними нормами права і завжди викликає певні юридичні наслідки. Це свідчить про те, що в основі його виникнення і в процесі здійснення лежать правові засади [1, 13].

Органи державної влади як колективні суб’єкти фінансового права, і відповідно податкового права, виступають як уповноважені державних органів [9, 93]. У зв’язку з тим, що ці органи наділяються компетенцією у сфері її фінансової діяльності, вони знаходяться в постійно триваючих відносинах з нею і уповноважені виражати державну волю у встановлених державою межах.

Доцільно зазначити, що слово „компетенція” походить від латинського „competentia” (відповідність, узгодженість), та „competere” (взаємно прагнути, відповідати, підходити) [24, 196]. Компетенція – коло повноважень будь-якої організації, установи або особи [4, 445].

У правовій науці не існує загального визначення компетенції: її тлумачать більш або менш широко, включаючи до її складу більше або менше елементів. Серед них називають права й обов’язки, функції, предмет відання та ін. або називають лише права й обов’язки, підкреслюючи їх обов’язковий зв’язок з функціями та предметом відання [21, 52].

Наділення компетенцією таких суб’єктів права, як держава і державні органи, обумовлює обов’язковість певної їх діяльності.

С.С. Алєксєєв [2, 152] ототожнює компетенцію з активною правосуб’єктністю державного органу у сфері відносин, заснованих на владі і підпорядкуванні сторін.

На нашу думку, існує нерозривний зв’язок прав і обов’язків, що входять до компетенції державних органів взагалі. І справедливо зазначають дослідники, що компетенція державного органу окреслюється шляхом вказівки на функції, покладені на нього в тій чи іншій сфері діяльності [12, 45].

Д.В. Вінницький [5, 127–131] застосовує таке поняття, як „податкова компетенція”, особливістю якої є наступні ознаки: по-перше, податкова компетенція державного органу не передбачає, як правило, широкої оперативної самостійності і наявності можливості діяти на власний розсуд, як це характерно, наприклад, для конституційно-правового регулювання; по-друге, податкова компетенція виступає як цілісне явище і її носіями є винятково державні органи і суспільно-територіальні утворення. Вчений визначає податкову компетенцію як здатність державного органу виступати у податкових правовідносинах.

Чинне законодавство України не містить визначення терміна „податкові правовідносини”. У теорії фінансового права не існує єдності щодо визначення як поняття, так і особливостей податкових правовідносин. Але оскільки система норм права виділяє податкові правовідносини із суспільних відносин, то вони відповідно мають певні особливості.

Метою даної роботи є спроба охарактеризувати різні підходи розуміння податкового та фінансового контролю.

На нашу думку, для вивчення сутності фінансового контролю органів державної податкової служби необхідно звернутися до основоположних явищ: до феномену контролю та аналізу податкових правовідносин.

Як зазначає Р.О. Халфіна [20, 81], цінність правовідносин полягає у тому, що вони означають конкретні, реальні відносини, які мають певну правову форму і є результатом реалізації норми.

С.Д. Ципкін [22, 28] визначив податкові правовідносини як такі, що виникають при сплаті податків підприємствами, організаціями і громадянами, у яких сторони беруть участь як носії прав і обов’язків, встановлених законом.

Т.Є. Кушнарьова і М.П. Кучерявенко [11, 9–10] виділяють три особливості, притаманні податковим правовідносинам, а саме: цільову системність податкових правовідносин, підпорядковану певній меті – встановленню і стягненню податків; формальну визначеність, яка полягає в тому, що правовідносини регулюють чітко визначені зв’язки, що складаються між суб’єктами (завжди одним із суб’єктів податкових правовідносин є держава, при цьому визначене також коло інших суб’єктів податкових правовідносин і перелік їх прав і обов’язків); податкові надходження, що складають основу грошового фонду держави і забезпечуються державним примусом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Деякі особливості контрольної діяльності органів ДПС України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок