Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Детермінанти вчинення ухилень від сплати податків як елемент предмета доказування в кримінальній справі

Детермінанти вчинення ухилень від сплати податків як елемент предмета доказування в кримінальній справі

Назва:
Детермінанти вчинення ухилень від сплати податків як елемент предмета доказування в кримінальній справі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,44 KB
Завантажень:
18
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
У кожному конкретному випадку необхідно чітко розрізняти юридичну природу обставин, які сприяли вчиненню злочину, для того, щоб виключити, наприклад, винесення окремого подання щодо їх усунення, коли дані обставини дають підставу для порушення кримінальної справи, і, навпаки, не зробити поспішний висновок про наявність складу злочину в діяннях, які є тільки умовами, що сприяли вчиненню злочину.

Причинам і умовам вчинення злочинів у сфері оподаткування приділялась значна увага в кримінологічному аспекті (Голосніченко Д.П., Гега П.П., Гутник А. Є.), але з процесуального погляду (як елемента предмета доказування), дана проблема висвітлюється вперше.

За наявності злочину виникає можливість з’ясувати детермінанти його вчинення. Усі явища в житті, всі зміни, процеси обов’язково виникають в результаті дії певних причин. У світі немає безпричинних явищ. Очевидно, що причини й умови – це однозначне поняття, яке органічно пов’язане з поняттям злочину. Ст. 64 КПК України в діючій редакції не включає причини та умови, які сприяли вчиненню злочину, в предмет доказування. Як зазначає В.М. Тертишник, “… це не випадково. Ст. 23 КПК України досить виправдано говорить про те, що при провадженні розслідування і судового розгляду кримінальної справи орган дізнання, слідчий, прокурор і суд зобов’язані виявляти причини та умови, які сприяли вчиненню злочину”. Предмет доказування будь-якої кримінальної справи включає в себе сукупність передбачених КПК обставин, установлення яких необхідно і для вжиття процесуальних профілактичних заходів. Таким чином, зміст предмета доказування охоплений двома нормами в одній загальній частині КПК України. Питання про місце даної норми в системі процесуального законодавства є важливим не лише з погляду законодавчої техніки, а й практики.

Ми погоджуємось з позицією В.О. Попелюшко, що вимога встановлювати причини та умови, які сприяли вчиненню злочину, поширюється на всі категорії справ – як на ті, що закінчуються винесенням обвинувального вироку, так і ті, що закриваються у різних стадіях процесу з нереабілітуючих підстав .

У юридичній літературі щодо питання про коло та юридичну значимість детермінантів вчинення злочину немає розходжень, хіба що лише відносно того, що це причини й умови вчинення конкретного злочину, що розслідується. Тобто, відповідно до ст.ст. 23, 64, 433 КПК України у кримінальній справі слід виявляти й усувати саме ті причини й умови, які сприяли вчиненню даного конкретного злочину. Якщо ж при провадженні у справі виявляються фактичні дані, які свідчать про наявність обставин, що можуть сприяти вчиненню будь-яких інших правопорушень, не пов’язаних із розслідуваною справою, то орган дізнання, слідчий, прокурор і суд повинні повідомити про ці факти компетентні органи для перевірки й прийняття відповідних заходів.

На думку В.Т. Томіна, на слідчого і суддю взагалі недоцільно покладати обов’язок виявляти й усувати причини та умови, які сприяли вчиненню злочину. Свою позицію він аргументує таким чином: “Кримінальний процес спрямований на досягнення конкретної мети – виявлення і покарання особи, яка вчинила злочин; розширюючи предмет доказування у кожній кримінальній справі включенням до нього вказаних причин і умов, ми тим самим розширюємо сферу застосування слідчих і судових дій, які забезпечуються примусовою силою держави й коло осіб, що залучаються до сфери кримінального провадження; економічно недоцільно користуватись процесуальними заходами для досягнення мети, яка може бути досягнута іншим шляхом”. П.Ф. Пашкевич також вважає, що причини й умови, які сприяли вчиненню злочину, не потрібно включати в предмет доказування у справі, оскільки їх не можна ставити в один ряд з обставинами, без яких неможливо вирішити жодну кримінальну справу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Детермінанти вчинення ухилень від сплати податків як елемент предмета доказування в кримінальній справі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок