Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Державний контроль за суб’єктами підприємницької діяльності з надання охоронних послуг

Державний контроль за суб’єктами підприємницької діяльності з надання охоронних послуг

Назва:
Державний контроль за суб’єктами підприємницької діяльності з надання охоронних послуг
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,09 KB
Завантажень:
19
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Проведення ліцензіатом ліцензійної діяльності тісно пов’язане з контролем та наглядом з боку держави за дотриманням ним ліцензійних умов. Наукові дослідження контрольно-наглядової діяльності державних органів займають значне місце в роботах радянських та українських вчених.

Ми поділяємо думку А.Є. Лунєва, що державний контроль є однією з форм здійснення державної влади, яка забезпечує дотримання законів та інших правових актів, що видаються органами держави [1, с. 48]. Завданням органів контролю Ленін В.І. бачив “...не стільки, і навіть не скільки “ловити” та “викривати”..., скільки вміти виправити ведення справи, попередити зловживання та недоліки [2, c.127].

Ця форма здійснення державної влади реалізується в межах адміністративно-процесуальної діяльності та регулюється певними правовими нормами.

Адміністративно-процесуальне право являє собою сукупність процесуальних норм, якими встановлюються процедури розв’язання, вирішення конкретних адміністративних справ, пов’язаних із застосуванням адміністративного примусу та з реалізацією різними ланками виконавчої влади або самоврядування, органами адміністративної юрисдикції чи громадськими організаціями питань, віднесених чинними законодавством до їх компетенції (відання).

Адміністративно-процесуальні норми реалізуються у формі та методами адміністративного процесу, яким є визначений законом порядок просування послідовних дій, спрямованих на досягнення певного юридичного ефекту. Такі дії формально встановлюються нормами адміністративного-процесуального права і групуються у провадження. А тому первинним і основним компонентом структури адміністративного процесу виступає окремо взяте адміністративне провадження.

Кожне провадження в межах адміністративного процесу є сукупністю процесуальних норм, об’єднаних спільною для них функцією. За допомогою цих норм процедури вводяться до адміністративного процесу як провадження такого [3, c.144]. Адміністративний процес у цілому являє собою складне правове явище, яке сьогодні ще не вивчено до кінця, оскільки має властивість динамічно змінюватися зі зміною суспільно-політичних та економічних умов у державі. А така зміна відбувається у сучасному українському суспільстві. Дуже велика різноманітність і кількість конкретних адміністративних проваджень обумовлена комплексним характером самого державного управління, яке охоплює всі сторони суспільного життя, і різноплановість управлінських відносин. Коваль Л.В. в адміністративному процесі виділяє такі провадження, як: в опрацюванні та прийнятті нормативних актів, у прийнятті індивідуальних актів управління, у зверненнях громадян, у застосуванні методів адміністративного припинення, реєстраційно-дозвільне провадження; діловодство; провадження в справах земельних, пенсійних, податкових та ін.; у реалізації контрольно-наглядових повноважень [3, c.145].

Адміністративно-процесуальну діяльність, здійснену у межах конкретної адміністративної справи, називають провадженням у адміністративній справі або адміністративним провадженням [4, c. 313].

Однотипні групи проваджень складають види адміністративних проваджень. Різні види адміністративних проваджень пов’язані між собою, постійно взаємодіють, справляють взаємопроникаючий вплив, маючи спільні ознаки. До таких ознак Колпаков В.К. відносить:

– наявність чітко визначеної сфери виникнення, існування і припинення адміністративних справ (це сфера державного управління);

– особливі правила вирішення адміністративних справ, закріплених в адміністративно-процесуальних нормах (нормативність адміністративного процесу);

– обов’язкова участь у вирішенні таких справ органів державного управління або їх посадових осіб;

– дотримання принципів адміністративного процесу.

А тому адміністративний процес і адміністративне провадження співвідносяться між собою як загальне і часткове [4, c. 314].

У теорії адміністративного права до цього часу існує два погляди на адміністративний процес. В основі таких поглядів лежить обсяг і зміст процесу. Це:

– адміністративний процес у вузькому розумінні;

– адміністративний процес у широкому розумінні.

Вузький підхід у розумінні адміністративного процесу має Ю.С. Шемшученко, який під адміністративним провадженням бачить регламентований законом порядок діяльності органів (посадових осіб) адміністративної юрисдикції та судових органів з вирішення справ про адміністративні правопорушення [5, c. 49].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Державний контроль за суб’єктами підприємницької діяльності з надання охоронних послуг

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок