Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Владні та зобов’язані суб’єкти податкових правовідносин

Владні та зобов’язані суб’єкти податкових правовідносин

Назва:
Владні та зобов’язані суб’єкти податкових правовідносин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,45 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Аналіз змісту податкових правовідносин неодноразово досліджувався в працях фахівців фінансово-правової галузі. Серед них можна виділити дослідження Н.І. Хімічевої, М.В. Карасьової, М.П. Кучерявенка, Д.В. Винницького. У деяких дослідженнях ця проблема розглядалася як постановча, у деяких аналізувалися окремі сторони змісту податкових правовідносин. Наприклад, М.П. Кучерявенко визначає податкові відносини як „відносини, що виникають відповідно до податкових норм (регулюють установлення, зміну і скасування податкових платежів) і юридичних фактів, учасники яких наділені суб’єктивними правами і несуть юридичні обов’язки, пов’язані зі сплатою податків і зборів у бюджети і фонди” [1, С. 31]. Подібні думки висловлюють Н.І. Хімічева, М.О. Перепелиця та інші.

Дуже важливо враховувати, що природа податкових правовідносин багато в чому визначається методом правового регулювання. Саме завдяки йому можна усвідомити специфіку податкових відносин, їхнє місце в цільній системі фінансових відносин. В основі методу правового регулювання податкових відносин лежить імперативний метод, властивий правовому регулюванню всієї сукупності фінансових відносин. „За методом правового регулювання податкове право мало чим відрізняється від традиційного методу фінансового права, в основі якого лежить метод владних приписів… Метод податкового права є фінансово-правовим і передбачає використання імперативних норм. Причому тут йдеться про безумовний характер імперативності”, – пише М.П. Кучерявенко [1, С. 23].

Держава використовує для здійснення правового регулювання податкових правовідносин об’єктивно необхідний імперативний метод. Необхідність даного методу обумовлена, насамперед, характером податкових відносин, значна частина яких – відносини зі сплати податків і зборів, тобто відчуження та передачі частини своїх доходів у публічні цільові фонди. Таке відчуження не може завжди бути результатом вольової дії особи, воно повинно здійснюватися на підставі й для виконання обов’язків, покладених на неї.

Метод владних приписів має свої особливості в податкових правовідносинах. Насамперед, він визначає, що в податкових правовідносинах переважають обов’язки. Далі, виходячи зі змісту методу владних приписів, суб’єкти податкових правовідносин не можуть за своїм розсудом набувати податкових прав і здійснювати податкові обов’язки, а також визначати їх зміст. Вони реалізують податкові права й обов’язки, тільки якщо останні встановлені у відповідних законах (підзаконних актах). І нарешті, метод владних приписів визначає юридична нерівність суб’єктів податкових правовідносин. Одні суб’єкти мають юридично владні повноваження стосовно інших суб’єктів, які не мають таких зустрічних повноважень.

Таким чином, держава як пануючий суб’єкт у податкових правовідносинах визначає метод владних приписів (імперативний) як основний метод правового регулювання, який виступає об’єктивно необхідним у таких правовідносинах. Безумовно, правове регулювання податкових відносин припускає імперативний метод, крім елементів диспозитивності. Наприклад, у наданні підприємству можливості формувати свою податкову політику, також можна знайти приклади застосування методу рекомендацій і узгоджень. Так, податкові органи можуть надати підприємствам відстрочку платежу на підставі спеціальної угоди [1, С. 24]. Однак, незважаючи на присутність елементів інших методів у регулюванні податкових правовідносин, основним для них є все-таки метод владних приписів. „Зміст методу владних приписів полягає в тому, що будь-яке питання вирішується волею однієї сторони. Такою стороною виступає держава, що видає владні приписи (закони, підзаконні акти), обов’язкові для іншої сторони правовідношення” [2, С. 14–15].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Владні та зобов’язані суб’єкти податкових правовідносин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок