Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Використання матеріалів експертних закладів у профілактичній роботі

Використання матеріалів експертних закладів у профілактичній роботі

Назва:
Використання матеріалів експертних закладів у профілактичній роботі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,69 KB
Завантажень:
8
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Профілактичні документи експертних закладів (в основному у вигляді профілактичного листа) можуть направлятися для реалізації безпосередньо в організації, підприємства, де були здійснені правопорушення. Незалежно від адресата рекомендації експерта в процесі їх реалізації іноді виникає необхідність в узгодженні окремих питань. На визначення ефективності розроблених профілактичних заходів у будь-якому аспекті впливають хід і результати їх реалізації. Судово-експертні заклади можуть визначити, як реалізуються їх пропозиції шляхом направлення адресатам профілактичних рекомендацій відповідних запитів. Разом з тим, практика їх направлення не виправдовує себе повною мірою. Це пов’язано з відсутністю належних відомчих вказівок, які б зобов’язували правоохоронні органи повідомляти про результати використання профілактичних рекомендацій. В Україні практикувалось направлення у вищі органи МВС і прокуратури копій документів з профілактики або узагальнена інформація за місяць. Хоча не можна сказати, що така практика дозволяла здійснювати належний контроль за реалізацією профілактичних документів, але, разом з тим, і ця практика останнім часом не застосовується, оскільки не виправдала себе. За інструкцією про профілактичну роботу контроль за реалізацією своїх рекомендацій повинен здійснювати сам екперт. Проте така форма контролю не забезпечує отримання необхідних відомостей і в майбутньому не сприятиме підвищенню ефективності профілактичної роботи.

Суб’єктом профілактичної діяльності, як відомо, є слідчий, прокурор, суд, які, відповідно до закону, аналізують усі наявні в їх розпорядженні матеріали кримінальних справ.

Аналіз показав, що в більшості випадків слідчі і суди успішно використовують профілактичні рекомендації експертів. Орган дізнання, слідчий, прокурор і суд зобов’язані, згідно із законом, виявляти причини та умови, що сприяли скоєнню злочину, а встановивши їх, вносити у відповідний державний орган, громадську організацію або посадовій особі подання (окрему ухвалу) про вжиття заходів щодо усунення цих причин і умов. Необхідні заходи щодо подання або окремої ухвали повинні бути вжиті відповідно до кримінально-процесуального закону протягом місяця, а результати повідомлені особі (органу), яка направила такий документ.

Щодо до експертних закладів, то адресати профілактичних рекомендацій такими обов’язками не наділені. Було б неправильним, якби слідчий або суд у своєму поданні (окремій ухвалі) вказували на необхідність при реагуванні направляти відповідне повідомлення і в експертний заклад. Профілактичні дані експертних установ дозволяють конкретизувати подання і окремі ухвали, більш чітко сформулювати пропозиції з профілактики правопорушень. Разом з тим, існує ряд недоліків, безпосередньо пов’язаних з діяльністю як слідчих і судів, так і експертів (експертних закладів). До них варто віднести наступні:

1. Деякі слідчі і суди не використовують або використовують формально, не у повному обсязі профілактичні рекомендації експертів. У більшості випадків це мало місце у справах, щодо яких не виносились подання або окремі ухвали. Як правило, це справи, закриті з тих чи інших підстав, хоча за багатьма з них вказані експертами криміногенні фактори мали значення для попередження можливих випадків аналогічних правопорушень, і тому, не дивлячись на закриття справи, потрібно було б застосовувати заходи профілактичного характеру.

Експертна практика показує, що при призначенні експертиз на розгляд експертів рідко ставляться питання з виявлення та усунення обставин, які сприяли правопорушенням. Майже не використовуються можливості для проведення профілактичної роботи експертами, які беруть участь у судових засіданнях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Використання матеріалів експертних закладів у профілактичній роботі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок