Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Визначення змісту першочергових дій при розслідуванні податкових злочинів

Визначення змісту першочергових дій при розслідуванні податкових злочинів

Назва:
Визначення змісту першочергових дій при розслідуванні податкових злочинів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,03 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Одним з основних принципів реалізації державної політики в охороні прав громадян від кримінальних посягань є невідворотність покарання за скоєний злочин. На ступінь реалізації невідворотності покарання впливають об’єктивні та суб’єктивні причини, особливо яскраво вони виражені в період проведення першочергових дій, коли слідча ситуація обмежена фактором часу і можуть бути знищені сліди злочину.

Об’єктивно досліджено і зазначено, що успіх розслідування злочинів визначається тим, наскільки своєчасно і якісно були проведені першочергові дії.

Визначаючи зміст першочергових дій при розслідуванні ухилень від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів, необхідно виходити з того, що дозволить на початковому етапі досудового слідства системно й кваліфіковано вирішити завдання із зібрання основного доказового матеріалу. Це питання частково досліджували вітчизняні та зарубіжні вчені: Бєлкін Р.С., Герасімов І.Ф., Григор’єв В.М., Драпкін Л.Я., Жогін М.В., Лисенко В.В., Лузгін І.М., Селіванов Н.А., Сидоров В.Є., Прушинський Ю.В., Пальцева І.В., Пирцхалава К.А., Цимбал П.В., Шейфер С.А. та інші.

У кримінально-процесуальній науці питання змісту першочергових дій не достатньо науково розроблені і обґрунтувані, оскільки зазначені автори розглядали лише окремі аспекти першочергових дій.

Метою дослідження є визначення змісту першочергових дій при розслідуванні ухилень від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів, що передбачає вирішення таких завдань:

– визначення стану наукової розробки поняття змісту першочергових дій;

– визначення змісту першочергових дій при розслідуванні ухилень від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів.

Традиційно, характеризуючи першочергові дії, за основу вчені беруть процесуальну форму. Здебільшого в юридичній літературі першочергові дії визначаються як слідчі дії, оперативно-розшукові заходи та інші [1; 3; 8-10]. Але такий підхід, на нашу думку, не може виявити загальні якості дій, які застосовуються для отримання інформації про злочин. Разом з тим, ці якості є їх основою, за змістом вони ідентичні, в той час як їх процесуальна форма в багатьох випадках не співпадає.

Елементами змісту першочергових дій згідно з проведеним дослідженням, можна визначити:

– отримання відомостей про обставини злочину;

– обмеження в діяльності органів і посадових осіб при отриманні цих відомостей;

– організацію та облік діяльності контролюючих та правоохоронних органів;

– права та законні інтереси осіб, задіяних у діяльності контролюючих та правоохоронних органів.

На нашу думку, вказані елементи є універсальними, що обумовлено провадженням у зв’язку з отриманням інформації про злочин.

Для необхідності і достатності характеристики змісту першочергових дій співставимо їх з елементами змісту слідчих дій.

Так, зміст слідчих дій розкривають А.Р. Ратинов та Г.М. Міньковський:

– дії, які визначають рух справи та процесуальне становище його учасників;

– дії, які забезпечують можливість отримання доказової інформації та явку учасників про-цесу;

– дії, які реалізують процесуальні права учасників процесу;

– дії, спрямовані на збирання та перевірку доказів;

– дії, які полягають у використанні доказів для формування і обґрунтування висновків про ре-зультати справи [10, с. 371].

І.М. Лузгін ділить слідчі дії за змістом на дві групи:

1) дії, змістом яких є виявлення, дослідження та оцінка доказів;

2) дії, змістом яких є управління процесом розслідування, визначення його межі, строків і порядок провадження [6, с. 96].

Порівнюючи слідчі дії і першочергові дії, Ю.В. Прушинський визначає чотири елементи останніх:

1) отримання інформації про обставини злочину;

2) обмеження та заборони в діяльності посадових осіб правоохоронних органів;

3) ґарантування прав і законних інтересів осіб, які задіяні в сфері діяльності правоохоронних органів;

4) організація і облік діяльності правоохоронних органів [8, с. 47].

При відмінності класифікацій слідчих дій, можна виділити такі елементи змісту першочергових дій, де основою є загальна ознака дій – факт вчинення злочину. Однак такі елементи, як використання доказів для формування і обґрунтування висновків, об’єктивно не ввійшли в елементи першочергових дій, так як вони не доходять до цього етапу розслідування.

Для більш повного визначення змісту першочергових дій проаналізуємо його елементи, які в свою чергу також мають зміст.

Отримання відомостей про обставини злочину. Зміст першочергових дій, направлених на отримання відомостей про обставини злочину, визначається об’єктом дослідження. У даному випадку зміст першочергових дій визначається характером залишених злочином слідів. С.А. Шейфер виділив чотири групи слідів злочину:

1) сліди, в яких інформація проявлена в фізичних ознаках: формі, обсязі, кольорі, температурі, запаху та інших. Вони відображають обставини на місці пригоди, необхідні предмети та документи, динаміку проведених дій та інші;

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Визначення змісту першочергових дій при розслідуванні податкових злочинів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок