Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Взаємодія митних брокерів і митних перевізників з митними органами України

Взаємодія митних брокерів і митних перевізників з митними органами України

Назва:
Взаємодія митних брокерів і митних перевізників з митними органами України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,96 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Проблема взаємодії митних органів України з державними органами частково піднімалась у працях Є.В. Додіна „Функции и формы деятельности таможенных органов Украины”, Л. Давиденко „Надання митних послуг громадянам”, С.В. Ківалова „Організаційно-правові аспекти митної справи в Україні”, П.М. Шеремети „Теоретично-методологічні основи дослідження правового регулювання митної діяльності в Україні”, В.К. Шкарупи, Р.Б.Шишки, Є.М. Тропіної, Д.В. Приймаченко, А.П. Павлова, С.А. Степанюка. Проте здебільшого це було дослідження проблем особливостей взаємодії між митними органами та державними органами різного рівня.

Удосконалення митного законодавства вимагає визначення форм взаємодії між митними органами України і недержавними органами, фізичними особами. Реалії сьогодення потребують необхідного наукового осмислення та визначення змісту таких правовідносин, що виникають між митними органами України, з одного боку, і митними брокерами та митними перевізниками, з іншого.

Наукова новизна виявляється в розгляді питань, які залишились поза увагою науковців і ґрунтується на відсутності чітко визначеного правового статусу митних брокерів і митних перевізників, ліцензійних умов здійснення діяльності митних брокерів, розробленого механізму страхування відповідальності посередницької діяльності митного перевізника тощо.

Для розв’язання зазначеної проблеми були сформульовані такі цілі статті:

1) визначити зміст категорії „взаємодія”;

2) дослідити форми взаємодії митних органів України та підприємств, що надають посередницькі послуги в митній сфері;

3) запропонувати шляхи та напрями вдосконалення правового регулювання відносин між митними органами та суб’єктами господарювання.

Ефективне здійснення функцій митних органів України та покладених на них завдань багато в чому залежить від взаємодії між Державною митною службою та Міністерством економіки, Міністерством закордонних справ, Службою безпеки України, Державним комітетом у справах охорони державного кордону України, Державною податковою адміністрацією, Міністерством внутрішніх справ, Міністерством охорони здоров’я, Міністерством транспорту України, Міністерством екології та природних ресурсів, іншими державними та недержавними органами, що уповноважені на здійснення відповідних функцій.

Загальні засади взаємодії митних органів з державними й недержавними органами та фізичними особами урегульовані чинним законодавством. Глава 3 Митного кодексу України встановлює, що митні органи, спеціалізовані митні установи та організації, їх посадові особи при виконанні покладених на них завдань взаємодіють з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, а також підприємствами та громадянами в порядку, встановленому законодавством.

Перш ніж аналізувати особливості взаємодії митних органів і митних посередників, доцільно дослідити зміст категорії „взаємодія”.

Незважаючи на досить широке застосування поняття „взаємодія” як у філософських, так і інших науках зміст його достатньо не розкрито. Існує дві найбільш поширені в науці думки щодо визначення філософської категорії „взаємодія” [9, с. 43]. Перша концепція передбачає, що наявність зв’язків між будь-якими явищами об’єктивного світу з необхідністю викликає взаємодію між ними. За другим твердженням, філософська категорія „взаємодія” повністю ототожнюється з категорією „взаємозв’язок” [4, с. 620].

Відповідно до другої концепції для філософської категорії „взаємодія” характерна наявність, по-перше, лише таких зв’язків, які дозволяють об’єктам взаємодіяти один з одним, по-друге, самої взаємодії, внаслідок якої відбувається двостороння зміна взаємодіючих об’єктів [10, с. 366].

Більш переконливою є думка, відповідно до якої зміст досліджуваної категорії охоплює лише актуалізовані, діючі зв’язки, результатом яких є реальний вплив взаємодіючих об’єктів.

Форми взаємодії тісно пов’язані із формами діяльності митних органів з реалізації їх багаточисельних функцій. Серед основних функцій митних органів переважно називають фіскальну, регулятивну, правоохоронну, функцію надання митних послуг і підприємницьку [7, с. 8]. Адже саме реалізація регулятивної функції визначає основи взаємодії між митними органами та митними брокерами і митними перевізниками. Регулятивна функція є однією з основних функцій митної системи України. Ця функція здійснюється митними органами як шляхом нормотворчості, так і шляхом правозастосування. Державна митна служба України (далі – ДМСУ) є спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи і має значні повноваження з регулювання відносин, що виникають у сфері митної справи. Відповідно до ст.13 Митного кодексу України ДМСУ в межах своїх повноважень видає накази, організовує та контролює їх виконання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Взаємодія митних брокерів і митних перевізників з митними органами України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок