Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Вітчизняна та світова практика організаційно-правового регулювання зовнішньоекономічної діяльності

Вітчизняна та світова практика організаційно-правового регулювання зовнішньоекономічної діяльності

Назва:
Вітчизняна та світова практика організаційно-правового регулювання зовнішньоекономічної діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,16 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Методологічні засади, на підґрунті яких формується організаційно-правове забезпечення функціонування суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та суб’єктів контрольно-регулятивної діяльності в даній сфері, відображаються в ст. 2 Закону України „Про зовнішньоекономічну діяльність” [1] у принципах, які у контексті протидії тіньовим проявам у сфері ЗЕД доцільно поділити на загальноправові та спеціальні.

До загальноправових принципів, що відображають основні засади організаційно-управлінського та правового регулювання зовнішньоекономічної діяльності належать такі: принцип суверенітету держави у здійсненні зовнішньоекономічної діяльності, тобто її виняткове право самостійно та незалежно здійснювати зовнішньоекономічну діяльність, керуючись власним законодавством і договірними зобов’язаннями України в галузі міжнародних економічних відносин; принцип верховенства закону, що полягає у забороні застосування підзаконних актів та актів управління місцевих органів, що будь-яким способом створюють менш сприятливі умови, ніж ті, що встановлені законами України; принцип свободи зовнішньоекономічного підприємництва, під яким розуміється право суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності добровільно вступати у зовнішньоекономічні зв’язки в будь-яких формах, які прямо не заборонені чинним законодавством України, а також у винятковому праві власності суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності на всі одержані ними результати своєї діяльності; принцип юридичної рівності перед закономусіх суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, незалежно від форм власності, при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності. Він полягає у забороні будь-яких, крім передбачених Законом, дій, результатом яких є обмеження прав і дискримінація суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності за формами власності, місцем розташування та іншими ознаками; принцип захисту інтересів суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності передбачає рівний захист усіх суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності України за межами України згідно з нормами міжнародного права, а також на території України, згідно з законами України.

До спеціальних принципів відносяться такі:

– принцип еквівалентності обміну (при імпорті та експорті як у грошових формах розрахунків, так і бартерних (обмінних) формах розрахунків);

– як похідний від нього принцип неприпустимості демпінгу при ввезенні і вивезенні товарів.

Саме ці принципи становлять науковий інтерес при формуванні організаційно-правових механізмів і контрольно-аналітичних систем превентивної протидії тіньовим проявам у сфері ЗЕД. Наявність ознак щодо недотримання цих принципів, суб’єктами ЗЕД свідчить про те, що суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності допущено певні правопорушення, демпінгові чи псевдодемпінгові операції, інші форми тіньових проявів щодо неповернення валютної виручки з-за кордону чи відтоку валютних коштів за межі України.

Принцип еквівалентності передбачає збалансований обмін товарами, по-перше – за змістом, по-друге – за вартістю. Тобто з еквівалентності вартісного обміну випливає неприпустимість у експорті демпінгових поставок. Отже, ми бачимо, що принцип еквівалентності та неприпустимості демпінгу відображають технологічні аспекти однорідного явища і, певним чином, перекривають один одного. Практика зовнішньоекономічної діяльності показує, що ці принципи часто порушуються. Як зазначалося вище, зовнішньоекономічні операції інколи зводяться до псевдодемпінгу чи інших тіньових проявів. За безцінь експортується сировина, гостродефіцитні матеріали, високоліквідна продукція хімічної і пов’язаних з нею галузей промисловості, напівфабрикати деревообробної промисловості та інші товари, що користуються великим попитом не тільки за кордоном, а й на внутрішньому ринку. Водночас, замість них ввозяться не завжди доброякісні товари широкого вжитку, які в основному можна і необхідно виробляти у достатній кількості всередині країни.

Заниження фактичної вартості товарів, сировини, що експортується чи імпортується, або явна невідповідність змістовної сторони бартерних угод повинні бути сигналом для перевірки діяльності суб’єктів ЗЕД. Як правило, нееквівалентний обмін, з одного боку, дозволяє занижувати суми, що підлягають сплаті у вигляді ввізного, вивізного мита. З іншого боку – правопорушникам, реалізувавши товар за реальними цінами, отримати невраховану валюту, яка осідає на їх власних рахунках в іноземних банках, вкладається в нерухомість, використовується для закупівлі товарів для подальшої реалізації за підвищеними цінами на території України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Вітчизняна та світова практика організаційно-правового регулювання зовнішньоекономічної діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок