Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Актуальні проблеми протидії злочинності в економічній сфері

Актуальні проблеми протидії злочинності в економічній сфері

Назва:
Актуальні проблеми протидії злочинності в економічній сфері
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,65 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Гарантом економічної безпеки держави є стабільна соціально-економічна ситуація, яка в Україні впродовж останніх років, з одного боку, є нестабільною, а з іншого – в ній намітились процеси масштабних економічних перетворень і поступових позитивних змін. Якщо детально аналізувати соціально-економічну ситуацію, то складається враження, що упродовж тривалого часу це питання не було першочерговим, нехтувалось з боку владних структур і відомств. По суті, важливість проблеми, за словами В. Шакуна, зумовлена тим, що “економічна криза спричинила зростання безробіття і стало зрозумілим, що причину цього явища, перш за все, слід шукати в організації влади та суспільства”.

Несвоєчасність прийняття фінансових, господарських законів про формування ринкових відносин призвели до руйнації пострадянської економічної стабільності, криміналізації економічного сектора. А тіньовий сектор економіки, за офіційними даними Національного банку України, у 2001 році сягнув за 50 відсотків.

Таке становище склалось завдяки тому, що через процес роздержавлення, приватизацію, невивірені податкову, інвестиційну, банкову політику, криміналітет проник в економіку, управління, законодавчу владу. І вже розвиток ринкових, економічних відносин вони здійснювали через прийняття чи неприйняття потрібних суспільству законів, і не завжди в інтересах держави. Злочинне вчинення приватизації (отримання надприбутків в основному від ухилення сплати податків, відшкодування ПДВ) суттєво гальмує розширення виробництва, відволікає інвестиційні та валютні кошти, стимулює інфляційні процеси, позбавляє державний бюджет значної частини доходів, перешкоджає виконанню програм соціальної допомоги населенню, вкрай загострюючи уже існуючі і до того економічні проблеми. Тому сьогодні, як не прикро констатувати, а це є факт, держава практично за рахунок “приватизації” втратила контроль над багатьма галузями, і головне над паливно-енергетичним сектором.

Основними схемами злочинної приватизації в паливно-енергетичному секторі є:

– приватизація через оформлення заборгованості за енергоносії як інвестиційні внески;

– штучне доведення підприємства до банкрутства, з подальшим викупом за залишковою ціною та порушенням методик оцінки об’єктів приватизації шляхом скуповування акцій за цінами, нижче номінальної вартості.

Світовий досвід показує, що саме енергоносії повинні бути під контролем держави, яка відповідає за економічну стабільність, безпеку, є гарантією незалежності, суверенітету, прогресивного соціально-економічного розвитку, активного просування шляхом реформ для благополуччя як народу, так і держави.

Сьогодні ми констатуємо, що лише за останні два роки намітилась тенденція економічного зростання, а за звітами правоохоронних органів дещо знизились темпи тінізації та криміналізації суспільства.

Якщо все ж таки повернутися до пройденого шляху, то детальний аналіз криміногенних чинників свідчить, що в минулі роки злочини в економічній сфері скоювались заради багатства, грошей, а інструментом для їх отримання були: нерівномірні умови господарювання за рахунок отримання квот, ліцензій, дозволів, лібералізації цін на імпорт, експорт, різниці між ставками на кредити, операції з приватизаційними чеками, перекази безготівкової валюти в готівкову. І це тому, що ці та інші негативні чинники супроводжувала корупція, яка і створила надзвичайно сприятливе середовище для активізації кримінально-тіньової діяльності. З цього приводу спеціалісти зазначають, що криміналітет поступово вкоренився в економічну сферу, де створив і створює напругу в суспільстві та завдає істотної шкоди престижу України на світовій арені.

І тому закономірно, що сьогодні на всіх рівнях заявлено – злочинність несе в собі серйозну небезпеку в підриві економічної системи держави, дестабілізує зовнішньоекономічні відносини, фінансові та валютні стосунки. Вона є одним із економічних факторів росту організованої злочинності, проявляється в найбільш небезпечних формах як злочинів, так і осіб, які їх вчиняють. Досліджено, що пріоритетними для неї є наркобізнес, торгівля зброєю та людьми, хабарництво, корупція, контрабанда тощо. Їх дії ведуть як до криміналізації економіки і суспільства, так і підпорядкування економічних важелів злочинним угрупованням та сприянню розповсюдження дій останніх у трансдержавному просторі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Актуальні проблеми протидії злочинності в економічній сфері

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок