Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Історико-правовий аналіз передумов виникнення аудиту в системі фінансового контролю

Історико-правовий аналіз передумов виникнення аудиту в системі фінансового контролю

Назва:
Історико-правовий аналіз передумов виникнення аудиту в системі фінансового контролю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,70 KB
Завантажень:
46
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Держава для реалізації своїх функцій і завдань повинна мати державні фінанси. Вони є головним засобом впливу на формування, розподіл і використання централізованих і децентралізованих фондів грошових коштів, а також забезпечення умов розширеного відтворення.

Виникнення і становлення аудиту в системі фінансового контролю обумовлено суспільною необхідністю. Історію розвитку аудиту можна знайти в роботах М. Білухи, А. Кузьминского, Н. Кужельного, Е. Петрика, В. Савченка. У своїх працях вони вивчали становлення фінансового контролю, викладаючи матеріал з економічного погляду. Але, на нашу думку, історія фінансового контролю є цікавою і для юристів. Тому доцільно розглянути правове забезпечення фінансового контролю у різні періоди його розвитку, висвітлити місце в ньому аудиту.

У статті здійснена спроба, з урахуванням національних особливостей та світового досвіду, узагальнити історико-правові особливості виникнення фінансового контролю. Робота вирішує проблеми становлення і розвитку аудиту в системі фінансового контролю.

Фінансовий контроль має багатовіковий період розвитку. Він бере свій початок із рабовласницького ладу. Для отримання максимального прибутку спеціально наймали контролерів, які вислуховували звіти управляючих. У долинах річок Ніл, Тигр і Євфрат облік вели на папірусі, а потім на папері.

У Стародавньому Єгипті через кожні два роки проводилася інвентаризація нерухомого і рухомого майна. З часом періодична інвентаризація була замінена поточною (перманентною) для перевірки фактичної наявності продуктів харчування. Контроль господарської діяльності здійснювався трьома особами. У них було чітке розмежування функцій: перший відмічав на папірусі кількість цінностей, які передбачалися до відпуску; другий проставляв поряд фактичний відпуск, третій порівнював кількість виданих продуктів з нормативами, виявляв відхилення. Контроль діяв при документуванні господарських процесів і був незалежним.

Єгиптяни стали початківцями в складанні кошторису витрат. Вони ввели й документальний контроль витрат. При будівництві та сільськогосподарських роботах використовувався внутрішній аудит. Керівник кожен день подавав письмовий звіт. Спеціальна комісія здійснювала контроль та приймала кінцеву роботу.

У Вавилоні також складались щоденні наряди виконаних робіт. Контролювалися витрати сировини і матеріалів на вироблення продукції. До наших днів дійшли звіти про роботу прядильних майстерень. У них визначаються витрати вовняної пряжі залежно від ваги. Працівницям були встановлені нормативи витрат.

Валлонія була першою державою, де виникло спеціальне законодавство. Закони царя Хаммураби (2200 – 2150 рр. до н.е.) передбачали: купцям – ведення самостійного обліку; храмам – державне рахівництво; передання грошей без розписки вважалося не дійсним [2, с. 61]. Отже, для повноти і своєчасності сплати податків законодавче регулювання обліку було підпорядковане здійсненню контролю за діяльністю суб’єктів господарювання.

У Афінах фінансовий контроль проводили десять обраних населенням чиновників і контролерів. Вони займалися складанням звітів про доходи і видатки держави, проведенням інвентаризації рухомого і нерухомого майна. Доходи і видатки були розділені на види та розміщувались у спеціальних глечиках із відповідними буквеними індексами. Ключі від каси та від приміщення, де вона знаходилася, мали відповідну нумерацію і належали двом різним чиновникам-контролерам. Це був прототип діючого сьогодні незалежного аудитора-контролера. Звіти храмів, державних установ оприлюднювалися. Вони записувалися на бронзові дошки та виставлялися на території храмів.

У Стародавньому Римі контроль проводився складним апаратом ревізорів та контролерів господарської діяльності. Облік мав не допускати фактів шахрайства, ухилення від сплати податків, невміння господарювати.

У Персії контролерів називали „очима і вухами царя”. Тут проводився як відкритий, так і таємний облік господарювання. Адже ця країна була багатонаціональною та розділеною на сатрапії, тому утримувала велику постійно діючу армію та жорсткий контрольний апарат.

В Іудеї облік поєднувався з незалежним контролем. Про це у Біблії зберігся вислів царя Соломона щодо тих, хто постійно перебував у торговельних відносинах: “підраховуй і оцінюй, що даєш, і що отримуєш – запиши”. На Великдень жерці Єрусалимського храму не розпочинали службу доти, доки „головний бухгалтер” Іудеї не закриє всі контокорентні рахунки і не складе звіт, а цей звіт не отримає санкції контрольних органів [2, С. 61–62]. Порядок пожертвувань у храм передбачався спеціальною інструкцією. Царський контролер і головний жрець відмикали замок скрині, проводили підрахунки пожертвувань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Історико-правовий аналіз передумов виникнення аудиту в системі фінансового контролю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок