Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Адміністративна відповідальність та фінансові санкції за порушення податкового законодавства

Адміністративна відповідальність та фінансові санкції за порушення податкового законодавства

Назва:
Адміністративна відповідальність та фінансові санкції за порушення податкового законодавства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,81 KB
Завантажень:
47
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
У теорії права виділяють чотири види юридичної відповідальності: кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та цивільно-правову. Жоден із зазначених видів відповідальності не має чіткого законодавчо закріпленого визначення, однак для кожного з них існує відповідний законодавчий акт, який містить у собі загальні положення, що стосуються підстав відповідальності, її принципів, підстав звільнення від неї тощо: для кримінальної відповідальності – Кримінальний кодекс України; для адміністративної – Кодекс України про адміністративні правопорушення; для цивільно-правової – Цивільний кодекс України; а для дисциплінарної – Кодекс законів України про працю. Водночас, із появою в економіці суб’єктів господарської діяльності різної форми власності прийнято чимало законів, у яких сформульовані певні правопорушення, а для юридичних осіб встановлено санкції за їх вчинення. У багатьох випадках ці санкції називаються “фінансовими” або” штрафні санкції”.

Фінансові санкції є іманентною ознакою адміністративно-деліктної відповідальності юридичних осіб за негативні наслідки економічної (підприємницької) діяльності. У статті 14 Закону України від 3 серпня 1990 року “Про економічну самостійність України” та в інших нормативно-правових актах встановлюється основний вид відповідальності у сфері економіки – економічні або фінансові санкції, що юридично є тотожними поняттями. Встановлення такого роду санкцій є намаганням використати економічну мотивацію з метою запобігання правопорушення, тобто зробити невигідною, обтяжливою неправомірну поведінку суб’єктів підприємницької діяльності.

Адміністративно-деліктна відповідальність випливає з тих зобов’язань суб’єктів господарювання, за якими вони перебувають в абсолютних правовідносинах із оточуючим середовищем або якщо і не перебувають у правовідносинах, проте повинні відповідати за делікт створення певної безпеки або загрози.

Поява нового правового терміна “фінансові”, наявність певних особливостей правовідносин, які передбачають існування санкцій, неврегульовані вищенаведеними кодексами.

Суспільно-політична ситуація в Україні, призвела до прийняття Верховною Радою України, не чекаючи відповідного наукового забезпечення, низки законів, якими було встановлено адміністративну відповідальність юридичних осіб.

Такі норми містять Закон України “Про зайнятість населення” від 01.03.1991р., “Про відповідальність підприємств, їх об’єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування“ від 14.10.1994 р., “Про виключну (морську економічну зону України” від 16.05.1995 р. “Про патентування деяких видів підприємницької діяльності” від 23.03.1996 р., “Про відповідальність підприємств, установ та організації за порушення законодавства про ветеринарну медицину” від 05.12.1996 р., “Про електроенергетику” від 16.10.1997 р.,”Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними” від 18.11.1997 р. тощо.

Відповідно до ст. 9 КпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) вважається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на державний або громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законодавством передбачено адміністративну відповідальність.

Накладання на підприємство, установу або організацію штрафу, безперечно, є ретроспективною юридичною відповідальністю, яка полягає в обов’язку юридичної особи-правопорушника понести відповідальність у вигляді стягнень, які від імені держави накладають посадові особи уповноважених органів. Вивчення місця санкцій щодо підприємств, установ або організацій у системі юридичної відповідальності дає підстави зробити висновок, що види стягнень у вигляді штрафів – атрибут адміністративної відповідальності.

Як зазначає Є. Трубецкой, дієздатність юридичної особи дістає вияв у певних фізичних осіб, представників, які діють від її імені. Дії цих представників вважаються діями самої юридичної особи. Однак ні особи, уповноважені бути представниками юридичної особи, ні взагалі фізичні особи, які входять до її складу, не повинні ототожнюватись із самою юридичною особою.

У зв’язку з тим, що штрафна санкція має двояке значення, а у юридичній науці частіше застосовується до правопорушників, ми вважаємо, що необхідно навести законодавче визначення цього поняття щодо платників податків: штрафна санкція (штраф) – плата у фіксованій сумі або у вигляді відсотків від суми податкового зобов’язання (без урахування пені та штрафних санкцій), яка справляється з платника податків у зв’язку з порушенням ним правил оподаткування, визначених відповідними законодавчими та іншими нормативно-правовими актами, на підставі рішення контролюючого органу. Дане визначення дещо відрізняється від загального.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Адміністративна відповідальність та фінансові санкції за порушення податкового законодавства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок