Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Адміністративна відповідальність за виготовлення та реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв і тютюнових виробів

Адміністративна відповідальність за виготовлення та реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв і тютюнових виробів

Назва:
Адміністративна відповідальність за виготовлення та реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв і тютюнових виробів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,35 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
У науці адміністративного права адміністративна відповідальність розглядається як правило, як накладення уповноваженим органом чи посадовою особою на правопорушників адміністративних стягнень, які виступають одним із видів юридичної відповідальності. Її підставою є адміністративне правопорушення.

У словнику російської мови, слово “ответственность” трактується як „необходимость, обязанность отвечать за свои действия, поступки, быть ответственным за свои действия”[1, с. 412].

У праві цей термін означає “міру державного примусу (тобто санкцію) за вчинене правопорушення” [2, с. 95; 3, с. 93]. Проте “в науке давно отмечено, что не всякая основанная на правовой норме принудительная мера (санкция) есть мера юридической ответственности. Ответственность – это не просто санкция за правонарушение, а такая санкция, которая влечет определенные лишения имущественного или личного характера. При этом нужно различать основание ответственности, саму ответственность и ее реализацию” [2, с. 95–96].

Необхідно погодитися з О. Зеленою, яка вказує на те, що правовідносини щодо виникнення і застосування вказаної відповідальності виникають лише за наявності юридичного факту, тобто певної фактичної обставини, яка міститься у правовій нормі. Отже, цим фактом є саме правопорушення.

З єдності правових і матеріальних підстав юридичної відповідальності випливає, що однією з фактичних підстав є склад правопорушення, який містить сукупність об’єктивних і суб’єктивних ознак, необхідних для визнання скоєного діяння правопорушенням, а особи – винною у його скоєнні.

Склад правопорушення як юридична підстава відповідальності визнається всіма вченими, але трактується як наукова (теоретична) абстракція, оскільки не має загального законодавчого закріплення у нормах права.

Таким чином, норми права, які вміщюють склад правопорушення, є правовими підставами реалізації юридичної відповідальності [4, с. 22].

Адміністративна відповідальність у податковому законодавстві є одним із проявів владно-майнового методу застосування імперативних норм податкового права, що має на меті – спонукати платників податків суворо, повно й у термін виконувати свої обов’язки щодо формування державного і місцевих бюджетів, тому що від цього залежить стійкість фінансової системи, а отже, економічна, політична, соціальна стабільність суспільства і розвиток економіки України.

Для більшого розуміння особливостей адміністративної відповідальності у податковому праві необхідно виділити наступні її ознаки:

– адміністративна відповідальність у податковому праві встановлюється законодавством України;

– адміністративна відповідальність настає у позасудовому порядку. Правом притягнення до адміністративної відповідальності за податкові правопорушення наділені спеціально уповноважені податкові органи держави;

– суб’єктами адміністративної відповідальності є платники податків, фізичні і посадові особи підприємств і організацій;

– адміністративна відповідальність у податковому праві здійснюється за допомогою застосування заходів державного примусу. До них можна віднести заходи адміністративного попередження і припинення (забезпечення), компенсаційно-відновлювальні заходи, заходи стягнення, зокрема, фінансові санкції;

– правовою підставою адміністративної відповідальності в податковому праві є протиправне невиконання платником податків обов’язків щодо своєчасного і повного внесення до бюджету податків і інших обов’язкових платежів, перешкоджання контрольній діяльності податкових органів і інші проступки [5, с.172–173].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Адміністративна відповідальність за виготовлення та реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв і тютюнових виробів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок