Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Інформаційна культура в управлінській діяльності

Інформаційна культура в управлінській діяльності

Назва:
Інформаційна культура в управлінській діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,68 KB
Завантажень:
1367
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Кінець ХХ століття і початок ХХІ стали початком Ери інформатизації. Відбувається формування нового типу суспільного устрою – інформаційного суспільства. Інформація у наш час означає все. Інформація та поінформованість, в першу чергу, для управлінця – це ключ до перемоги.

Стрімкий розвиток комп’ютерних технологій дозволив створити безпрецедентні засоби передачі інформації, які спричиняють докорінні зміни в усіх сферах людської діяльності. Такий бурхливий розвиток інформатизації суспільства одержав назву інформаційної революції, яка, без сумніву, сприяючи прогресивному розвитку суспільства, породила значну кількість проблем [1], обумовлених ключовою роллю інформації в житті суспільства. У сучасних умовах саме інформація є стратегічним ресурсом, який визначає рівень розвитку держави.

Відбувається зміна способів виробництва, світогляду людей, міждержавних відносин. Інформаційні технології, що з кожним днем набувають все ширшого застосування, кардинально змінюють повсякденне життя людей. Усвідомлення природи цих змін – необхідна передумова для розв’язання практично будь-якого прикладного завдання.

Держава набуває в інформаційному суспільстві нових рис, нового значення [2]. Саме тому державні службовці, менеджери, керівники різних ланок повинні усвідомити цінність інформації як товару, як необхідної складової управлінської діяльності, як основного елемента аналізу та прогнозування. Саме інформація виходить на основні позиції у формуванні перспективного розвитку в будь-якій сфері діяльності.

Основним завданням даної статті є висвітлення необхідності підготовки спеціалістів-управлінців до роботи в нових умовах – в умовах розвиненого інформаційного суспільства та потреби правового забезпечення розвитку інформаційних відносин на сучасному етапі в державних органах, при цьому формуючи основи інформаційної культури.

Цілий ряд учених підтримує ідею необхідності впровадження інформаційних технологій в управлінні: „основними заходами підвищення ефективності діяльності органів управління соціальними системами в цілому є наступне вдосконалення їх організації, починаючи з низових ланок: перебудова методів і методик планування і контролю за діяльністю органів і підрозділів, запровадження нових інформаційних технологічних процесів підтримки та прийняття управлінських рішень “[3].

Серед вітчизняних досліджень проблеми інформатизації управлінської діяльності слід відзначити праці Р.А. Калюжного, М.Я. Швеця, В.С.Цимбалюка, В.Д. Гавловського, В.М. Брижка, І.О. Здеби, В.А. Саницького, В.М. Глушкова, а також зарубіжних учених О.А Гаврилова, Н.С. Польового, Г.Г. Абрамкіна, В.С. Кудрявцева та Ю. Хаяші, якими, фактично, було сформульовано поняття „інформаційне суспільство” [4].

Розвиток комп’ютерних технологій дозволяє автоматизувати багато процесів щодо накопичення, аналізу, розподілу пошуку інформації, підвищуючи тим самим ефективність управлінської діяльності. Аналізуючи ситуацію, яка склалася на сьогодні у державних органах, необхідно зазначити існування великої кількості інформаційних систем. Саме існування цих розрізнених інформаційних систем не дозволяє стверджувати про існування інтегрованої бази даних, що змогла б забезпечити нормальний режим роботи всіх органів держави. Адже наявність великої кількості автоматизованих інформаційних систем, які не взаємопов’язані між собою, не тільки не допомагає у роботі, а інколи навіть шкодить – не дозволяє правильно оцінити ситуацію і прийняти відповідне управлінське рішення. Управлінці повинні вміти правильно накопичувати і користуватися необхідною інформацією. Досягнення високої ефективності роботи неможливе без створення автоматизованих інтегрованих між собою інформаційних систем.

Головним „енергоносієм” у системі державного управління є інформація. Повнота, якість, своєчасність і достовірність інформації, що використовується для прийняття управлінських рішень на всіх рівнях управління, визначають їх правильність, ефективність і дієвість. Оперативність передачі, форма надання та захищеність інформації за категоріями доступу визначають стійкість функціонування системи управління, функціональну достатність її організаційної структури і надійність взаємозв’язків різних рівнів управління між собою та з суспільством, обслуговування якого і повинно бути основною метою державного управління.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Інформаційна культура в управлінській діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок