Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Судове рішення в господарському суді першої інстанції

Судове рішення в господарському суді першої інстанції

Назва:
Судове рішення в господарському суді першої інстанції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,55 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Підсумком судового вирішення будь-якого господарського спору є судове рішення — владний акт, що пов'язує правову норму з конкретним юридичним фактом і поширює дію норми на даний факт, установлює права й обов'язки конкретних суб'єктів права. Як акт застосування норм права, судове рішення ухвалюється ім'ям України і являє собою категоричне й обов'язкове до виконання веління, у якому реалізуються авторитет і сила судової влади [].

У залежності від підстав суд виносить рішення, ухвали і постанови.

Рішення приймається господарським судом при вирішенні спору по суті, тобто при повному чи частковому задоволенні позову або при відмові в позові. В інших випадках господарський суд виносить ухвали, а по справах про банкрутство — постанови про визнання боржника банкрутом. Постанови також виносяться апеляційною і касаційною інстанціями за підсумками перегляду винесених судом попередніх інстанцій рішень, ухвал і постанов [].

Судове рішення в господарському суді першої інстанції приймається в засіданні за результатами вивчення всіх обставин справи і відповідно до норм матеріального і процесуального права.

Прийняте рішення викладається в письмовій формі, підписується всіма суддями, що брали участь у засіданні, і оголошується суддею (головуючим) у судовому засіданні по закінченні розгляду справи. При колегіальному розгляді суддя, не згодний з рішенням, також його підписує, однак має право викласти в письмовій формі свою особливу думку, що приєднується до справи, але не оголошується (статті 4 і 82 ГПК).

При згоді сторін суддя може оголосити тільки вступну і резолютивну частини рішення, про що робиться відмітка в протоколі судового засідання (ч. 2 ст. 85 ГПК).

Рішення господарського суду набуває законної сили по закінченні 10-денного терміну з дня його прийняття, а у випадку, якщо в судовому засіданні були оголошені тільки вступна і резолютивна частини рішення, воно набирає сили по закінченні 10-денного терміну з дня підписання рішення, оформленого відповідно до вимог ст. 4 ГПК України.

У випадку подачі апеляційної скарги чи внесення прокурором апеляційного протесту рішення, якщо воно не скасовано, набуває законної сили після розгляду справи апеляційною інстанцією [].

Зміст і структура судового рішення повинні відповідати вимогам ст. 84 ГПК України. Судове рішення складається з вступної, описової, мотивувальної і резолютивної частин.

У вступній частині вказуються найменування господарського суду, номер справи, дата ухвалення рішення, найменування сторін, ціна позову, прізвища судді (суддів), представників сторін, прокурора й інших осіб, що приймали участь у засіданні, посади цих осіб. Якщо справа розглядається у виїзному засіданні на підприємстві, в установі, організації, це також зазначається у вступній частині рішення [].

Описова частина повинна містити короткий виклад вимог позивача, короткий виклад відзиву на позовну заяву, заяв, пояснень і клопотань сторін і їхніх представників, інших учасників господарського процесу, опис дій виконаних арбітражним судом (огляд і дослідження доказів, ознайомлення з матеріалами безпосередньо в місці їхнього перебування).

При наявності в справі третіх осіб у вступній і описовій частинах рішення у відповідності зі статтями 26 і 27 ГПК України точно визначається їхній правовий статус: із самостійними вимогами щодо предмета спору чи без таких. У залежності від цього формулюються мотивувальна і резолютивна частини.

У мотивувальній частині вказуються: обставини справи, установлені господарським судом; причини виникнення спору; докази, на підставі яких прийняте рішення; зміст письмової згоди сторін, якщо вона досягнута; доводи, на підставі яких господарський суд відхилив клопотання, докази сторін, їх пропозиції щодо умов договору чи угоди сторін; законодавство, яким господарський суд керувався приймаючи рішення, а також обґрунтування надання чи відмови в наданні чи відстрочки розстрочки виконання рішення [].

Резолютивна частина повинна містити висновок про задоволення чи про відмову в позові цілком чи частково по кожній з заявлених вимог. Висновок суду не може залежати від настання чи ненастання яких-небудь обставин (умовне рішення).

Резолютивна частина рішення не повинна викладатися альтернативно (наприклад стягнути з відповідача визначену суму чи, у випадку відсутності коштів на його рахунку, звернути стягнення на належне йому майно). Коли такі альтернативні вимоги містяться в позовній заяві, господарський суд визначає предмет позову і вирішує спір в залежності від характеру зобов'язань відповідача [].

При задоволенні позову в резолютивній частині рішення вказуються:

— найменування сторони, на користь якої вирішено спір, і сторони, з якої здійснено стягнення грошових сум чи яка зобов'язана виконати відповідні дії;

— термін виконання цих дій, а також термін сплати грошових сум при відстрочці чи розстрочці виконання рішення;

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Судове рішення в господарському суді першої інстанції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок