Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Форма закінчення розслідування нововиявлених обставин вчинення злочину

Форма закінчення розслідування нововиявлених обставин вчинення злочину

Назва:
Форма закінчення розслідування нововиявлених обставин вчинення злочину
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,28 KB
Завантажень:
22
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Організована злочинність, набуваючи все більшого поширення та професіоналізму, вимагає найбільш кваліфікованих підходів до викриття й розслідування її злочинних діянь, що, у свою чергу, потребує науково обґрунтованих форм діяльності [1, с. 91].

Перегляд судових рішень, що набрали законної сили, за нововиявленими обставинами в таких справах, – складний процес, який також потребує удосконалення.

Однією з проблем, що виникає при застосуванні цього інституту є недостатня урегульованість його кінцевого моменту. У ст. 400–8 КПК лише вказано, що після закінчення розслідування нововиявлених обставин прокурор за наявності підстав для відновлення справи направляє її разом із матеріалами розслідування або вироком, що набрав законної сили, яким винні у зловживанні чи фальсифікації доказів у справі вже засуджені, і своїм висновком, відповідно, – прокуророві, який і вирішує питання про внесення подання до апеляційного суду.

Невизначення дій суб’єктів після закінчення розслідування нововиявлених обставин вчинення злочину породжує значні проблеми у практичній діяльності органів слідства та прокуратури.

Так, прикладом може слугувати кримінальна справа, порушена відносно громадянина А за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України. Після проведення розслідування був винесений обвинувальний вирок, яким визнано громадянина А винним у вчиненні злочину та призначено покарання у вигляді позбавлення волі. Через деякий час А подав клопотання про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами. Після проведення перевірки прокурор відновив провадження у справі й доручив проведення розслідування слідчому. Після проведення ряду слідчих дій начальник слідчого відділу склав висновок про закінчення розслідування нововиявлених обставин, в якому вказав на законність рішення суду, оскільки вина А підтверджується сукупністю зібраних у справі доказів, і направив справу прокурору. Прокурор району зі своїми вказівками повернув справу для проведення розслідування нововиявлених обставин. Провівши слідчі дії, начальник слідчого відділу ще раз склав висновок за результатами проведення розслідування нововиявлених обставин, де вказав на законність вироку суду й направив справу прокуророві. Прокурор знову направив справу зі своїми вказівками для проведення розслідування. Після проведення слідчих дій начальник слідчого відділу знову направив справу прокурору без висновку за результатами проведення розслідування [2]. Таким чином, внаслідок неправомірних дій посадових осіб рішення у справі не приймалося більше двох місяців, протягом яких залишалися порушеними права громадян, відносно яких було винесено незаконне рішення суду.

Одним із важливих питань, що потребує вирішення, залишається те, чи повинен слідчий складати певний документ за результатами розслідування нововиявлених обставин. У КПК відсутня норма, яка б визначала це. Проведений нами аналіз кримінальних справ, у яких проводилося розслідування нововиявлених обставин показав, що у 93,75 % з них матеріали розслідування передаються прокурору без відповідного документу, який би підтверджував його закінчення.

Вчені по-різному висловлюють думки щодо цього питання. Деякі з них вважають, що складання підсумкового документа слідчим не повинно мати місця, оскільки це відноситься до компетенції відповідного прокурора [3, с. 41]. Інші виловлюються за необхідність складання такого документу, оскільки він був би логічним завершенням проведеного розслідування. На їх думку, цим документом могла б бути постанова про закінчення розслідування нововиявлених обставин [4, с. 11]. Аналогічну думку висловлює й М.О. Громов про необхідність складення слідчим підсумкового документа. Проте він не погоджується з самою назвою документу. “… Було б більш доцільним зобов’язати слідчого складати розгорнуту довідку, в якій конкретно були б зафіксовані результати розслідування та його думка про доведеність чи недоведеність наявності нововиявлених обставин. Отримавши від слідчого матеріали розслідування та довідку відносно них, прокурор міг оперативно, з меншою затратою часу на ознайомлення, прийняти законне та обґрунтоване рішення” [5, с. 90].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Форма закінчення розслідування нововиявлених обставин вчинення злочину

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок