Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Тенденції формування національної антинаркотичної політики України

Тенденції формування національної антинаркотичної політики України

Назва:
Тенденції формування національної антинаркотичної політики України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,59 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Аналіз сучасного стану наркоситуації в Україні свідчить, що вона залишається вкрай складною, з тенденціями до постійного суттєвого погіршення щороку і такою, що потребує вжиття комплексу невідкладних заходів з боку держави і всієї громадськості. На сьогодні організований наркобізнес і пов’язане з ним стрімке поширення різних видів наркоманії, злочинів, вчинюваних наркозалежними, а також особами у стані наркотичного сп’яніння, не обминули Україну і вже завдають серйозної шкоди національним інтересам і національній безпеці нашої держави, винищуючи генофонд нації, завдаючи збитків легальному сектору економіки держави, виступаючи водночас фоновим явищем для різних злочинних проявів.

Моніторинг наркоситуації, окрім констатації заглиблення наркотичної кризи в державі, зайвий раз довів необхідність вироблення національної антинаркотичної політики України і термінової трансформації всієї наявної системи протидії незаконному наркообігу і поширенню наркоманій, що передбачає об’єднання і координацію діяльності правоохоронних, контролюючих та інших органів державної влади в єдиній міжвідомчій структурі, діяльність якої має бути спрямованою на силову протидію наркобізнесу і профілактику наркоманій – Національній агенції з контролю за обігом наркотиків як спеціального органу виконавчої влади загальнонаціонального рівня.

Підтвердженням заглиблення наркотичної кризи в країні є вкрай швидкий темп наркотизації населення країни: за останні чотири роки кількість осіб, які зловживають наркотиками, зросла майже в 1,4 рази. За даними ДБНОН МВС України, на 1 серпня 2006 року на обліку органів внутрішніх справ перебуває вже понад 155 тис. наркоспоживачів, або більше 32 споживачів наркотиків на кожні 10 тис. населення. Реальна кількість наркоспоживачів і хворих на наркоманію (з урахуванням латентності) сьогодні складає понад 1 мільйон осіб. З числа облікованих наркоспоживачів 60 % складають особи з діагнозом “наркоманія”.

Найбільший рівень поширення наркоманій зареєстрований в Дніпропетровській – 19,4 тис. осіб, Донецькій – 18,3 тис., Одеській – 14,2 тис., Луганській – 13,9 тис., Запорізькій областях – 7,6 тис., АР Крим – 8,9 тис. і м. Києві – 9,4 тис. (що перевищує показник окремо взятих Запорізької області та Автономії!)

Через невпинне поширення наркоманії Україна посідає перше місце в Європі за розповсюдженням ВІЛ-інфекції. За даними фахівців, в країні зареєстровано понад 60 тис. ВІЛ-інфікованих, серед них – майже 6 тис. дітей. Питома вага ін’єкційних наркоспоживачів складає близько 65 %, або 39 тис. ВІЛ-інфікованих. Стрімкі темпи ін’єкційного наркоспоживання напряму детермінують, окрім названого, народження дітей від батьків-наркоманів з уже сформованою наркозалежністю і появою абстинентного синдрому у перші дні свого життя, з тяжкими генетичними аномаліями і вадами фізичного і розумового розвитку. Зростає кількість смертей від передозування вуличними наркотиками, кількість померлих з цих причин протягом 1991 – 2005 року досягла понад 16 тис. осіб. Тут варто навести кричущі розбіжності у статистичних даних МОЗ і МВС України, бо перше дало показник у 2005 році майже 2,8 тис. летальних випадків, тоді як МВС України дає обліковані дані щодо 1,4 тис. осіб, що удвічі менше від попередніх. Дане свідчить про повну відсутність взаємодії цих міністерств, про не проведення облікових звірок даних МВС і МОЗ України, а також про не фахові та не уніфіковані дослідження наркоситуації в Україні не лише за показниками смертності від зловживання наркозасобами.

Довідка. За даними Організації Об’єднаних Націй і світової статистики, загальносвітова система контролю за розповсюдженням наркотиків представляє собою сукупність її частин, і прогрес, здобутий в якійсь одній її частині, може нівелюватися прорахунками в іншій. Досягнення успіху у глобальному плані залежатиме від намагань всіх країн світу перейти від стримування поширення наркозасобів до сталого повсюдного скорочення його масштабів. На теперішній час світова спільнота до цього ще не прийшла (Антоніо Маріо Коста, Виконавчий директор Управління ООН по боротьбі з наркотиками і злочинністю – УНП ООН [1, c. 4].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Тенденції формування національної антинаркотичної політики України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок