Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Тенденції розвитку шахрайства на ринку нерухомості

Тенденції розвитку шахрайства на ринку нерухомості

Назва:
Тенденції розвитку шахрайства на ринку нерухомості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,05 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Шахрайство, будучи складовим елементом всього масиву корисливої злочинності, зокрема вчинюване у сфері обігу нерухомого майна, має всі основні риси кримінологічної характеристики цієї групи злочинів. Сучасний період розвитку вітчизняного кримінального законодавства характеризується розробкою і реалізацією заходів охорони економічних відносин, які засновані на принципах рівності всіх форм власності і конституційно закріпленому пріоритеті державного захисту основних прав особи, а також права на власність. Зріст практично всіх видів корисливої злочинності цього періоду є за визначенням В.В. Лунєва, певною платою суспільства за свою економічну, політичну і, певною мірою, світоглядну свободу. Досвід країн зі стабільною ринковою економікою свідчить, що за відсутності тенденцій до зниження економічної злочинності в цілому заволодіння чужим майном має стійкі показники зросту [1, с. 253].

Питання шахрайського заволодіння нерухомим майном частково розглядались такими авторами, як О.В. Смаглюк, І.В. Александров, О.В. Лисодід, С.Ю. Романов та ін. Але кримінальні аспекти ринку нерухомості в зазначених працях глибокому дослідженню не піддавались. Актуальність цієї проблематики останнім часом зростає, що зумовлено цілим рядом факторів: високим ступенем суспільної небезпеки; великою поширеністю злочинних посягань на ринку нерухомості; тенденціями зростання цього виду злочинності в Україні; високою латентністю; наявністю недоліків у законодавстві та ін.

Сучасне шахрайство зазнає суттєвих якісних змін у повній відповідності до прогнозів криміналізації тих сфер життєдіяльності, де присутній обіг значних грошових коштів і спостерігаються проблеми реалізації заходів правового регулювання. На сьогодні криміналізовані такі сектори економіки, які інтенсивно розвиваються, а саме: банківський, страховий, туристичний бізнес і, безперечно, ринок нерухомості.

Головним показником розвитку в країні нормальних ринкових відносин є стан ринку нерухомості загалом і його окремих секторів зокрема. Ринок нерухомості – це важлива складова будь-якої національної економіки, бо нерухомість – найважливіша частина національного багатства, на частку якої припадає помад 50 % світового багатства. Без ринку нерухомості не може бути ринку взагалі, оскільки ринки праці, капіталу, товарів і послуг та інші для здійснення статутної діяльності повинні мати (або орендувати) необхідні приміщення. Важливе значення вітчизняного ринку нерухомості як сектора економіки підтверджується його значною часткою у валовому національному продукті, високим рівнем надходжень до бюджету від первинного продажу, здачею в оренду державної і муніципальної нерухомості (зокрема землі), високим рівнем збору до бюджету від податків на нерухомість і операцій з нею [2, с. 7].

Таким чином, кримінальної атаки зазнають ті сфери ринку, де переміщення фінансових потоків і їх цивільно-правового аналогу – прав та обов’язків, – неналежними чином захищені від злочинного впливу. Негативні процеси, які проходять в динаміці й структурі зареєстрованої злочинності останнього десятиліття, є наслідком не тільки соціально-економічних складностей перехідного періоду, але і слабкістю кримінально правової політики держави, помилок в прогнозуванні кримінальних тенденцій і їх впливу на правоохоронну діяльність держави.

Кримінологічні дослідження останніх років дозволяють згрупувати характеристики шахрайства у такому вигляді:

– розповсюдження шахрайства в його абсолютних показниках;

– зріст загальної кількості шахрайства в структурі всіх злочинів проти власності й в структурі злочинності в цілому;

– високі темпи зростання кількості фактів вчинення даного виду злочинів;

– збільшення рівня латентності цього виду злочинів;

– суттєве випередження шахрайства за темпами росту як всіх злочинів проти власності, так і злочинності в цілому [3, с. 39].

Великі шахрайства, які відомі сучасній судово-слідчій практиці: посягання на значні грошові суми, об’єкти нерухомості, які мають значну вартість, а також на майнові права на ці об’єкти, характеризуються складністю схем обману, маскуванням під укладення і здійснення легальних цивільно-правових договорів.

Небезпека зростання злочинів цього виду злочинів полягає, по-перше, у прямих збитках від реалізації шахрайських схем, що складають великі суми грошей, а жертвами при цьому є велика кількість громадян; по-друге, – усвідомленні суспільством, що злочинці в переважній більшості не несуть відповідальності за шахрайство; як наслідок, образ вдалого афериста асоціюється з іміджем успішного підприємця. Обман проявляється вже не як спосіб досягнення злочинного результату, а як засіб самоствердження у певній сфері.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Тенденції розвитку шахрайства на ринку нерухомості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок