Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Службова недбалість як передумова корупції та організованої злочинності

Службова недбалість як передумова корупції та організованої злочинності

Назва:
Службова недбалість як передумова корупції та організованої злочинності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,52 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Корупція та організована злочинність є одними із основних чинників, які створюють реальну загрозу національній безпеці та демократичному розвитку держави. Вони негативно впливають на всі сторони суспільного життя: економіку, політику, управління, соціальну і правову сфери, громадську свідомість, міжнародні відносини.

Окремим науковим і прикладним проблемам боротьби з корупцією та організованою злочинністю приділялась певна увага у роботах зарубіжних і вітчизняних вчених: Д. Албаніза, Р. Андерсона, В.І. Борисова, О.М. Бандурки, Ф. Вільямса, О.І. Гурова, В.С. Зеленецького, О.Г. Кальмана, Б.В. Лизогуба, В.О. Мандибури, М.І. Мельника, В.С. Овчинського, Дж. Пікареллі, В.В. Сташиса, В.Я. Тація, Л. Філліпса, В.І. Шакуна, Л. Шеллі, А.М. Яковлєва та інших учених.

Зазначені науковці досліджували широкий аспект проблем щодо визначення поняття корупції та організованої злочинності як соціально-правових категорій, аналізу факторів, що їх обумовлюють, основних засад запобігання і протидії. Однак проблемі службовій недбалості як одній із передумов корупції та організованої злочинності у працях кримінологів не приділяється достатньої уваги.

У той же час, як переважна більшість науковців особливу увагу приділяли зв’язку корупції з організованою злочинністю і не звертали увагу на тісний зв’язок службової недбалості з корупцією та організованою злочинністю. Так, М.І. Мельник не відносить службову недбалість до корупційних злочинів, він зазначає, що не всі службові злочини є корупційними і виключає із них службову недбалість [1, с. 197].

На законодавчому рівні проблемі протидії службовій недбалості, корупції та організованій злочинності приділяється певна увага. Указом Президента України від 11 вересня 2006 року № 742/2006 [2] затверджена Концепція подолання корупції в Україні “На шляху доброчесності” та внесено на розгляд до Верховної Ради України проект шести законів з цієї проблематики. На сьогодні Верховною Радою України ратифіковані Додатковий протокол до Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією, Конвенція Організації Об’єднаних Націй проти корупції та Кримінальна конвенція про боротьбу з корупцією, проекти ще трьох законів України “Про засади запобігання та протидії корупції”, “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення” та “Про відповідальність юридичних осіб за корупційні правопорушення” доопрацьовані Комітетом Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією і прийняті за основу [3]. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 1 березня 2006 р. № 116-р була схвалена Концепцію Комплексної програми профілактики правопорушень на 2006–2008 роки [4], а постановою від 20 грудня 2006 р. № 1767 була затверджена четверта загальнодержавна програма боротьби зі злочинністю – Комплексна програма профілактики правопорушень на 2007-2009 роки [5], пункт 13 якої визначає заходи, спрямовані на удосконалення форм і методів профілактики правопорушень та підвищення ефективності оперативно-розшукових заходів у сфері протидії організованій злочинності та корупції.

Кабінетом Міністрів України відповідно до вимог Указу Президента України від 6 лютого 2003 року № 84 “Про невідкладні додаткові заходи щодо посилення боротьби з організованою злочинністю і корупцією” розроблена Національна програма діяльності державних органів у сфері протидії організованій злочинності і корупції до 2010 року.

Так, тільки в системі МВС та СБ України десять служб на центральному, обласному та міському рівнях борються з корупцією. Відсутність належного контролю за виконанням концепції та вищезгаданих постанов Верховної Ради України, інших нормативно-правових актів призвела до того, що здійснювані відповідними органами заходи жодним чином не сприяли подоланню корупціїзації держави [3]. Статистичні дані та публікації у засобах масової інформації свідчать, що вжитих заходів явно недостатньо, або вони не виконуються.

Органами внутрішніх справ виявлено організованих груп та злочинних організацій у 2005 р. – 554, у 2006 р. – 466; з них з корумпованими зв’язками у 2005 р. – 26, у 2006 р. – 26, економічної спрямованості у 2005 р. – 173, у 2006 р. – 161. Виявлено злочинів, що вчинені організованими групами та злочинними організаціями у 2005 р. – 7741, у 2006 р. – 3977; з них злочини у сфері службової діяльності у 2005 р. – 405, у 2006 р. – 208. Всього виявлено злочинів у сфері службової діяльності у 2006 р. – 16 396 [6].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Службова недбалість як передумова корупції та організованої злочинності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок