Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Протидія корупційним проявам у сфері користування чужою земельною ділянкою для забудови

Протидія корупційним проявам у сфері користування чужою земельною ділянкою для забудови

Назва:
Протидія корупційним проявам у сфері користування чужою земельною ділянкою для забудови
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,93 KB
Завантажень:
19
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
У грудні 2005 року Європейський Союз надав Україні статус країни з ринковою економікою, однією з властивостей якої є встановлення приватної власності та розвиток підприємництва на засадах вільної конкуренції. Основою для встановлення та розвитку ринкових відносин в Україні є Конституція, яка встановлює державний лад, відносини держави з суспільством і, зокрема, визначає напрям економічної політики держави.

На жаль, за умов переходу до ринкової економіки, намагань втілення прав і свобод людини та демократичного розвитку Україна поки не здатна ефективно протидіяти корупції. Адже утвердження її як європейської держави неможливе без створення досконалого механізму правового регулювання у різних сферах суспільного життя, у тому числі й земельних відносин.

На рівень корупції найбільш впливає якість та зміст національного законодавства. Тому, однією з нагальних проблем, що постала перед Україною, є удосконалення законодавства, зокрема в сфері забудови земельних ділянок. На сьогодні відбувається бурхливий розвиток будівництва, що обумовлює зростання попиту на земельні ділянки для забудови. Оскільки набуття права власності на землю є складним, а в деяких випадках і неможливим, досить часто підприємцям доводиться брати її в оренду. Це особливо стосується іноземців та осіб без громадянства, тому що відповідно до ст. 11 Закону України “Про власність” іноземним громадянам та особам без громадянства земельні ділянки у власність не передаються. Таким чином, відмова в оренді землі може бути перешкодою у реалізації іноземними підприємцями своїх проектів [1].

Відповідна норма ускладнює процес інвестування іноземних капіталів в Україну, так як не кожен підприємець, тим більше не громадянин нашої країни, готовий вкладати гроші у нерухомість, яка знаходиться на орендованій землі.

Частково цю проблему вирішено у прийнятому 25 жовтня 2001 року Верховною Радою України Земельному кодексі України, який набув чинності 1 січня 2002 року. Аналіз практичних ситуацій щодо застосування норм Земельного кодексу України в частині суперфіцію свідчить про недосконалість деяких його положень. Вони потребують ретельного вивчення та усталення загальної практики застосування, оскільки в судовій практиці постало питання законності права користування земельними ділянками фізичними та юридичними особами, суб’єктами підприємницької діяльності, які побудували на орендованих земельних ділянках капітальні будівлі та споруди. Недосконалість права, перш за все, дає можливість суддям виносити різні рішення по одній і тій же справі, не порушуючи закон.

Органи місцевого самоврядування, уповноважені здійснювати розпорядження землями комунальної власності, укладають договори оренди земельних ділянок для будівництва капітальних будівель і споруд на короткий термін – 2–3 роки. У таких випадках після закінчення строку оренди орендар стикається з проблемою продовження (переукладення) договору оренди на новий строк [2]. У такому разі процедура надання земельної ділянки в оренду повторюється, і подальша доля орендаря з його власністю на будівлю перебуває в руках орендодавця, який може відмовити орендарю в продовженні договору оренди, оскільки статтею 627 Цивільного кодексу України передбачено, що сторони є вільними в укладанні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

До непрямих причин поширення корупції можна віднести відсутність чітких критеріїв для видачі або відмови у видачі дозволу для користування земельною ділянкою органами місцевого самоврядування, так як лише пунктом 5 статті 123 Земельного кодексу України передбачено, що відповідна районна державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада розглядає клопотання у місячний строк і дає згоду на розроблення проекту відведення земельної ділянки. Неконкретність цієї норми утворює широке поле для чиновницьких зловживань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Протидія корупційним проявам у сфері користування чужою земельною ділянкою для забудови

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок