Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Посилення боротьби з корупцією як одна з проблем вдосконалення оперативно-розшукової діяльності

Посилення боротьби з корупцією як одна з проблем вдосконалення оперативно-розшукової діяльності

Назва:
Посилення боротьби з корупцією як одна з проблем вдосконалення оперативно-розшукової діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,61 KB
Завантажень:
26
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Таке, на жаль, звичне та водночас не досить зрозуміле пересічному громадянинові поняття – корупція походить від латинського кореня “corruptio”, що перекладається як “підкуп”. Це поняття посіло чільне місце на екранах телевізорів, на шпальтах та сторінках періодичних видань і, як наслідок, привертає все більше уваги суспільства.

Завдяки різному розумінню поняття “корупція”, різновидів її проявів, відсутності чітких та однозначних критеріїв віднесення тих чи інших правопорушень до категорії корупційних, законодавство України та інших країн дещо по-різному визначає сутність та види корупційних діянь.

Загальносвітова практика вивчення цього явища визначає розподіл корупційних правопорушень залежно від рівня їх суспільної небезпеки та правової природи на кримінально-правові, адміністративні, цивільно-правові та дисциплінарні.

Поглиблене вивчення досвіду різних країн дозволяє виявити низку злочинів, які можуть бути віднесені до корупційних.

Так, склади низки злочинів, вчинених посадовими особами, передбачені кримінальними кодексами багатьох країн світу. Серед них – розкрадання та привласнення державної власності з метою приватного використання, хабарництво, зловживання владою та (або) службовим становищем, незаконне одержання державних коштів та інших пільг шляхом надання недостовірної інформації, використання та розголошення службової інформації.

Законодавством, наприклад Російської Федерації, не передбачено такого самостійного складу злочину чи адміністративного правопорушення, як “корупційне діяння”, а проект Федерального Закону “Про боротьбу з корупцією” розрізняє корупційне правопорушення (відповідальність може бути як кримінальною, так і адміністративною, або цивільно-правовою) та корупційний проступок, за який встановлюється дисциплінарна відповідальність.

Кримінальне законодавство одних країн (наприклад Киргизької Республіки та Республіки Молдова) прямо вказує на корупційний характер окремих складів злочинів, інших – містить окремі глави про посадові злочини. Так, Кримінальний кодекс Італії містить главу, яка називається “Злочини посадових осіб проти державних органів”. Крім того, він розрізняє три склади окремих злочинів за одержання хабара: одержання хабара за дії, що відносяться до компетенції посадової особи, одержання хабара за дії, що суперечать компетенції посадової особи та одержання хабара в суді, а також передбачає обтяжуючі обставини одержання хабара у вигляді невиконання чи відстрочки вчинення дій, що відносяться до компетенції, вчинення дій, що суперечать компетенції, або предметом хабара є одержання посади, оформлення контракту, в якому зацікавлена адміністрація посадової особи. У структурі Особливої частини Кримінального кодексу Італії посадові злочини займають друге місце після державних злочинів.

Наявність окремого розділу, де зібрані всі посадові злочини, передбачає і Кримінальний кодекс Федеративної Республіки Німеччини, а визначення санкції за одержання хабара залежить, в першу чергу, від того, діяла посадова особа в межах своїх законних повноважень, чи вийшла за них.

В Україні, так само як і в інших країнах, таких як: Білорусь, Азербайджан, Грузія, Таджикистан, Литва, Румунія, Аргентина, Ізраїль, Вірменія, питання боротьби з організованою злочинністю та корупцією регулюється окремим спеціальним законом.

Закон Румунії “Про попередження, виявлення та покарання фактів корупції” розрізняє злочини корупції (дача, отримання хабара, зловживання службовим становищем, отримання неналежних доходів та злочини, передбачені спеціальними законодавчими актами) і злочини, які перебувають у прямому зв’язку з корупцією (підробка документів, “відмивання грошей”, контрабанда, ухилення від сплати податків, приховування майна, отриманого в результаті злочину, торгівля людьми з метою проституції та ін.) [1].

Прийняття Парламентом Ізраїлю Закону “Про боротьбу з організованими злочинними угрупованнями” значно активізувало боротьбу з корупцією в межах наявної нормативно-правової бази. Значна ефективність боротьби з корупцією в Ізраїлі була досягнута завдяки утворенню інституту Державного контролера, який призначається Президентом строком на 5 років та який наділений дуже широким колом повноважень, що полягають у безперешкодній перевірці діяльності державних адміністративних органів, міністерств, армії, поліції, місцевих органів влади, державних установ та підприємств, банківської сфери, підприємств, в яких задіяні держава або місцева влада.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Посилення боротьби з корупцією як одна з проблем вдосконалення оперативно-розшукової діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок