Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Окремі питання попереджувальної діяльності прокуратури щодо протидії організованій злочинності

Окремі питання попереджувальної діяльності прокуратури щодо протидії організованій злочинності

Назва:
Окремі питання попереджувальної діяльності прокуратури щодо протидії організованій злочинності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,99 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
За сучасних умов актуальність наукових досліджень попереджувальної діяльності органів прокуратури зумовлюється низкою чинників, серед яких, на нашу думку, передусім слід назвати необхідність розширення арсеналу засобів протидії проявам організованої злочинності. Одним з перспективних напрямів залишається власне діяльність по недопущенню вчинення злочинів організованими злочинними формуваннями.

В українській кримінологічній науці дослідження питань попередження злочинності зосереджувалося, головним чином, на превентивних заходах, вивченні впливу їх реалізації стосовно окремих груп злочинів (злочинності економічної, групової, корупційної, неповнолітніх, жіночої і т. ін.) та видів злочинів (умисних вбивств, розбоїв, вимагань, ухилення від сплати податків, відмивання коштів, здобутих злочинним шляхом та ін.). Разом з тим, стає все більш актуальною потреба в дослідженні специфіки попереджувальної діяльності визначених законом правоохоронних органів, зокрема – органів прокуратури.

У наукових працях, на жаль, діяльність по недопущенню вчинення злочинів досліджується з використанням різних понять, які в одних публікаціях мають тотожний зміст та обсяг, в інших – відмінний. Більше того, значною мірою дискусії зводяться до обговорення доцільності вживання різних термінів – “попередження”, “профілактика”, “превенція”, “соціальний контроль”, “протидія”, “запобігання”, “припинення” “забезпечення кримінологічної безпеки”. Згадана ситуація є живильним ґрунтом для виникнення та тривалого існування різної міри інтенсивності суперечок, що почасти мають схоластичний характер і, не додаючи авторитету науці, відволікають увагу від вирішення актуальних питань.

З огляду на це, вважаємо за потрібне оптимально-доцільно визначитися стосовно понятійного та термінологічного апарату, який ми використовуватимемо.

Найбільш вдалим, на нашу думку, визначенням попередження злочинності є дефініція О.Г. Кальмана, під якою він розуміє сукупність різноманітних видів діяльності і заходів держави, спрямованих на вдосконалення суспільних відносин з метою усунення негативних явищ та процесів, що породжують злочинність або сприяють їй, а також недопущення вчинення злочинів на різних стадіях злочинної поведінки [1].

Вважаємо, що діяльність прокуратури з попередження організованої злочинності можна об’єктивно досліджувати, лише виходячи з методологічних засад, що вироблені сучасною наукою стосовно людської діяльності взагалі. Кожен вид людської соціальної діяльності можна розглядати як систему, оскільки така діяльність являє собою сукупність взаємопов’язаних елементів, і у підсумку має властивості, які відсутні у окремо взятого елемента.

У найзагальнішому вигляді структура будь-якої діяльності складається з декількох елементів, базовими з яких є суб’єкт діяльності, об’єкт діяльності та засоби діяльності у взаємозв’язку між собою. До цього переліку доцільно додати мету та завдання діяльності.

Для з’ясування соціальної та правової сутності того чи іншого виду діяльності вельми важливим є те, на яких саме принципах здійснюється ця діяльність. Ми виходимо з того, що принципи є, перш за все, вихідними, керівними ідеями про найсуттєвіші властивості та закономірності попереджувальної діяльності. Вони повинні містити у собі уявлення про вихідні начала, передумови та ідеї що мають основоположне значення, охоплювати найзагальніші положення на яких будується вся система попередження організованої злочинності.

На сьогодні в кримінології не досягнуто єдності поглядів щодо розуміння системи принципів попередження злочинності як в цілому, так стосовно конкретних груп чи навіть видів злочинів, хоча є численні спроби сформулювати та визначити каталог даних принципів.

В радянський період у кримінологічних дослідженнях мали місце намагання сформулювати бачення системи принципів стосовно різних аспектів попереджувальної діяльності. Варто відзначити запропоновану Є.Г. Горбатовською та А.І. Долговою систему, котра передбачала комплексність, планомірність, координацію, диференційований підхід [2], яка, на нашу думку, є базовою. B.C. Устинов, досліджуючи питання методів попереджувального впливу запропонував таку систему його принципів: узгодження інтересів особи, колективу і суспільства, демократії, законності, постановки проміжних, локальних, цілей, відповідної кінцевої, вищої мети суспільства, простійного співставлення методів та засобів реалізації цілей з кінцевою, вищою метою суспільства [3]. Зауважимо, що обраний автором підхід до визначення системи принципів містить суттєвий недолік, оскільки в рамках принципів розглядається питання мети, що має деякі методологічні хиби через змішування пов’язаних, але різних за природою понять – цілей та принципів..

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Окремі питання попереджувальної діяльності прокуратури щодо протидії організованій злочинності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок