Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Основний напрям вдосконалення законодавства по боротьбі з організованою злочинністю

Основний напрям вдосконалення законодавства по боротьбі з організованою злочинністю

Назва:
Основний напрям вдосконалення законодавства по боротьбі з організованою злочинністю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,43 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Організована злочинність стала одним із вкрай негативних дестабілізуючих факторів громадського життя, справжнім соціальним лихом. Спричинюючи значну шкоду державі, громадським об’єднанням і громадянам, організована злочинність прагне набути політичного впливу, заволодіти керівними висотами в різних сферах життя, включаючи і міжнародні зв’язки тому належна організація боротьби з організованою злочинністю в державі постає дуже актуальним завданням.

Вивчення стану і тенденцій організованої злочинності в державі, її аналіз свідчить, що процеси, які сьогодні відбуваються у кримінальному середовищі, набувають стійкої тенденції до трансформації, характеризуються різким зростанням небезпечних насильницьких злочинів із застосуванням зброї і, насамперед, з боку організованих злочинних угруповань. Розраховуючи на раптовість, залякування погрозами, зброєю, сучасні гангстери діють майже відкрито, зухвало і жорстоко, нерідко з використанням вибухових речовин та пристроїв. Але самим небезпечним є те, що організована злочинність стала більш професійною, виробила достатньо методів захисту від правоохоронних та контролюючих органів, діє приховано і під захистом корумпованих можновладців та політиків. Особливо це стосується таких сфер, як фінанси і приватизація великих ліквідних об’єктів державної власності. Значних розмірів набуває, так звана політична корупція. Дослідження свідчить, що функціонування організованих злочинних угруповань стало можливим завдяки різноманітним факторам, які відбуваються в Україні і, зокрема, послабленню ролі держави в суспільстві, втраті нею ряду важливих функцій в економіці, повільному проведенню реформ державних органів, у тому числі правоохоронних, відтоку професійних кадрів правоохоронців із-за низького матеріального забезпечення у комерційні структури. Присутнє також і таке вкрай негативне явище, як зрощування працівників правоохоронних органів з кримінальними структурами. Це дає можливість злочинним угрупованням швидше удосконалювати свою організаційну структуру, професіоналізуватись, озброюватись, інтернаціоналізуватись та визначати шляхи збагачення, займатись розподілом сфер впливу і ліквідовувати конкурентів. Більше того, є факти намагань організованих злочинних угруповань проникнути і легалізуватися у депутатському корпусі різних рівнів та вплинути на визначення складу Уряду.

Для успішної боротьби зі злочинністю, особливо з її організованими проявами, потрібне стабільне, ефективне нормативно-правове регулювання.

Правове регулювання – це явище, необхідність якого виникає з низки передумов, наприклад таких, як утвердження справедливості, створення оптимальних умов для домінування дії в суспільстві економічних і духовних чинників. Відсутність ефективного механізму правового регулювання викликає свавілля в суспільному житті. В спеціально-юридичній площині правове регулювання визначається як результативний, нормативно-організаційний вплив на суспільні відносини, що здійснюється за допомогою системи правових засобів (юридичних норм, правовідносин, індивідуальних розпоряджень й ін.) з метою їх упорядкування, охорони та розвитку відповідно до суспільних потреб.

Удосконалення законодавства у сфері боротьби з організованою злочинністю є одним із актуальних завдань на сучасному етапі розбудови нашого суспільства. Важливим моментом у цьому напрямі є вдосконалення правового регулювання управління у цій сфері.

Держава намагається забезпечити захист законних прав та інтересів громадян від злочинних посягань, переважно через правоохоронну систему і систему кримінального правосуддя.

Уряд прагне підвищити ефективність зазначених систем шляхом укріплення правоохоронних органів і вдосконалення їх роботи, упорядкування системи судочинства, виведення зі сфери дії системи правопорушників, що вчинили менш тяжкі діяння та посилення покарання за тяжкі злочини, а також розширення діапазону каральних заходів по відношенню до рецидивістів.

Правоохоронні (спеціальні) органи (прокуратура, органи внутрішніх справ, Служба безпеки України та ін.) покликані відповідно до Конституції України [1] у специфічних формах здійснювати охорону, захист і гарантування функціонування всієї системи національного права України. Їх діяльність має будуватися на засадах моральності, справедливості, що дозволяє гарантувати права і свободи людини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Основний напрям вдосконалення законодавства по боротьбі з організованою злочинністю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок