Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Міжвідомча інформаційна взаємодія органів сектору безпеки України

Міжвідомча інформаційна взаємодія органів сектору безпеки України

Назва:
Міжвідомча інформаційна взаємодія органів сектору безпеки України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,56 KB
Завантажень:
17
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Концентрація зусиль щодо визначення та вирішення проблеми забезпечення безпеки держави, суспільства, особи (у різних аспектах) є сучасною світовою тенденцією. В останній час, з огляду на ці проблеми, використовується термін “органи сектору безпеки”, одне з визначень якого надано під час роботи третього круглого столу Пакту стабільності для Південно-Східної Європи. Визначення терміну “правоохоронні органи” у Законі України “Про основи національної безпеки України” дозволяє віднести правоохоронні органи України до органів сектору безпеки, а створення Єдиної комп’ютерної інформаційної системи правоохоронних органів з питань боротьби зі злочинністю (далі – Єдина комп’ютерна система, ЄКС) – розглядати як державний захід, призначений для захисту національних інтересів та забезпечення національної безпеки України. Функціонування ЄКС спрямоване на одночасне забезпечення правоохоронної діяльності всіх її суб’єктів (правоохоронних органів), а також – на організацію інформаційної взаємодії між ними за суміжними та спільними напрямами боротьби зі злочинністю.

Відсутність в Указі Президенту України [1] окремих положень щодо переліку завдань та обсягу організаційних, оперативно-розшукових, правових та інформаційних заходів, для забезпечення реалізації яких створюється Єдина комп’ютерна система, висуває проблему їх визначення у науково-прикладному сенсі. Визначення та дослідження проблем, що виникають при інформаційній взаємодії правоохоронних органів та їх підрозділів у боротьбі зі злочинністю, її організації в умовах використання сучасних інформаційно-телекомунікаційних систем, пошук заходів, призначених для їх розв’язання, на нашу думку, є актуальним. У статті здійснено спробу детально розглянути мету, перспективи та проблеми створення та функціонування ЄКС в аспекті організації міжвідомчої інформаційної взаємодії органів сектору безпеки України.

Питання взаємодії в діяльності державних та, зокрема, правоохоронних органів досліджували П.Н. Бірюков, Г.Ю. Бондар, В.І. Гурковський, Д.Г. Заброда, Т.В. Корнякова, І.В. Озерський, С.В. Слинько, В.М. Тернишнік, В.М. Усинін, Г.П. Цимбал та ін. Науково-прикладні розробки та теоретичні дослідження щодо створення та використання комп’ютерних інформаційних систем у правоохоронних органах України здійснювали К.І. Беляков, В.Д. Гавловський, В.О. Глушков, Р.А. Калюжний, В.Г. Хахановський, М.Я. Швець та ін.

На підставі аналізу міжнародних та міжвідомчих правових актів, наукових робіт з питань правоохоронної діяльності та боротьби зі злочинністю, дійшли висновку, що слід констатувати поширене використання понять “взаємодія”, “співробітництво”, “обмін інформацією”, “взаємна допомога”, “спільні заходи” у зазначеній сфері. Використовуючи тлумачення та розмежування понять “координація” та “взаємодія” у дослідженні взаємодії органів державної влади у сфері національної інформаційної безпеки В.І. Гурковського [2], по відношенню до організації діяльності правоохоронних органів (органів сектору безпеки) України щодо боротьби зі злочинністю, координацію організаційних та інших заходів, передбаченої Указом Президента України [1], ми пропонуємо розглядати як загальнодержавні забезпечувальні заходи у процесі державного управління (щодо захисту національних інтересів та забезпечення національної безпеки України) для наступної організації взаємодії у спільній правоохоронній діяльності окремих структурних підрозділів правоохоронних органів при здійсненні ними конкретних заходів в умовах функціонуванні Єдиної комп’ютерної системи.

У зв’язку з одночасним переліком “правових”, “організаційних” та “оперативно-розшукових” заходів [1], можливим вбачається тлумачення, що метою створення зазначеної системи також є поліпшення координації заходів при проведенні слідчих та слідчо-оперативних дій різних правоохоронних органів. Сутність, підстави, форми та заходи забезпечення взаємодії у діяльності міжвідомчих слідчих та слідчо-оперативних груп різних правоохоронних відомств ґрунтовно розглянуті у дослідженні Г.Ю. Бондар [3]. Реалізація та використання при міжвідомчій та міжтериторіальній взаємодії працівниками зазначених груп всіх потенційних можливостей Єдиної комп’ютерної системи, на нашу думку, дозволить забезпечити більшу ефективність та своєчасність при виконанні ними оперативно-розшукової та процесуальних функцій.

Для виконання спільних та взаємопов’язаних заходів боротьби зі злочинністю працівниками підрозділів різної спеціалізації (оперативні, слідчі, експертно-криміналістичні) у складі МВС, СБУ, податкової міліції та інших правоохоронних органів при функціонуванні ЄКС, мають бути визначенні та детально регламентовані форми (об’єм) допомоги та способи інформаційної взаємодії [4; 5]. Це потребує обов’язкової розробки міжвідомчої Інструкції щодо правил використання Єдиної комп’ютерної системи на підставі ґрунтовного дослідження компетенції та інформаційних потреб у діяльності структурних підрозділів правоохоронних органів України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Міжвідомча інформаційна взаємодія органів сектору безпеки України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок