Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> реферат: Кримінальна та корупційна віктимізація: крос-національні порівняння

Загрузка...

Кримінальна та корупційна віктимізація: крос-національні порівняння / сторінка 2

Назва:
Кримінальна та корупційна віктимізація: крос-національні порівняння
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,17 KB
Завантажень:
23
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Для компаративного аналізу нами були взяті дані ICVS Міжрегіонального інституту Організації Об’єднаних Націй з вивчення злочинності та правосуддя по країнах, що оприлюднюються в Звіті ООН про розвиток людини у світі, впорядковані за регіонами: Західна Європа (14 економічно розвинених країн та історичних областей), Новий Світ (4 економічно розвинені країни), Азія (5 країн), Латинська Америка (6 міст), Африка (7 міст), країни з перехідною економікою (10 міст Центральної та Східної Європи, 3 міста Балтії, 6 міст, що знаходяться у державах – колишніх республіках СРСР, та Монголія). Крос-національні порівняння (табл.1) [5] мають доволі загальний характер, оскільки не по всіх країнах фіксувалися відповіді на ті чи інші запитання (наприклад, Індонезія, Китай, Танзанія, Єгипет, Туніс), опитування були проведені у різні роки. Крім того, країни у межах регіонів відрізняються за соціально-економічним розвитком (наприклад, Японія і Філіппіни – в Азії, Єгипет і Мозамбік – в Африці, Чехія і Албанія – в Європі).

Виходячи з усереднених за регіонами даних табл. 1, найбільшої віктимізації зазнає населення міст Латинської Америки (45,7 % постраждало протягом року від якого-небудь з 11 злочинів) та Африки (36,2 %). У Західній Європі, Новому Світі та Азії щорічно частка жертв злочинів становить в середньому близько 20 %, у країнах з перехідною економікою – 27 %, що майже наближається до середнього показника у вибірці (28,4 %). Результати віктимологічного опитування свідчать що, у Західній Європі небезпечними країнами з огляду ризику стати потерпілим від злочину були Англія та Уельс (26,4 %), Шотландія (23,2 %), Нідерланди (25,2 %), Швеція (24,7 %), Італія (24,6 %), Мальта (23,1 %), у Новому Світі – Австралія (30,1 %) та Нова Зеландія (29,4 %). Серед міст Азії вирізняється індійські міста Мумбай (31,8 %) та Нью Делі (30,5 %), Латинської Америки – Буенос-Айрес, Аргентина (61,1 %) та Богота, Колумбія, (54,6 %), Африки – Кампала, Уганда (40,9 %) та Мапуту, Мозамбік (40,6 %), країн з перехідною економікою – Улан-Батор, Монголія (41,8 %), Таллінн, Естонія (41,2 %), Братислава, Словаччина (36 % постраждалих від злочинів).

Загальна тенденція характерна і для деяких майнових злочинів (викрадення автомобіля, крадіжки з автомобіля, крадіжки зі зломом або спроби злому), пограбувань, нападів на жінок на сексуальному ґрунті. Найбільша кількість постраждалих від цих злочинів спостерігається в Латинській Америці та Африці. Так, у містах Латинської Америки та Африки жертв деяких майнових злочинів помітно більше (відповідно, 21,5 % та 20,4 %). У містах Азії, що потрапили до опитування, фіксується найменше таких жертв (4,9 %). У країнах Нового Світу та країнах з перехідною економікою частка жертв майнових злочинів майже однакова (відповідно 12,3 % і 12,6 %). У Західній Європі від майнових злочинів щорічно потерпає 7,8 % населення.

Першість у пограбуваннях посідають міста Латинської Америки (8,5 % потерпілих) та Африки (4,6 %). Західна Європа (0,7 %) майже не відрізняється від Нового Світу (0,8 %) та Азії (0,8 % жертв). Проміжне положення за цим видом злочину займають міста країн з перехідною економікою (2,1 %), з них колишні республіки Радянського Союзу – 2,6 %. Подібна тенденція співвідношення потерпілих за регіонами характерна й щодо нападів на жінок на сексуальному ґрунті. У Латинській Америці 4,2 % жертв, Африці – 2,9 %, Азії – 0,9 %, Новому Світі – 0,8 %, Західній Європі – 0,6 %, країнах з перехідною економікою – 1,0 %, з них у колишніх республіках Радянського Союзу – 1,3 %. Злочинці застосовують силу при нападах на потерпілих найбільше в Африці (2,3 % жертв), Латинській Америці (2,1 %) та Новому Світі (2,1 %). У країнах Західної Європи зафіксовано 1,4 % жертв, у містах країн з перехідною економікою – 1,2 %, Азії – 0,4 %.

Від корупції потерпає, насамперед, населення Латинської Америки (18,9 % жертв), Азії (18,7 %), країн з перехідною економікою (16,3 %). У Західній Європі та Новому Світі частка осіб, що потерпає від побутової корупції, дорівнює відповідно 0,3 і 0,7 % (табл.1).

За даними ICVS, в Україні у 1999 році від побутової злочинності потерпіло 29,1 % населення, у тому числі від майнових злочинів – 8,9 %, пограбувань – 2,5 %, нападів на сексуальному ґрунті – 1,2 %, нападів із застосуванням сили – 1,5 %, хабарництва – 16,2 % [6].

Дані були піддані статистичному аналізу, обчислювався коефіцієнт кореляції Пірсона (r). Його значення змінюється від 0 до 1 або -1. Чим щільніше зв’язок, тим більше значення за модулем приймає r. З’ясувалося, що кількість жертв майнових злочинів пов’язана із кількістю жертв пограбування (r=0,69), нападів на сексуальному ґрунті (r=0,59), нападів (r=0,47) (для n=57 країн при p
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Кримінальна та корупційна віктимізація: крос-національні порівняння

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок