Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Кримінальна та корупційна віктимізація: крос-національні порівняння

Загрузка...

Кримінальна та корупційна віктимізація: крос-національні порівняння

Назва:
Кримінальна та корупційна віктимізація: крос-національні порівняння
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,17 KB
Завантажень:
23
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Перше опитування жертв злочинів з метою визначення рівня кримінальної віктимізації відбулося на Сицилії в 1943 р. Нині під егідою державних органів (Міністерство юстиції, Міністерство внутрішніх справ, науково-дослідні інститути кримінології) здійснюються на доволі великих вибірках національні віктимологічні опитування у Великобританії, США, Австралії, Німеччині, Канаді, Нідерландах, Швеції, Швейцарії, Аргентині [1; 2]. Наприклад, в Австралії у 2000 р. опитуванням було охоплено 42 200 респондентів з 20 900 домогосподарств країни, в Англії у 2004–2005 рр. – 45 120 респондентів [3], у Шотландії в 2000 р. – 4271 респондент [4].

У 1966 році за ініціативою президентської комісії США Центр дослідження громадської думки при Чикагському університеті здійснив соціологічне опитування населення. З 1972 року інтерв’ювання потерпілих від злочинів проводиться на регулярній основі в межах Національного віктимологічного дослідження (National Crime Victimization Survey). Департамент юстиції США (U.S. Department of Justice/Bureau of Justice Statistics) фінансує щорічно опитування близько 76 тис. громадян з 42 тис. домогосподарств. “Британське дослідження злочинності” (British Crime Survey) є джерелом інформації щодо рівня злочинності, ставлення громадськості до злочинів та інших проблем, якими опікується Міністерство внутрішніх справ Великобританії. Його результати відіграють важливу роль при інформуванні МВС про стан справ та виробленні ним на цій основі політики попередження злочинності. На підставі опитування в Англії та Уельсі (Шотландія й Північна Ірландія проводять власні дослідження) вимірюється кількість злочинів, яких зазнало населення у минулому році. Жертви з різних причин часто не повідомляють про вчинені щодо них злочини, а поліція, без результатів досліджень, не мала б жодної інформації про кількість цих латентних злочинів. Крім того, наявні запитання про страх перед злочинністю, заходи, які здійснюють особи, аби не стати жертвою злочину і т. ін. Вперше дослідження було проведено в 1982 р., потім здійснювалося один раз на 2-4 роки. Окремо на підставі широкомасштабних віктимологічних опитувань населення МВС Великобританії публікує спеціалізовані звіти за певними видами злочинів.

Управління Організації Об’єднаних Націй із протидії злочинності та наркотикам (United Nations Office on Crime and Drug – UNODC) надає інформацію щодо жертв злочинів з Міжнародного дослідження потерпілих від злочинів (International Crime Victim Surveys – ICVS). При цьому під термінами “сrime, people victimized by” (злочини, жертви) розуміються особи, які згідно з їх відповідями на запитання Міжнародного дослідження потерпілих від злочинів передбачали, що стали жертвою злочину в попередньому році. Порівняльні дослідження були проведені Міжрегіональним інститутом ООН з вивчення злочинності та правосуддя (United Nations Interregional Crime and Justice Research Institute – UNICRI) у 1989 р., 1992-1994 рр., 1996-1997 рр. та 2000 р.

Загалом уже здійснено понад 140 національних опитувань більше ніж у 70 країнах. Вибіркова сукупність ICVS становить 1000-2000 осіб, а віктимологічне обстеження проводиться у столиці країни. Зокрема, у 2000 році у кожному з міст Центральної та Східної Європи опитано приблизно від 900 до 1500 осіб, однак для деяких країн вибірки були більші, наприклад, у Аргентині опитано 8931 особа, Словенії – 3886 осіб.

П’ятий раунд опитування населення (15 старих членів Європейського Союзу та інші країни світу включно з Аргентиною, Мексикою, США, Канадою, Австралією, Новою Зеландією, Японією, Швейцарією, Норвегією, Словенією, Південною Африкою, Туреччиною та Польщею) у межах ICVS очікується в 2004-2005 рр. Перші результати будуть оприлюднені в 2006 р. Збір даних покладається на європейський філіал компанії “Геллап” (Galluр). Інститут має власний сайт (www.unicri.it), де подано дані опитування за всі роки та відповідні публікації. За результатами проекту видані книги, в яких докладно вивчені зібрані у певні роки дані за регіонами. Зокрема, протягом 1990-х років проаналізовано стан віктимізації в країнах світу загалом, країнах, що розвиваються, та індустріально розвинених країнах, країнах із перехідною економікою. Крім того, вийшли роботи, що поглиблюють аналіз, торкаються того чи іншого злочину, групи країн, статистичного моделювання злочинності тощо. Варто зазначити, що віктимологічне опитування Міжрегіонального інституту ООН з питань злочинності та правосуддя є чи не єдиним порівняльним за країнами джерелом інформації щодо потерпілих, оскільки співставні статистичні дані щодо зареєстрованої злочинності стосуються скоріше злочинів (окремих їхніх видів), а не потерпілих.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Кримінальна та корупційна віктимізація: крос-національні порівняння

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок