Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> реферат: Соціальна обумовленість кримінальної відповідальності за насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом, поєднане з вбивством

Соціальна обумовленість кримінальної відповідальності за насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом, поєднане з вбивством / сторінка 2

Назва:
Соціальна обумовленість кримінальної відповідальності за насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом, поєднане з вбивством
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,78 KB
Завантажень:
49
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Принципами кримінального права можуть бути визнані загальні та найбільш важливі положення, які відображають стратегію і тактику кримінально-правової політики держави, загальні методи та засоби її реалізації, закріплені в кримінальному законодавстві.

П.А. Воробей зазначає, що принципами кримінального права можна визнати лише ті загальні положення (засади), які визначають головні завдання кримінального закону, засоби та методи боротьби зі злочинністю, що мають конкретну практичну дію [3].

У сучасній правовій науці необхідність дослідження загальних і спеціальних положень соціальної зумовленості кримінальних законів визнається всіма вченими, але питання чіткого визначення її принципів залишається не вирішеним.

Так, М.Й. Коржанський вважає, що “соціальна обумовленість кримінально-правової охорони визначається в основному соціальною цінністю суспільних відносин, економічними чинниками і ефективністю правової охорони” [4].

З урахуванням специфіки досліджуваної кримінально-правової норми, проблеми соціальної обумовленості кримінальної відповідальності за насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом, поєднане з вбивством, на наш погляд, доцільно розглянути шляхом аналізу кримінологічного, нормативного, історичного та порівняльно-правового чинників.

Перший чинник – кримінологічний. Принцип суспільної небезпеки злочинного посягання є безпосередньою підставою кримінальної відповідальності за насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом, поєднане з вбивством.

Суспільна небезпека визначається можливістю цього діяння спричиняти істотну шкоду правопорядку, або можливістю ставити його під реальну загрозу спричинення такої шкоди. Суспільна небезпека є однією з найважливіших складових підстав кримінально-правової заборони.

Розглядаючи суспільну небезпеку як ознаку діяння, ми завжди будемо стикатися з питанням визначення об’єкта, який зазнає шкоди. Тому, приймаючи рішення криміналізувати те чи інше діяння, законодавець повинен з’ясувати: яким саме суспільним відносинам завдається шкода. Цінність об’єкта визначає зміст дій, а через нього – і ступінь їх суспільної небезпеки.

Небезпеку для суспільства становить все, що так чи інакше порушує умови його нормального існування, а саме: природні катаклізми, стихійне лихо, епідеміологічні захворювання тощо. Але кримінально-правове поняття “суспільної небезпеки” охоплює лише вузьку сферу явищ у житті суспільства. Суспільна небезпека – важлива ознака злочину, яка розкриває його соціально-політичну сутність, показує, які діяння визнаються державою злочинними та караними.

Суспільна небезпека злочинів, зазначених у ст. 153 КК України, полягає, насамперед, у посяганні на статеву свободу та статеву недоторканість особи.

Разом з тим, вона посилюється тому, що шкода завдається саме моральним основам статевого життя суспільства, а також життю та здоров’ю громадян, а кількість злочинів, передбачених ст. 153 КК України, постійно зростає. В той же час, злочин не повинен розумітися занадто вузько, скажімо, тільки як злочин, що має основний безпосередній об’єкт – статеву свободу чи статеву недоторканість особи. Його додатковим факультативним об’єктом можуть бути життя, здоров’я, воля, честь і гідність особи, нормальний розвиток неповнолітніх.

Сексуальне насильство, як різновид статевого поводження, не може бути адекватно пояснене тільки як правове явище поза різноманітних соціально-психологічних зв’язків і механізмів.

Другий чинник – нормативний, який відображає обумовленість кримінально-правової охорони статевої свободи та статевої недоторканості особи, визначає її права та обов’язки, забезпечує захист її законних інтересів, а також держави у сфері статевих стосунків.

Юридичні норми – це результат пізнання законодавцем об’єктивної реальності. Вони мають не тільки приписовий, а й описовий зміст.

Охорона статевої свободи та статевої недоторканості особи є одним із важливим завдань держави. Вирішення його досягається, зокрема, шляхом встановлення кримінальної відповідальності за насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом, поєднане з вбивством, що завдає суттєву шкоду інтересам держави та фізичним особам.

Тому важливе значення має й аналіз нормативного чинника, який пов’язує насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом, поєднане з вбивством, з кримінально-правовою забороною.

З впевненістю можемо сказати, що цей чинник перш за все визначається нормами Конституції України, Кримінальним кодексом України, постановами Пленуму Верховного Суду України та іншими нормативними документами, які регулюють статеві стосунки громадян України. У зв’язку з цим, законодавством України встановлено кримінальну відповідальність за насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом, поєднане з вбивством, передбачене ч. 3 ст. 153 КК України [5, с. 337].

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Соціальна обумовленість кримінальної відповідальності за насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом, поєднане з вбивством

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок