Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> реферат на тему: Соціальна обумовленість кримінальної відповідальності за насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом, поєднане з вбивством

Соціальна обумовленість кримінальної відповідальності за насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом, поєднане з вбивством / сторінка 3

Назва:
Соціальна обумовленість кримінальної відповідальності за насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом, поєднане з вбивством
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,78 KB
Завантажень:
49
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Існуючий у суспільстві уклад статевих відносин підтримується та зміцнюється, в першу чергу, нормами кримінального законодавства, а також системою права (сімейного, адміністративного і т. ін.).

Правовий примус у сфері статевих відносин застосовується у випадках, коли торкаються найбільш важливих інтересів суспільства в цілому чи тих, які порушують права й інтереси особи.

Кримінальна відповідальність за насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом, поєднане з вбивством, є крайнім засобом примусу, який застосовується за суспільно небезпечні діяння та форми задоволення статевої потреби, або порушення основних принципів статевої моралі. Кримінальне законодавство повинно забороняти будь-яке сексуальне поводження, пов’язане із зазіханням на особистість, з порушенням її законних прав та інтересів, нормального розвитку неповнолітніх.

Юридичний і психологічний аналіз правових норм про відповідальність за статеві злочини та вивчення судової практики боротьби з ними дають підстави для наукової гіпотези про недосконалість законодавчого вирішення питань, пов’язаних із встановленням покарання за ці злочини. Виникає думка, що у законодавця відсутня чітка концепція стосовно вибору міри покарання за статеві злочини, оскільки за абсолютно однакові за ступенем суспільної небезпеки злочини встановлені суттєво різні міри покарання.

Так, за зґвалтування, тобто за статевий акт із застосуванням фізичного насильства, погрози або з використанням безпорадного стану потерпілої, передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років (ч. 1 ст. 152 КК України) [5, с. 332].

Це стосується і задоволення статевої пристрасті неприродним способом із застосуванням того ж фізичного насильства, погрози або використання безпорадного стану потерпілої особи (ч. 1 ст. 153 КК України) [5, с. 337].

Як бачимо, у вказаних нормах передбачені однакові покарання, що вказує на велику суспільну небезпеку цих злочинів.

До Кримінального кодексу України внесені зміни та доповнення. Так, ч. 2 ст. 153 КК України викладена в такій редакції: “Те саме діяння, вчинене повторно або групою осіб, або особою, яка раніше вчинила будь-який із злочинів, передбачених статтями 152 або 154 цього Кодексу, а також вчинене щодо неповнолітньої чи неповнолітнього, – карається позбавленням волі на строк від 3 до 7 років” [5, с. 338].

Також доповнена ч. 3 ст. 153 КК України, в якій йдеться про те, що задоволення статевої пристрасті неприродним способом, вчинене щодо малолітньої чи малолітнього, або якщо воно спричинило особливо тяжкі наслідки, – карається позбавленням волі на строк від 8 до 12 років [5, с. 338].

Зазіхання на статеву свободу дорослих, розвиток неповнолітніх осіб іноді супроводжуються позбавленням їх життя, і юридична оцінка вчиненого вимагає особливого розгляду, тим більше, що смертельний результат для потерпілої особи, з одного боку, фактично є одним з особливо тяжких наслідків, зазначених в ч. 3 ст. 153 КК України, а з іншого – встановлює відповідальність за умисне вбивство, поєднане із зґвалтуванням чи насильницьким задоволенням статевої пристрасті неприродним способом, передбачене п. 10 ч. 2 ст. 115 КК України [5, с. 248].

Вбивство – найтяжчий злочин проти особи, тому таке діяння привертає увагу з боку відповідних органів влади. Суспільна небезпечність вбивств полягає в тому, що, внаслідок їх вчинення, людина позбавляється життя – найціннішого природного блага. Наслідки у вигляді смерті мають незворотній характер, і, у зв’язку з цим, шкода, заподіяна потерпілій особі, не може бути відшкодована.

Безпосереднім об’єктом злочину є життя людини. Кримінальний закон, передбачаючи відповідальність за вбивство, охороняє від протиправних посягань на життя будь-якої людини незалежно від її громадянства, стану здоров’я, віку, становища, яке вона займає в суспільстві, моральних якостей тощо.

Третій чинник – історичний, який визначає тенденції розвитку законодавства про кримінальну відповідальність за насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом, поєднане з вбивством.

Четвертий чинник – порівняльно-правовий, який полягає у порівнянні норм кримінального законодавства України з досвідом зарубіжних країн за вчинення статевих злочинів з практикою призначення покарання за аналогічні злочини.

Не є зрозумілим, чому задоволення статевої пристрасті неприродним способом, лесбійські чи гомосексуальні стосунки не охоплюються складом даного злочину, адже саме дані форми задоволення статевої пристрасті, в першу чергу, впливають на психіку неповнолітніх, рівно як і статеві зносини у формі природного статевого акту, також негативно впливають на сексуальне виховання та моральне формування молоді, а в деяких випадках завдають і фізичної шкоди.

На нашу думку, на даному етапі Україна має чудову нагоду врахувати світовий досвід, що надасть можливість розширити світогляд, позбутися обмеженості при формуванні вітчизняної законодавчої бази.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Соціальна обумовленість кримінальної відповідальності за насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом, поєднане з вбивством

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок