Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Контроль діяльності учасників фінансового ринку України як елемент у боротьбі зі злочинністю

Контроль діяльності учасників фінансового ринку України як елемент у боротьбі зі злочинністю

Назва:
Контроль діяльності учасників фінансового ринку України як елемент у боротьбі зі злочинністю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,93 KB
Завантажень:
25
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
У процесі переходу України до ринкової економіки змінюється характер суспільного виробництва: відносини власності, структура та механізми господарювання суб’єктів підприємницької діяльності (далі – СПД), форми фінансових зв’язків між ними, ступінь зацікавленості у результатах господарської діяльності.

Створення нових форм організації виробництва потребує додаткових інвестицій в їх розвиток. Одним із засобів отримання необхідних коштів є фінансові інвестиції, а місцем де їх можна отримати – фінансовий ринок.

Призначення фінансового ринку полягає, насамперед, у тому, що за його допомогою важливий ресурс розвитку економіки – заощадження суспільства – спрямовується на розширення виробничих потужностей і, врешті-решт, – на підвищення суспільного добробуту.

Фінансовий ринок – це ринок, де відбувається розподіл та перерозподіл всіх грошових ресурсів країни під впливом попиту і пропозиції на них з боку різноманітних СПД. Однією із складових фінансового ринку є ринок цінних паперів, який у розвинених країнах виступає джерелом фінансування економіки та барометром економічного та політичного життя.

Проте, на жаль, наша країна до країн із розвиненою економікою, поки що, не відноситься.

Зокрема, для перехідної економіки характерна відносна “вигідність” правопорушень. Якщо правові норми не підтримуються звичаями й іншими культурними стереотипами, покарання за правопорушення не включає механізмів соціального “остракізму”. Тим часом, саме загроза остракізму (що стосовно СПД означає виключення із кола можливих партнерів по угодах) попереджує правопорушення та створює клімат довіри в ділових колах розвинутих країн [1, с. 100–101].

Сучасний фінансовий ринок України ще недостатньо розвитий через ряд причин, основна з яких – відсутність ефективної системи законодавства, що забезпечує гідний рівень захисту прав інвесторів та не створює зайві бар’єри для виходу на вітчизняний ринок капіталу.

За сучасних умов необхідно активізувати вітчизняний фінансовий ринок. Активний ринок – це такий, якому притаманні наступні умови:

– предмети, що продаються та купуються на цьому ринку, є однорідними;

– у будь-який час можна знайти зацікавлених продавців і покупців;

– інформація про ринкові ціни є загальнодоступною [2].

Основна мета активізації розвитку даного ринку – перетворення вітчизняного фінансового ринку на один з головних механізмів реалізації інвестиційних програм корпоративного сектора і створення належних умов для ефективного інвестування приватного капіталу і коштів обов’язкових накопичувальних систем. Найважливіша умова досягнення мети – формування сприятливого інвестиційного клімату в Україні, включаючи стабільні правила ведення бізнесу і передбачуваність регулювання та правозастосування. У результаті реалізації заходів, передбачених різними державними програмами і концепціями, фінансовий ринок повинен істотно та якісно змінитися. Насамперед, ринок капіталів буде доступний більшості регіональних компаній, підвищиться його капіталізація, у тому числі – за рахунок збільшення кількості компаній, що здійснюють первинне розміщення своїх паперів на фондовій біржі. Значно розшириться асортимент інструментів фінансового ринку та послуг, наданих регіональними фінансовими організаціями. Почнуть поступово розвиватися інститути колективних інвестицій.

Водночас, на сьогодні фінансовий ринок знаходиться у занедбаному стані. Причини наявної ситуації багатогранні: це і недосконалість інфраструктури, що позначається на підвищених транзакційних витратах по здійсненню угод, і не до кінця сформована нормативно-правова база, що регулює різні аспекти діяльності по інвестуванню на українському фондовому ринку. Дотепер законодавчо не врегульовані питання використання інсайдерської інформації, маніпулювання цінами на ринку цінних паперів і укладення угод з похідними фінансовими інструментами. Створення сприятливого інвестиційного клімату – комплексне завдання, у рішенні якого повинні брати участь усі органи державної влади.

Окрім проведення контрольно-наглядових заходів за діяльністю страхових компаній та страхових брокерів, установ накопичувального пенсійного забезпечення, довірчих товариств, кредитних спілок, лізингових та факторингових компаній, кредитно-гарантійних установ, ломбардів, має бути проведена суттєва та кропітка робота з іншими учасниками фінансового ринку, які є особливими об’єктами та здійснюють вплив на соціальний клімат у державі.

Здійснення серйозних регіональних інвестиційних проектів неможливо без активної участі з боку держави, у тому числі центральних органів виконавчої влади, що забезпечують виконання функцій з контролю та нагляду на фінансовому ринку України [3, с. 53–55].

Перспективний розвиток вітчизняного фінансового ринку необхідно спрямувати на підвищення ефективності та надійності його функціонування за рахунок:

– розширення спектра фінансових інструментів, що випускаються, (у першу чергу облігацій банків і похідних фінансових інструментів);

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Контроль діяльності учасників фінансового ринку України як елемент у боротьбі зі злочинністю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок